Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 6-8 osztályos gimnáziumba...

6-8 osztályos gimnáziumba jelentkező gyereketek járt a felvételi előtt felkészítőre? Magántanárhoz?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a fiúnkat egy 8 osztályos gimnáziumba átiratni. Úgy gondoltuk hogy az eddigi eredményei alapján nem kell segítség neki. Kitűnő versenyekre jár amiken jól is szerepel. De amiket nyáron írt felvételi gyakorló lapokat botrányosan rosszak lettek. Van ami 20% alatti.

Nincs hajtva, nagyon sokat gyakorol tanul magától. Az iskolában magabiztos, ezt arra értem, hogy mer jelentkezni vannak barátai. Az órai anyaggal gyorsan halad, a verseket egy két elolvassa tudja hibátlanul. Így van szinte mindennel. Mégis a gyakorló lapok nem mennek.

Ezek alapján érdemes lenne keresni neki valakit aki segít felkészülni?


2020. aug. 26. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes. Minden vizsgának van egy logikája, és ha az eddigi évek feladatait begyakorolja, sokkal jobb eredményt fog elérni. Ne legyenek illúzióid, MINDENKI felkészül rájuk, tehát ha azt akarod, hogy felvegyék a gyerekedet, neki is készülnie kell.
2020. aug. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Nekem egy évben felvételizett a 2 fiam, egyik 6, a másik 8-osztályosba. Magyarbol tanárhoz jártak, a matekot velem csinálták (ez a szakmám). Mindenképp érdemes valamilyen formában megoldani az elmúlt évek feladatait. Ezek többnyire típusfeladatok, jo begyakorolni őket.
2020. aug. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányom anno egy nyolcévfolyamos gimibe nyert felvételt. Mi különtanárhoz járattuk mindkét tárgybol. Négy évig járt oda majd nyolcadikos korában úgy döntött, hogy iskolát vált a kitűnő tanulmányi eredménye ellenére. Így újra különtanárokat fogadtunk. Jelenleg az Apáczaiba jár matek fizika tagozatra és kitűnő.


Én a megfelelő referenciákkal rendelkező különtanárokat javaslom.

2020. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Az enyém is járt direkt előkészítőre. Suliban kitűnő volt, de a felvételi feladatok teljesen mások voltak, mint amiket tanultak és elég kevés rá az idő, gyakorolni kell. Plusz a stressz is ismeretlen faktor volt neki. De bekerült, ahová szerettük volna, most remélem, 8 évig nyugi lesz. :)
2020. aug. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andi80018 ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne. Szóval inkább magántanárnál készüljön fel a gyerek, mint az előkészítő iskolákban? Magántanárhoz hányszor érdemes járni egy héten? Ilyen referenciákkal rendelkező tanár listát hol lehet találni?
2020. aug. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Itt nincs felkészítő iskola sajnos :( Csak magán úton tudok segítséget keresni.

Matekból már találtam amit ajánlott a keresztanyja. Ő heti 2x2 órát javasolt lehet kiscsoportosan de egyedül is.

Magyarból és angolból nem találtam.

2020. aug. 27. 10:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó a magántanár is, a lényeg, hogy kedvet tudjon csinálni hozzá. Fent vannak letölthetően az előző évi feladatlapok, célirányosan azokat kell begyakorolnia valakivel, hogy ne akkor lásson olyat először, mert nem lesz ideje sokat gondolkodni, hiába tudná akár már most is megoldani.
2020. aug. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem vinném tanárhoz, de az elmúlt évek feladatait le kell tölteni, és meg kell oldani.

Sajnos ezzel az a baj, hogy elég kevés az olyan gyerek, aki ezt önállóan meg fogja csinálni. Fent vannak a megoldások, nem is az a gond, de elég hosszúak, ha nem adja fel a tanár, szerintem nem fogja senki rendszeresen csinálni.

A lányommal szeretném gyakorolni, én simán meg tudom vele csinálni ezeket (én is tanár vagyok), viszont tavaly is már terveztük, és egyszerűen annyira sok volt mindig a leckéje, hogy nem tudtuk mikorra beidőzíteni. A suliban ígérték, hogy az idén lesz felkészítő, remélem, mert elég nehéz így motiválni.

2020. aug. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!