Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kaptatok már bármi értesítést,...

Kaptatok már bármi értesítést,tájékoztatást az iskolából? Gondolok itt a koronavírus miatti megelőző intézkedésekre, változtatásokra. Ha igen érdekel az is, hogy oldják meg nálatok. Mi még semmit, kicsit érdekes így pár nappal sulikezdés előtt..

Figyelt kérdés

2020. aug. 28. 08:45
A kérdező szavazást indított:
Kaptam
Nem kaptam semmit, de nem izgat
Nem kaptam semmit és aggódom
58 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
A honlapon nálunk az van fent, hogy nem lesz évnyitó, és hogy kedden lesz az első nap. Ennyi. De a nevelőanyukám iskolaigazgató, csak nem nálunk, így tőle tudok pár infót, de hogy a mi sulink konkrétan hogy fogja megoldani ezeket, azt nem tudom. Gimiben leszek 11.-es, szóval lehet, hogy ez kicsit más, mint az általános iskola, de igazából mi nem tudunk semmit ezeken kívűl. De nem aggódom, mivel minek aggódjak? Ha lesz valami korlátozás, vagy ilyesmi, azt vagy megtudjátok nemsokára, vagy majd az első napon megmondják.
2020. aug. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Elég nagy káoszra számítok sajnos. Gondolom majd a szülőket be se engedik, de tonnánnyi cuccot kell bevinni. Egy kis levegőtlen lépcsős lépcsőház a bejárat, ha ezen se változtatnak kb a tömegnyomorban fogja felvonszolni a gyerek három fordulóban a cumókat.

Az, hogy eddig semmi tájékoztatás, nekem annyit tesz, hogy a lila ködben bolyonghatnak, nem irigylem őket se, ezek a feltételek megvalósíthatatlanok a legtöbb iskolában.

2020. aug. 28. 08:59
 3/31 anonim ***** válasza:
94%
Hát a szülőket nem tudom, azt tudom, hogy elvileg az osztálytermekben nem kell tartani a távolságot, és a tanórákon nem kell maszkot hordani. Elvileg ez országos szinten így van, de nyilván az iskolák szigoríthatnak.
2020. aug. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

Mi kaptunk rola emailt es az osztalyfonok mindenkit felhivott negyedikes lesz a fiam.

Nem lehet bent tartani semmilyen felszerelest, csak a rajz technika egyben muanyag zarhato dobozban nagy jol olvashato nevvel ellatva.

Minden napra kell pakolni, orarend szerint. Nem lehet semmi sem bent ami eddig pl konyvek.

Kivittek a terembol minden szekrenyt, polcokat. Hogy tobb hely legyen, csak a fogas maradt.

Igy vehettunk egy nagy iskolataskat mert eddig eleg volt egy kis hatizsak is.

Ugy kell keszulni, hogy 2 ora alatt teljesen uresre kipakolhato legyen a terem. De miert ezt nem mondtak.

A folyosokon sem lehetnek a gyerekek, valtocipo sem kell.

Maszkot kell viselniuk, azokon az orakon ahol nincs bontva az osztaly.

Jelenleg ennyit tudunk de szerencsere nagyon rendes az osztalyfonoke.

Ami nekem uj volt, hogy mindenkinek vinni kell be laptopot vagy tablet az elso napon mert iskolai tanulo programot telepitenek es azt fogjak hasznalni ha online oktatas lesz.

A fiamnak asztali gepe van, igy vennunk kellett volna egy laptopot is, de ezt a keresztanyja atvallalta.

Kecskemeti Waldorf iskola

2020. aug. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%

Első nap szeptember 1., de aznap csak délelőtt lesznek, ezen a napon lesz a tankönyvosztás is. Évnyitó az iskolai rádión keresztül.

Aznap elsősöket egy szülő maszkban bekísérheti az épületbe, a többi napon már nem lehet bemenni, csak indokolt esetben.


Az órákon nem, a közösségi terekben kérik a maszk viselését.


Állítólag kézfertőtlenítési lehetőség lesz megoldva, de a gyerekeimnél azért ott lesz a kis fertőtlenítős flakon.

2020. aug. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit, hogy sem évnyitón, sem máskor a szülők nem mehetnek be a suliba. Kedden ebéd után jönnek haza a gyerekek. 5.-es lesz a lányom.
2020. aug. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ált.isk. elsős lesz a kisfiunk. Az évnyitó az udvaron lesz, eső esetén is (sajnos hétfő délután lesz rá esély), és a szülőknek (hozzátartozóknak) maszkot kell viselniük. A látogatók száma viszont nincs korlátozva. Utána a tornateremben osztják ki a tankönyveket. Oda már gyerekenként csak egy szülő (hozzátartozó) mehet be.

Erről hét elején e-mailben értesítettek mindenkit.

Káosztól nem tartok.

2020. aug. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Évnyitó csak az elsősöknek lesz, 1 szülő mehet csak.

Az iskolába nem léphet be szülő sajnos az első nap se (kivétel szülői értekezlet). Nem lehet bevinni soha nasit/sütit/rágcsát, olyat amit szétosztogatnak. Nem lesz poharuk és törülközőjük sem, helyette flakon és papírtörlő.

Elvileg nem csoportosulhatnak, de ezt nyilván nem lehet betartani, minden rendezvény osztálykeretben lesz megtartva, tehát közös rendezvények nem lesznek.

Nem lesz kirándulás sem, nem tudni meddig :-(.

Elvileg gyakrabban takarítanak és fertőtlenítik az iskolát.

Nagyjából ennyit mondtak nálunk, aztán lehet, hogy még lesz valami.

2020. aug. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Annyit csak, hogy az évnyitó hogyan fog zajlani, semmi mást. Nem vagyok nyugodt.
2020. aug. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
67%
Nalunk egy szulo kiserheti be,csak elso nap,es sajnos maszk kell a folyoson,aulaban az elsosoknek is,oran szerencsere nem,mert azt nem is engednem! Remelem azert szunetben ehetnek,ihatnak es az ebedloben is le kell venni. A valtocipot nem is ertem,en viszek mindenkepp,hogy kepzelik hogy a futott teremben bundas csizmaban,hotaposoban ulnek a gyerekek? Komolyan mondom ez a cirkusz,nem igaz....
2020. aug. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!