Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kaptatok már bármi értesítést,...

Kaptatok már bármi értesítést,tájékoztatást az iskolából? Gondolok itt a koronavírus miatti megelőző intézkedésekre, változtatásokra. Ha igen érdekel az is, hogy oldják meg nálatok. Mi még semmit, kicsit érdekes így pár nappal sulikezdés előtt..

Figyelt kérdés

2020. aug. 28. 08:45
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jó látni, hogy van ahol intézkednek.

Lehet, hogy nem fog ez sem sokat érni, de megteszik, amit csak tudnak.

A legrosszabb a bizonytalanság.

A mi iskolánkból semmi információt nem kaptunk ma sem, a szokásos kiírás szerepel az iskola honlapján - kedden évnyitó, ünneplőben. Ilyenkor az osztályfőnöktől már szoktunk kapni a normál menetrendben is pár szót,email vagy facebook csoportban, most az sem.

Szerintem is jobb lenne az online oktatás, legalább területenként, ahol sok a fertőzött, ne legyünk már kísérleti nyulak. Vagy, aki nem akarja vinni,lenne lehetősége otthonról tanulni, bár úgyis az lesz az első nátha után.

2020. aug. 28. 18:16
 22/31 anonim ***** válasza:
71%

16.vagyok


Mikor megláttam az oktatási protokollt, első kérdésem az volt hogy ezt ki írta? Mert az tuti nem járt mostanában iskolába 🙈🤣

A sokk után agyalás / kattogás, mi legyen hogy legyen stb.

Úgy éreztük magunkat mint valami rendezvényszervezők.

Nálunk az a szerencse hogy nagy termek vannak, és 20 fős osztályok. (az épület előtte egy középiskola volt ahol 30-40 fős osztályok voltak)

Viszont nagyon sok iskola egyszerűen nem tudja megoldani. A volt gimimbe egyik héten online oktatás lesz, másik héten tantermi oktatás. Évnyitó 3 részre bontva stb.

Szerintem a legjobb az lenne, ha minden iskola maga döntene erről, hogyan kezdené meg a tanítást.

2020. aug. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
76%

Kaptam, de nem örülök. Összevonják a két második osztályt gyerekszám csökenés miatt, ami azért nonszensz, mert pont arról szól minden, hogy amelyik suli meg tudja oldani, az kisebb osztálylétszámmal tanítson. Itt lenne rá mód, de a tankerület összevonatta őket, így lesznek 28-an.

Emellett a szabály az lesz, hogy a szülők nem léphetnek az épületbe, csak papírtörlő használható, törölközőt már nem lehet bevinni. Kb eddig ennyi.

2020. aug. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Estére megkaptuk mi is a tájékoztatót.

Valóban meg lesz tartva az évnyitó, minden évfolyamon, holott ezt pont nem javasolják. Jóidőben udvaron, rossz időben a tornateremben. Szülők csak az elsősökkel mehetnek be.

A legérdekesebb, hogy már az első napon összevont napközit tartanak azoknak a gyerekeknek, akik nem tudnak ebéd után hazamenni. Remélem ilyen nem lesz, mert ez is szembemegy az előírásokkal. A maszk alsósoknak ajánlott, felsősöknek kötelező a tantermen kívül. Ennyi derült ki, a többiről majd a gyerekeket tájékoztatják első napon. Nem lettem sokkal nyugodtabb.

2020. aug. 29. 07:08
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 7.-es lesz, évnyitó a hangosbemondón keresztül lesz 1-jén, aznap kapják meg a tankönyveket is. Kézfertőtlenítés lesz a bejáratnál, maszk nem kell. A szülők nem jöhetnek be az iskolába egyáltalán, előre megbeszélt időpont szerint engedik ki a gyerekeket az iskola elé. Fokozottan fognak takarítani, bár nem tudom hogy, mert eddig is kevés volt a takarítónő, most látom, hogy hirdetnek. Más infó nincs.

A fiam 4-es lesz, másik iskola. Évnyitó a szabadban 1-jén, könyveket már a héten megkaptuk. Maszk nem kell, szülő nem mehet be az iskolába, első nap kivételesen megengedik, hogy egy szülő bekísérje a gyereket a sokk pakk miatt. Szülőnek kell maszk, gyereknek nem.

Mást itt sem mondtak.

2020. aug. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
84%
Ja, hát az összevont napközi, az vicces. Az, hogy nagyobb teremben legyenek a gyerekek, ha lehet, az is vicces ajánlás. Nyilván nem tudják megoldani. A fiamék 18-an lesznek egy pici teremben, most jön még 3 új gyerek. A legkisebb terem az egész suliban, és van osztály, akik kevesebben vannak, mint ők, de eszükbe nem volt cserélni. Gondolom minden ofő foggal-körömmel ragaszkodik a terméhez.
2020. aug. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
100%
Mi azt kaptuk h nem lesz évnyitó. Az igazgató a hangos bemondón fogja bemondani azt amit tanévnyitókon szokott. A folyosón és a mosdókban maszkot kell viselni és evés elött kézfertőtlenítés. Nagyjából ennyi, de pontosabbat kedden fognak majd mondani.
2020. aug. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
52%
Nalunk kijott egy reszletesebb,azbudvarozon a jatszot legartak,szegeny gyerekek,udvaron,folyoson,bufeben mindenhol tartani kell a 1,5m. En itt elsirtam magam. Egy eve varjuk a sulit. Az enyem fel eve itthon van velem,ugy vartuk a sulit mint a messiast,hogy mennyi baratja lesz,de igy hogy? Oran nem beszelhet,szunetben meg udvaron meg szetzavarjak oket a tanarok? Aztan vihetem pszichologushoz,mert serul. Es szerintem nem vagyok egyedul....
2020. aug. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
52%
Bocs az elutesekert,elozo vagyok,de nagyon felkavart ez az egesz,hogy mi lesz a gyerek lelkevel.
2020. aug. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

:-( Megértelek. Valószínű nem lesz sokáig ez. Az egyetemeket kezdik zárni, tavasszal is így volt. Ilyen feltételekkel se fogják tudni megállítani a vírust, akkor meg minek szenvedjenek a gyerekek. A maszkot vajon, hogy fogják higiénikusan tárolni a szünetek között? Én jobban örülnék, ha távoktatás lenne. Az igazgató nálunk erőlteti a közös évnyitót, a pedagógusok is félnek.

Állítólag készülnek a távoktatásra, minden gyerek kap majd email címet és azzal kell regisztrálniuk a classroomba.

2020. aug. 31. 07:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!