Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nem lesz szabad majd köhögni...

Nem lesz szabad majd köhögni az iskolában szeptembertől?

Figyelt kérdés

A járvány ügyi protokollban megjelent pontban az áll, hogy csak egészséges, koronavírusra utaló tüneteket nem produkáló diák /gyermek tartózkodhat a közoktatási intézményekben.


Ez most az fogja jelenteni, hogy ha egy diák elkezd köhögni az órán/csak tüsszent egyet akkor a tanár azt fogja mondani, hogy álljon fel és menjen ki a teremből? Erről fog szólni a tanév?



És az óvodákkal mi lesz? Köhög majd egyet a gyerek és hívogatják a szülőt majd, hogy menjen érte és vigye haza?


Szülők nem aggódnak ettől, hogy mindig készenlétben kell majd állni?



2020. aug. 19. 18:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%

Én azt hiszem, nagyjából úgy fog zajlani a tanév, ahogy leírtad... :(


Az én lányom minden telet végigköhög. Akkor ne is menjen oviba??

Nem tudom, mi lesz. Komolyan.

2020. aug. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom lázat mérnek. Az lesz a fő, nem a köhögés. Azt azért nehéz lenne megoldani, mert doga előtt az osztály elkezd köhögni és mindenki mehetne haza. 😂
2020. aug. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
31%

"A járvány ügyi protokollban megjelent pontban az áll, hogy csak egészséges, koronavírusra utaló tüneteket nem produkáló diák /gyermek tartózkodhat a közoktatási intézményekben."


Ez még önmagában nem elégséges. Ugyanis tünetmentesen is lehet valaki hordozó és akár 2 hetes is lehet a lappangási idő. Aki köhög és tünetei vannak, nyilván ne tartózkodjon intézményekben, de még ez sem elég.


Az iskolákat amennyire lehet, mindenképpen távoktatásban kellene üzemeltetni. Bármennyire nehéz is ez pedagógiailag.

Csak néhány ok, annak aki ellenzi a távoktatást:

- Mint te is említetted, folyamatos a veszély, hogy ki kapja el a vírust, így a levegőben mindig ott van a félelem. A lappangási idő is hosszú, ez a fő gond. Vegzálgathatják a szülőket.

- Jön az influenza és a nátha szezon is. Ami múltkor lecsengőben volt, amikor jött a korona.

- Az idős pedagógusok veszélyben vannak.

- Az idősebb szülők, nagyszülők veszélyben vannak.

- Megeszem a kalapomat, ha a kölykök betartják a 1,5 méter védőtávolságot és betartják a higiéniát, ami felnőttként is nagyon nehéz.

- A maszk viselése sem kötelező. Zárt térben még lehellettel is terjed a vírus.

- Ha valaki túl is éli a vírust, maradandó károsodások lehetnek a szervezetében.

ENNYI. TÁVOKTATÁST AZONNAL!!!

2020. aug. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
83%
Ha félrenyel és egyet köhög valaki, akkor nem fogják hazaküldeni. Ha valaki betegség miatt köhög, akkor igen.
2020. aug. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
92%
Ez azért nem értem, hogy fog működni. Gimis vagyok, telente minimum 2x vagyok megfázva. Akkor most ha folyik az orrom/tüsszentek, mehetek haza? Ekkora hülyeséget életemben nem hallottam.
2020. aug. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó: és szerinted mégis meddig maradjunk otthon, meddig legyen távoktatás? Mostantól örökké?

Mert oltás legkorábban jövő nyáron lesz és az is kérdéses h mennyi ideig és mennyire véd. Lehet hogy csak pár hónap, lehet ha csak a tüneteket csökkenti,nem tudja még senki. Ráadásul nem lesz kötelező az oltás, tehát aki nem oltatja be magát az ugyanúgy el kaphatja a vírust mint most. Max a nagyobb járványok lesznek valamennyire kiküszöbölhetőek, remélhetőleg.

A vírus örökké velünk lesz, nem tűnik el.

Az iskolának nem csak a tanulás a lényege, hanem a közösség, barátok jelenléte, a személyes kontaktus nagyon fontos, ezek a dolgok hosszú távon nem nélkülözhetőek.

2020. aug. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
45%
Szülő és pedagógus is vagyok. Nem aggódom, szerintem, ha tilos lesz taknyosan, tüsszögve és köhögve beküldeni a gyerekeket az iskolába (és oviba), csak mert nem lázas, akkor a Ti gyerekeitek sem lesznek egész évben náthásak. Meg az enyém sem. Mert nem fogja állandóan elkapni másoktól.
2020. aug. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
94%

6os vagyok, a 3asnak írtam.

A köhögés nem tudom hogy lesz az iskolában, minden náthával nem lehet haza küldeni a gyereket.

2020. aug. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
54%
Nyugi max novembertől megint online lesz .... sajnos...
2020. aug. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
82%

És egyedülálló szülőként egy elsőssel és harmadikossal mit fogok csinálni?? Jelenleg munkám sincs, albérletben lakom. Az exem fizette eddig az örökségéből a költségeket de ez a pénz is elfogyott. Így munkát sem tudok majd vállalni ha itthon lesznek a gyerekek. Ha meg egyedül hagyom őket akkor meg a gyámügy száll rám, pláne ha bármi bajuk lesz.

Akkor hogy fogom megoldani??

Nagyon remélem nem így lesz ahogy leírtad, mert felkötöm magam...

2020. aug. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!