Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit lehet csomagolni uzsonnára...

Mit lehet csomagolni uzsonnára egy alsósnak aminek nem kell hűtés, így kibírja du.ig a táskában?

Figyelt kérdés
2020. szept. 4. 10:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%

Müzliszeletet raktam be neki. Bolti, csomagolt, hozzáadott cukor mentes.

Én nem szerettem gyerekként a szottyadt meleg szalámis szendvicseket és őszintén, a megbarnult almaszeleteket meg fonnyadt répát se. Igyekszem elfogadható, finom, de egészséges középutat keresni. Így lett müzli a vége. Még gondolkodom alternatíván.

2020. szept. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Puffasztot rizs szeletek

Alma (egészben hagyva nem barnul be)

Banán

Diákcsemege (magvak)

Kölesgolyó

Pogácsa

2020. szept. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Előre csomagolt péksütik, pl. Seven Day's, müzli szelet, sűrű rostos üdítő, szendvics, abonett szendvics krémmel, puffasztott rizs nutellával, alma, banán, körte (héjastól, egyben), szőlő, kevés mogyoró, tökmag, kekszek, és ezek egymással kombinálva.

Reggelire joghurt italt, túró krémet, kakaót is szoktam adni, első nagyszünetig nem lesz baja. De délutánig csak hűtve. A régi suliban volt hűtő, a mostaniban nincs. (Hideg időben az ügyesebbek kiteszik az ablakba. 😉👍)

2020. szept. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Péksütik, száraz szalámis szendvics, gyümölcsök ha megeszi.

Bár a lányom jobban szerette már 3.-ban (egyedül járt és jár suliba) hogy beugrott a boltba, megvette a croassaint, péksütik, mikor mit. De volt mikor kifejezetten szendvicset akart vinni.

2020. szept. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Az előzőek jók, plusz mellé írnám a 100%gyümölcspüréket, joghurtot, pudingot, kukoricasalátát, ropit, van ez a száraz kenyérchipses dolog, almaszirmok, aszalt banánchips.
2020. szept. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Mi menzások vagyunk. Reggel a boltban veszünk péksütit vagy croissant. Tízórait kap. Büfébe is szokott menni. Majd délben ebédelnek is. Az uzsonnát pedig hazahozza.
2020. szept. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Csak ebédre van befizetve, így visz szendvicset is. Igazából az is kibírja vajjal, szalámival, szárazabb sonkafélével simán, de én néha még túrókrémet, körözöttet, májkrémet is teszek, nem lett soha baja. A sajt az, amit nem teszek, valahogy az lesz gusztustalan melegen, akár a szendvicsben, akár külön van. Amúgy lehet kapni uzsonnástáskát, ami olyan mint egy kis hűtőtáska.


De az apró falatkák sokkal jobban csúsznak:


gyümölcs (én viszont darabolom, ami olyan, mert nem mindig fogy el rögtön az egész. Az alma amibe kettőt beleharapott, na az a gáz visszatéve az uzsidobozba. :-) Ha beteszem lezárható kis nejlonzacsiba, vagy folpackba, nem barnul meg darabolva sem.)


koktélparadicsom, bébirépa (Lidl-ben van csomagolt) nem fonnyad meg


müzliszelet, gyümölcsszelet


ropi, kölesgolyó, sós/édes keksz, gofri, pogi, muffin (ez is lehet sós is akár), rizskorong, néha bolti péksütik


a legtöbb aszalt gyümölcsöt az én lányom nem eszi meg, de az is jó, meg a különböző olajos magvak, diákcsemege (abból meg csak a mazsola fogy nálunk)

2020. szept. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
De jókat írtok. Nálunk post ez probléma épp. Szendvicseket nem merek, nagyon meleg van az osztályteremben.
2020. szept. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekem mindhárom étkezést otthonról viszi. Igaz, az ebéd hűtőbe kerül, de akkor is megoldottuk, amikor ez nem volt kivitelezhető.


Tízóraira rendszerint csak nasit visz (mert reggelizik otthon). Ez általában sajt/tejszelet/ivójoghurt mellé keksz/ropi/gabonapehely(szelet) és egy kis full-egészségtelen csemege pl csoki, gumicukor, pez.

Uzsonnára vagy szendvicset (szárazkolbásznak turistának nem lesz semmi baja) visz, de mivel ezt már jó ideje nem eszi meg, így időnként lesütök egy naaaagy adag sajtosrudat vagy linzert, illetve most 1-je óta rákapott a pirított kenyérkockákra (amik csíkok inkább, mert jobban néz ki). 2-3 szelet kenyeret megmargarinozok, befűszerezek és reggel gyorsan serpenyőben ropogósra sütöm. Ennyi.

Néha még visz mellé péksüteményt, mogyorót, diót, ilyesmit.


de ha lefagyasztasz egy gyümölcspürét vagy kis doboz üdítőt és melléteszed, akkor az tök sokáig hidegen tartja (nyáron így vitte az ebédet hőtartós tatyóban fagyasztott gyümölcslével)

2020. szept. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni kis hűtőtáskákat. Nekünk is van és nyáron ebben vittük a hűtött vizet stb. Nagyon jó szolgálatot tett.



[link]


[link]

2020. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!