Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ez milyen szerintetek normális...

Ez milyen szerintetek normális dolog volt?

Figyelt kérdés

Ti mit szóltok a sok szigorításhoz ami az iskolákban van. Gondolok arra, hogy orrfolyással és köhögéssel ne vidd be a gyereket. Vagy ha észreveszik elkülönítik amég érte nem megy valaki.

Kedden például az egyik anyuka reggel bevitte az osztályunkba a kisfiát. Már akkor elég ramatyul nézett ki szegény. Majd egy pár órával később széthányta a termet. Egy kis hányás hasmenést hozott az első napon. Amikor hívták, hogy elkellett különíteni a gyereket menjen érte azonnal közölte az igazgatóval, hogy majd délben megy érte, ha ebédszünete van. Így sem tudott dolgozni normálisan a covid miatt. És a kisfiú órákat ült ott egyedül betegen. Majd amikor megéekezett neki állt feljebb, hogy holnap biztos hozza mert dolgoznia kell. Biztos csak gyomorrontás. Mit képzelnek, hogy iderángatják mért nem az orvoshoz vitték. Normális.

Ha meg folyik a gyerek orra mi nem vihetjük oké. Na de azért.. Most meg rettegjek, hogy pár óra alatt elkapta a gyerek vagy sem.


2020. szept. 4. 11:34
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Ja de az nem baj,hogy ha elfertőzi a 18 gyereket a többi szülő sem tud dolgozni?

Nem vagyok segghülye csak logikusan is lehetne gondolkodni szerintem..

2020. szept. 4. 11:42
 2/31 anonim ***** válasza:
90%
Valahol a szülőt is megértem, mert lehet nem tudja megoldani. De hányós fosósan bevinni a gyereket, hát az azért nagyon meredek.
2020. szept. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
23%

#1 pontosan megfogalmazta!

Lehet, hogy nem mindenkinek adatik meg a home office. Ez nem jutott eszedbe?

Képzeld el, hogy mindenki pénzből él, ahhoz pedig dolgozni kell.

Különben nem mindenhol veszik komolyan azt ha a gyerek csak meg van fázva. Nálunk pl se maszk nem kell, se szétszedve nincsenek a gyerekek, teljesen közel ülnek egymáshoz ebédnél is, órán is.

Ne parázz minden szron.

2020. szept. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
89%
Mindenkinek van agya, de itt anyuka a hunyó. Hányós gyereket eddig sem és ezután sem lehet közösségbe vinni. Kész, nem vita tárgya.
2020. szept. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Ja 38 hetesen nem parázok rá a hányás hasmenésre. Elég ha a gyerek kidől már az szörnyű.
2020. szept. 4. 11:46
 6/31 anonim ***** válasza:
86%
Még annyi, hogy hányással és hasmenéssel nem vinném, de egy kis takonytól nem riadnék meg. Ahogy az iskola sem.
2020. szept. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
24%

Fosós-hányós vírus minden évben van, bár tény hogy akkor nem viszünk gyereket közösségbe. Mint ahogy én se megyek dolgozni olyan esetben.

De pl 2 hete lázas voltam, én aki utoljára 6 hetes csecsemőkorban lázasodott be, de elmentem dolgozni, mert el kellett.

2020. szept. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
88%

Azok akik a pénzzel jönnek belegondoltak abba, hogyha a gyerek megfertőzi a többit, akkor a többi szülőt is ugyanebbe a helyzetbe hozza?



...gondoltam

2020. szept. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem meg aki gyereket vállal, az bizony számoljon azzal, ha beteg, meg kell oldani. Táppénz vagy babysitter. Senkinek nincs joga mások egészséget veszélyeztetni és covidtol függetlenül prosztó, proli szokás beteg gyereket iskolába vinni vagy betegen bemenni dolgozni. Ennyi.
2020. szept. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
89%

Akármilyen betegsége van a gyereknek, ha fertőző nem visszük közösségbe.Főleg ha már reggel látszik rajta.Ebben a helyzetben pedig a szülő a hunyó.

Azt meg most tudomásul kell vennie mindenkinek, hogy igen,orrfolyással, meg kis szipogással is otthon kell tartani a gyereket.Mindenkit fel is világosítottak erről az évnyitókon.

Nyilván ez olyan helyzet ami egy szülőnek se jó, vagy legalábbis nem soknak, mert mindenkinek van munkahelye, ahonnan előbb-utóbb kiteszik ha sokat hiányzik azért mert épp taknyos a gyerek.

A legtöbb munkahely azért teheti meg hogy elbocsátja ,akár ilyen különleges helyzetben is az anyát, mert a kormány minden munkáltatót védő korlátot lebontott már, lehet táppénz alatt fosni, hogy mikor szól a telefon hogy be se gyere.Ez lett megszavazva.

2020. szept. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!