Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van még aki rajtam kívül...

Van még aki rajtam kívül várja a digitális oktatást?

Figyelt kérdés

Nem a teljes félévre gondoltam, csak úgy 2-3 hétre. Tudniillik, már agymenést kapok sokszor, hogy direkt rákérdezek a gyereknél, hogy: -Írtok-e töriből? - Á, neemmm... , - Van-e valami lecke? - Á, mindent megcsináltam a napköziben... Aztán vasárnap délután buknak ki dolgok. Neki kellene ezeket észben tartani vagy felírni, hisz ő jár iskolában, de hogy még direkt rá is kérdezek....Az asztal körül kell kergetni, hogy valamit fakítson, szinte büntetésnek fogja fel. (A kicsivel nincs ilyen gond) Az online oktatásnál legalább este vissza tudtuk keresni, meg a CR is jelezte a határidőket. Sőt, lány létére, informatikus vénája van, még a gyerkőcnek is jobban tetszett.


(Mivel millió opciót be tudtam volna állítani a feleletválasztáshoz, így válaszban kérem az indoklást, hogy miért igen, illetve miért nem.)



2020. szept. 20. 10:58
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
88 szavazat
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
* Van még, aki" (vessző kimaradt).
2020. szept. 20. 11:00
 2/39 anonim ***** válasza:
85%
Nem hiszem, hogy az digitális oktatásnak volt nevezhető, hogy a tanárok elküldték, hogy hányadik oldalon melyik feladatot kell megcsinálni. Ráadásul nyolcféle platformon. A kisebbik gyerekem elsős volt tavaly, hát azért elég jól ott kellett lenni mellette, pedig elég önálló gyerek. Nekünk pedig dolgozni is kellett, hiába a home office, mivel dolgozni sem lehet úgy normálisan, ha a gyerekek ott zsizsegnek, meg ellenőrizni kell, meg fényképezni, stb. Nekem bőven elegem lett a hajnali kettőig tartó dolgozásból.
2020. szept. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Nálunk a végére, egész jól felfejlődtek a tanárok, nagyon jó kis anyagokat készítettek, tehát nem lehet azt mondani, hogy csak “meresztették otthon”, úgy, hogy a legtöbbjüknek saját gyerekük is van. Persze, tökéletesen megértem, akinek nem jött be.
2020. szept. 20. 11:19
 4/39 anonim ***** válasza:
92%

Saját véleményem szerint egyetemen pocsék volt az egész. Más egyetemeken, más karokon nem tudom hogy zajlott, de nálunk borzalmas volt. Felvitték a ponthatárokat, mondván, hogy tudunk puskázni. De bármit amit zh-ban vagy vizsgán írtam azt meg kellett védeni utána szóban és nehezebb volt a védés jóval mint a zh vagy a vizsga, mert jobban kérdezték az anyagot. Volt olyan tanár is akit annyira nem érdekelt az órája, hogy a 100 perces órát letudta 20-25 perc alatt. De arra is megkapta a fizetését....

Zh-n meg vizsgán amúgy se lehetett puskázni, mikor egy-egy kérdésre volt 20másodperced, vagy 1 perced ha kifejtős volt. Lapozgatni nem lehetett a kérdések között.

Vagy volt még az is hogy a monitorod tartalmát tükrözöd a tanárnak, közbe megy a webkamera is, szóval a puskázás kizárt, de utána ugyan úgy kell védeni is a dolgokat.

Szóval én nem várom... Nagyon nem. Ha bejön megint a távoktatás akkor megint lesz egy nagyon nehéz félév, ahol a tanárokat nagyon nem érdekli az óra vagy a diák. Így is úgy is megkapják a fizetésüket.

2020. szept. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
94%
Kicsit sem várom egy másodikos és egy 11 napos újszülött mellett.
2020. szept. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
35%

Na ezt anyám nagyon könnyen megoldotta anno. Nem kérdezgette. Én megkaptam a büntetést a suliban és otthon is, aztán szépen rászoktam, hogy a saját dolgaimat észben tartsam.

Pl otthon hagytam a tesi felszerelésemet. 300 guggolas-felugras farmerben, úgy, hogy a tesitanár számolta és a nem szabályosakat nem számolta, tehát lett vagy 400... ezek után rászoktam, hogy tartottam egy váltást a suliban, ha otthon felejteném a rendeset akkor is legyen (nem, nem volt szekrény, de megoldottam, hogy legyen a suliban egy váltásom eldugva valahol)

2020. szept. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
87%
A középiskolással nem bánnám, ha mindig az lenne. Sokkal jobb volt neki itthon, úgy, hogy elmaradt egy csomó felesleges óra (pl. ének, tesi, hittan) és utazni se kellett. Így tudott a saját tempójában haladni mindennel és sokkal több ideje maradt a fontosabb tárgyakra vagy arra amit nem ért. Matekból a tanár bejelentkezett és magyarázott online, az nem másabb órán se, ráadásul tök mindegy milyen oktatás van, úgyis tanár fog kelleni mellé, mert nem érti. A tanulós tárgyakon (töri, föci) meg nincs mit magyarázni. Egy ekkora gyereket simán itthon is lehet hagyni. Jelenleg állandóan ki van purcanva, mert a sok töltelék óra miatt délután 3-4-5 óráig ott van a suliban ami durva, mert összesen majdnem több mint egy normál munkaidő, csak neki még tanulni kell utána itthon is. Nekünk ilyen korú gyerekkel sokkal jobb volt a digitális.
2020. szept. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
64%

#7

Nekem több olyan napom is van, hogy reggel 8tól este 6ig vagy 8ig. Mégse várom emiatt a digitális oktatást, hogy kényelmesebb itthon lenni, vagy tudok enni vagy pisilni legalább normálisan 2 óra között. Inkább ülök ott a padban mert ez a távoktatás borzalmas.

2020. szept. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Igen, az egyetem borzalmas (egy tanítványomat segítettem meg a gagyi, de mégis nehéz moodle-rendszeres vizsgán). A múlt évben még egy szakképzési centrumban voltam óraadó, hiába megtettem a tőlem telhetőt, de a hallgatóim sűrűn panaszkodtak, hogy szaggat a felvétel, van ez az árnyoldala is.


Az viszont tényleg a kánaán, hogy nem kell korán kelni a busz- / vonatinduláshoz, télen hóban, fagyban várakozni; nem kell kivárni a felesleges tölteléktárgyak végét, aztán hazautazni és még utána elkezdeni tanulni. Óborzalom.

2020. szept. 20. 13:07
 10/39 anonim ***** válasza:
80%

Mivel digitális oktatás konkrétan nem volt, hanem csak kiadták h melyik feladatokat kell megcsinálni otthon, tehát konkrétan csak és kizárólag a szülő oktatta a gyereket a saját munkája mellett, plusz fotózás, feltöltés stb. Ezért NAGYON NEM várom!!

Ráadásul ha magam tartom az "órákat" kb 2 perc alatt összekapunk valami hülyeségen a gyerekkel, és megy a hiszti meg a nem akarom... ha még egyszer ez a digitális semmi lesz én tuti idegbajt kapok. Ráadásul a kicsi elsős, a nagy harmadikas. Az szép lesz ha az elsőst otthon kell megtanítani írni-olvasni.

Akkor már jobb lenne ha mondjuk 3 hétre bezárnának és kész.

A nagyobb lányomék most írtak a héten dolgozatot a tavalyi ismétlőanyagból, hát, mondanom se kell, siralmas lett az eredmény szinte az egész osztálynak. Ebből látszik h mennyit ért az otthoni oktatás... Az iskolában nyilván jobban begyakorolják és megtanulják az anyagot, jobb módszerekkel stb.

Ráadásul én mellette home office-ban is dolgozom, ami a közhiedelemmel szemben nem azt jelenti h 8 órát fekszem otthon, hanem tényleg ott kell lenni a gép mellett és munka van.

2020. szept. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!