Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 5 és fèl èves gyereked tud...

5 és fèl èves gyereked tud màr olvasni, ìrni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 28. 16:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
38%
Én már tudtam. Írni is, olvasni is megtanultam 4 évesen. Iskolába már magabiztosan mentem, országos szép kiejtési, olvasás versenyeket nyertem :) de mostanában még a felső tagozatosok se tudnak.. Szóval az átlagot most nem tudom.
2020. okt. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
A két idősebb tudott,már úgy mentek suliba,a 3. nem de első év végére teljesen egyformán olvasott azokkal akik tudtak.A kicsi még ehhez apró....
2020. okt. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Még a 7 éves sem
2020. okt. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
A lànyom most próbálkozik vele. Már sok betűt ismer, és pàr szót le is tud írni. Januárban lesz 6 éves.
2020. okt. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
44%
Ovi nagycsoportban már folyékonyan olvastam. 5 évet töltöttem.
2020. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Nem, de nem is érdekli egyáltalán. Nem is baj, majd a suliban megtanulja. Én tudtam anno.
2020. okt. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Én ismertem a betűket, és nagybetűkkel írni is tudtam. Nem volt túl szerencsés, mert elég sokat unatkoztam elsőben. De addig kérdezgettem ovisként a betűket anyától, hogy megjegyeztem őket. Szerintem az se jó megoldás, ha nem válaszolsz a gyereknek, ha a betűket kérdezi.


Olyat is hallottam, hogy az oviban azt mondták a szülőknek, hogy ne tanítsák a gyerekeket olvasni. Majd az elsős osztályban 3-4 gyerek kivételével már mind olvasott, és a tanító pellengérre állította azt a néhányat, aki még nem, hogy ők milyen bénák és külön kell velük foglalkoznia. Ilyen suliból szerintem menekíteni érdemes a gyereket.

2020. okt. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
Én is, a fiam is tudtunk olvasni nagycsoportban, 6 évesen. A lányaim csak a suliban tanultak meg 7 éves koruk után. Írni én tudtam nyomtatott betűkkel, a pasi nem, mert rajzolni sem tud, iszonyat béna. :) Most elsős, küzd, mint malac a jégen, majd lesz belőle valami. :)
2020. okt. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%
Oké akkor biztos hazudok. Meg lehet kérdezni anyámat. Úgy mentem iskolába, hogy a tanítónő nem tudott velem mit kezdeni, színeznem kellett meg előre dolgoznom, mert a többiek még az "alma" szót nyögték, én már kiolvastam a Vukot. Nem volt kellemes, nem dicsekvésként szántam. Van ilyen, én sosem tanítom majd előre a gyerekem.
2020. okt. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%
Én totál máshogy éltem meg, pedig én is folyékonyan olvastam elsőben, de én örültem a sok pirospontnak, amit kaptam a tanítónénitől. Nem emlékszem, hogy valaha unatkoztam volna. A fiamat én sem tanítottam, de kicsi korától érdekelték a betűk, és megtanult magától. Ahogy én is. Én még olyan anyukát nem láttam, aki direkt erővel tanította volna az óvodását olvasni.
2020. okt. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!