Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 5 és fèl èves gyereked tud...

5 és fèl èves gyereked tud màr olvasni, ìrni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 28. 16:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
69%

Én emlékszem, hogy meg akartam tanulni írni és olvasni, még oviban és meg is tanultam. Nyilván nem gyönyörűen, de első osztályban már tudtam olvasni, mielőtt tanítani kezdték volna és nem én voltam az egyetlen. Engem nem zavart, hogy más nem tud még.


A gyerekem egyelőre nem érdeklődik (5 éves lett nemrég), de ha mégis, én megtanítom neki a betűket. Az iskolában legkésőbb úgyis megtanulja.

2020. okt. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
98%

Tudott, bár nálunk ennek konkrét oka volt, ugyanis 5 éves korában épp külföldön éltünk, ott ennyi idősen már suliba jártak. 6 éves volt, amikor hazaköltöztünk, itt első osztályt kezdett.

Elárulom, hogy semmi előnye ebből nem származott. Nem unatkozott, nem kellett "színezővel lekötni." Szépen haladt a többiekkel, ahogy az a néhány osztálytársa is, akik ilyen-olyan okokból szintén tudtak olvasni első osztály kezdetén.

Most harmadikos, és meg nem mondaná senki, melyik osztálytársa tudott, és melyik nem két éve olvasni. A szépkiejtési verseny és társai meg pláne nem ezen múlnak (ezt az elsőnek írom).

2020. okt. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a lányom olvasni nem tudott, írni csak számokat, viszont fejben 1000 számkörben összeadott, kivont, és tudta a szorzó táblát. Matek órán nem kellett részt venni, még most sem 3 osztályos, csak a dolgozatokat írja meg az osztállyal, matek óra alatt neki tehetség gondozás van, vagyis külön foglalkozik vele egy tanár, aki az ő szintjén foglalkoznak a matekkal.
2020. okt. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
98%

A lányom 4.5 éves. Már ismeri az összes betűt, kéri, hogy betűzzük neki a leírt szavakat pl. újságból.

Egyszerűbb szavakat leír: anya, apa, mami, papó, Bogi, Bogié.


Mi próbáltuk visszatartani, de nem igazán lehet.


A betűs építőkockából is szavakat rak ki.

2020. okt. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%
Most lesz 5 éves a lányom. Olvasni nyomtatott kis és nagybetűket tud, írni nyomtatott nagyokat.
2020. okt. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
70%

Szakértők nem támogatják a konkrét olvasás tanítást (írást főleg!), csak olyan szinten kell őket ismertetni a betűkkel amennyire a gyermeket érdekli (és itt nem arra gondolok, hogy amennyire anya szeretné, hogy érdekelhje).

Sokkal fontosabb lenne a szótagtudat feesztése iskola előtt, ez az olvasás tanulást játékosan késztíti elő, de az ovi nem csinálja.


A Nemzeti Alaptanterv 2. Osztály évvégére írja elő a folyékony olvasást. Nagy kár erőltetni. Mert ha a gyermeket megzavarják a szülők azzal, hogy vagy a fonéma (hang) vagy a graféma (betű) szempontjából hasonló betűt "tanítanak" meg és nincs elég gyakorlási idő a kettő között, akkor első osztályban ő már ezzel megy, aztán nem kell csodálkozni, ha még évek múlva is keveri a betűket.

2020. okt. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
94%

5,5 évesen tudtam írni olvasni. Volt hozzá egy éppen elsős "nagytesó", akivel együtt tanultam.


A fiam 5,5 évesen még középsős volt. Úgy ment iskolába, hogy lényegében nem ismerte a betűket (nevét tudta csak leírni, de azt sem tette szinte soha). SEMMI hátránya nem volt belőle, ott megtanulta, megtanították, és azóta is kitűnő tanuló.

2020. okt. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
95%
Nem tud se írni, se olvasni. Gimis nővére próbálta tanítani, de nem érdekli. Majd megtanulja az iskolában jövőre. (Decemberben lesz 6).
2020. okt. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
95%
6 évesen már mire ment elsőbe a lányom, tudott olvasni betűzve, meg rövidebb szavakat össze olvasva, és írott betűkkel írni, de szépen olvasni és irottan kézírással írni csak a suliban tanult meg.
2020. okt. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
95%
Én arra emlékszem hogy 4,5 évesen már nyomtatott betűkkel tudtam írni, és el is tudtam olvasni.
2020. okt. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!