Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit vár el egy szülő az...

Mit vár el egy szülő az iskolától?

Figyelt kérdés

Ezzel, kapcsolatban minden érdekelne. Egy felméréshez kellenének a válaszok.

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.



2020. okt. 28. 23:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%

Milyen szempontból?

Pl: ahogy elküldik a gyereket úgy várják vissza

2020. okt. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Azt, hogy ne buktassák meg a gyerekem. 16 éves gimis, nagyon leterhelik őket, fizikából az egész osztály kettes, kéne pár tanárváltás. Egyébként meg top suli.
2020. okt. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Milyen iskola? Általános? Ez is a te kérdésed? https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__iskol..



Általánosában azt vártam el, hogy az alapokat jól megtanítsák és ne ötödikben derüljön ki, hogy a gyerek azért nem jó valamelyik tantárgyból, mert nem megy neki az értő olvasas. Emellett fontos volt még a kommunikáció, az, hogy időben jelezzék, ha bármiféle probléma van.

Középiskolától azt vártam el, hogy adjanak önállóságot a gyereknek, de ne tegyenek úgy, mintha egy kamasz már felnőtt lenne. Illetve szinten a kommunikáció.

2020. okt. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Nagyjából semmit, csak annyit hogy ne gyűlöljön bejárni.


A magam példáján azt tanultam meg, hogy az iskola meglepően keveset számít az előmenetelben, sokkal több múlik a szülőkön, bármennyire is az ellenkezőjét akarják elhitetni.

2020. okt. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Már életem legelső fogadoorajan kiderult, hogy mindenki mast: jött egy szülő, hogy ő úgy érzi, gyorsabban kéne haladni, nyugodtan terheljem jobban a gyereket, stb., majd közvetlenül utána jött egy másik, aki azt kérte, legyen lassabb a tempó, mert szegény gyereke annyira túl van terhelve, stb. Mindket gyerek ugyanabba az osztályba járt, és azon belül is ugyanabba a csoportba.
2020. okt. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Az egész oktatási rendszer reformálásra szorul.
2020. okt. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

3-as az nem az én kérdésem, de legalább most már tudom, hogy másnak is van hasonló feladata :O


Köszönöm a válaszokat! Még nyugodtan jöhetnek.

2020. okt. 29. 10:59
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Hogy fenntartsa az iskolába induló gyerek kíváncsiságát, természetes érdeklődését és ne pedig kedvét szegje.
2020. okt. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Azt, hogy a gyerek tudásban gazdagodjon, és ne bántsák a tanulók/diákok.

Ha menzás normális ételt kapjon.

Alsóban azt, hogy figyeljenek a gyerekre.

2020. okt. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

1. Elsősorban azt, hogy a pedagógusok segítsenek a gyerekemnek megtalálni a tehetségeit és kibontakoztatni azokat, támogatni személyes fejlődését. Ez az iskola fő feladata.


2. Másodsorban azt, hogy felkeltsék az érdeklődését a világ különböző dolgai iránt (amikkel korábban esetleg nem találkozott), segítsenek a megismeréssel és alkotással kapcsolatos motivációinak fejlesztésében. (A gyerekek születésüknél fogva alapvetően kiváncsiak, érdeklődőek és motiváltak a tanulásra, ezt az iskola kielégítheti is fokozhatja is, de sajnos a mai gyakorlat szerint sokszor csak lerombolja, holott épp az ellenkezője lenne az iskola küldetése.)


3. Továbbá azt, hogy kellemes szellemi légkört, boldog gyerekkort, kibontakozásra alkalmas, stresszmentes életteret biztosítsanak számára az iskolai környezetben.


4. Továbbá azt, hogy megmutassák a gyerekemnek a lehetséges pályákat, élethivatásokat, szakmákat, hogy az iskolai évek alatt előkészítsék és megalapozzák a pályaválasztással kapcsolatos döntéseit.


5. Végezetül, hogy kielégítsék kiváncsiságát és segítsék tanulását azokon a területeken ami megfelel éppen aktuális érdeklődési körének. Hiszen hatékonyan tanulni csak abban lehet amiben a motivációk már kiépültek.

2020. okt. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!