Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a helyes ha a szülő nem...

Mi a helyes ha a szülő nem elégedett az iskolával, de a gyerek nem szívesen menne másikba?

Figyelt kérdés

2020. júl. 9. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

A válaszhoz kéne tudni:

- miben elégedetlen a szülő a tanárokkal=módszerükkel, (gondolom nem az iskolával, magával az épülettel, hogy az éppen kezd rommá vélni)

- milyen infók alapján VÉLI azt, hogy a másik suliban jobb az oktatás,

- mennyit foglalkozik gyerekével, mennyiben segíti az ő tanulását?

Egyelőre ennyi.

2020. júl. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, a módszerükkel vagyok elégedetlen. Nem tudom pontosan megfogalmazni mivel, de azt látom, hogy a gyereknek elment a kedve a tanulástól. Még a karantén előtt... Harmadikos. Voltak tárgyak amikért lelkesedett és szép lassan kezdte megutálni. Valahogy úgy látom, mintha a tanító csak leadná az anyagot, de azzal nem foglalkozik, hogy felkeltse/fenntartsa az érdeklődést. Mintha neki nyűg lenne vagy nem tudom.


Nincs konkrét kiszemelt másik suli, de amúgy én magam is bizonytalan vagyok, hogy máshol nem ugyanez lenne.


Kifejezetten szívesen foglalkozom a gyerekkel, szeretem látni ahogy fejlődik. Bíztatom, hogy kérdezzen, de néha úgy érzem én jobban lelkesednek, mint ő.


Beszéltünk erről, de ő nem akar másik iskolába menni. Majd elképzelhető, hogy költözünk, így ha messzebbre mennénk lehetne akár másik sulit választani, de ő ragaszkodik ehhez, inkább a közelben költözne.

2020. júl. 9. 13:35
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

Mekkora gyerekről van szó, milyen fokú iskoláról? Mi a baj a jelenlegivel, miben lenne jobb a másik? Miért ragaszkodik ehhez a gyerek, miért nem akar másikba menni?


Azt gondolom, egy alsós gyereknél az a lényeg, hogy szeressen iskolába járni. Vannak barátok, van egy (számára) megfelelő osztályközösség, nem utálja a tanítót, nem bukdácsol, akkor teljesen rendben van.

Felsőben már fontos lehet a suli "milyensége", de akkor sem konkrét iskolaváltással, hanem iskolatípus-váltással szerencsésebb lehet próbálkozni. Tehát 8 vagy 6 osztályos gimnázium pl, vagy vmi alter szemléletű oktatási intézmény, ha az a szükséges.

2020. júl. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is harmadikos volt.

Persze, hogy elment a kedve a tanulástól, mert az elmúlt hónapokban a suli csak erről szólt, nem voltak szünetek, tesiórán játék, kidobó, napköziben közös ökörködés, fagyizás, séta, osztálykirándulás.

A sulizárások a tanítókat is próbára tették, és bizony van olyan, aki nem működik jól gyerek nélkül. Olyan tanító, akinek kell neki a sok-sok figyelő szempár...


Szeptembertől visszazökken minden a rendes kerékvágásba, és megint öröm lesz csinálni, hiszen a legfontosabb összetevő (a gyerek) is újra ott lesz.

2020. júl. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A jegyei milyenek? Romlottak azóta?

Egyébként nagyon nehéz helyzet ez mert sajnos a tanárok többsége nagyon ki van égve, le van terhelve. Eszméletlen mennyiségű felesleges anyagot kell lenyomniuk rövid időn belül a gyerekek torkán. Megpróbálhat szelektálni és eltérni a tantervtől csak ha kiderül akkor hatalmas balhé lesz belőle. Nem nagyon találsz olyan intézményt ahol nincsenek ilyen tanárok. Ez nem az ő hibájuk vagy az iskoláé, egyszerűen csak borzasztó az oktatási rendszer. Rossz könyvből kell tanítani, érthetetlen szöveggel, irreális mennyiségben.

Én azt mondanám, hogy ha a gyerek jegyei nem romlottak drasztikusan, továbbra is rá lehet venni a tanulásra, tudsz vele otthon eleget foglalkozni akkor ne váltsatok. Azt neked kell tudnod és kitapasztalnod, hogy milyen személyiség a gyermeked és mivel lehet a legjobban motiválni. Amíg alsós addig szerintem nem érdemes váltani. Később majd látod, hogy milyen tanárokat kap amikor bejönnek a nehezebb tantárgyak.

2020. júl. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ez nem a karantén alatt alakult ki.


Első félévben volt amiből romlott. Akkoriban még a suliban írta a házit, és itthon már nem lehetett rávenni a tanulásra. Ott meg volt hogy lemásolta a padtársáról, más tárgyat meg a padtárs másolt róla. Elbizniszelték.


Kialakult barátságok miatt nem szeretne másik sulit.


Most még én sem vinném máshova, de felsőben már igen.

2020. júl. 9. 14:08
 7/15 anonim ***** válasza:

Én a fiamon azt vettem észre, hogy a 3. év egy könnyű év. Viszonylag kevés az új anyag, inkább a meglévő dolgok elmélyítése a cél. Nyilván ha egy gyerek érti, hogy 199-ből hogy lesz 200, akkor azt is érteni fogja, hogy 999-ből hogy lesz 1000. Írni megtanultak 1-2. évben, itt már csak a helyesség és a formálás ment, meg a fogalmazás alapjai. Környezetismeret egy tájékozottabb gyermek számára szintén nem túl érdekfeszítő, enyém konkrétan közölte, hogy semmi újat nem tanultak (amit igen, azt meg feleslegesnek tartotta, pl adatokat, melyik hal mekkora, a nyúlnak átlag mennyi kölyke lesz, a nyír mikor virágzik, stb)

Szóval a 3. osztály eleve unalmas lehet kicsit.

Amúgy ha ellinkeskedték, akkor érdemes lehet a tanítóval beszélni, hogy szeptembertől robbantsa szét őket kicsit.

2020. júl. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát a környezetismeret tankönyv feléig jutottak kb, úgy, hogy a karantén alatt volt hogy 3 leckét adott egyszerre. Pedig az egyik legérdekesebb tárgy volt.
2020. júl. 9. 14:31
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
sose bánd! Olyan rossz a tankönyv, mint a fene! teli tárgyi tévedésekkel. Én 2 éve azzal boldogítom a tanítót, hogy szeptemberben nekiállok átírni benne a hülyeségeket.
2020. júl. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a gyerektől kéne megtudni, hogy miért ilyen kedvetlen. Demotiválja a tanár, lejártja mások előtt? Vagy valamelyik társa piszkálja?

A gyerekek soha nem akarnak iskolát váltani, mert a rossz, de megszokott is jobb nekik, mint az ismeretlen. Ezt a gyerekpszichológusok is így mondják.

Mondjuk tény, hogy a legtöbb tanár egyforma.

Én alsóban leginkább azon voltam kiakadva mindkét gyerekemnél, hogy a gyerek 8-tól 4-ig bent van a suliban, és aztán szülőin nekünk panaszkodtak a tanárok, hogy a gyerekek nem tudnak semmit, mert otthon nem tanulnak. Meg is kérdeztem, hogy napi 8 órát lehúz a gyerek a suliban, és akkor este még mégis mennyit kéne otthon tanulni egy 7 éves gyereknek. Tanító néni napi hány órát dolgozik? Este otthon ha velem leül mondjuk 2 órát tanulni, mert kb. ennyit töltök vele egy este, akkor mennyiben tudom pótolni azt, amit a suliban 8 órában nem tudtak neki megtanítani. És végső soron ez miért az én dolgom?! De egy idő után feladtam, mert úgy látom, hogy minden tanár szentül meg volt róla győződve, hogy ennek így kéne lennie. És persze én voltam a lusta szülő, amiért nem volt kedvem ezt csinálni a gyerekkel.

Én egyébként mindkét gyerekemmel váltottam iskolát, és jobb lett, de azért sok probléma megmaradt.

A lányomnak pl. egy iszonyat kiégett, nagyon negatív vénasszony volt a tanítónője. Októberben már utált iskolába járni. Akkor még csak szöveges értékelés volt, és minden hónapban fél oldalnyi fikázást kaptam a gyerekről. Mondtam neki, hogy talán ha több bátorítást kapna a gyerek, akkor jobban mennének a dolgok, és miért nem lát a gyerekben semmi pozitívumot? Meg volt sértődve. Váltottunk, a következő suliban csak jókat mondtak a gyerekről.

A fiam tanítónője meg határozottan uszította a gyerekeket a fiam ellen. Decemberben már minden reggel sírva ment iskolába. Szóval ott nem volt kérdés, hogy váltunk. Bár nálam mind a kettő akart váltani, ami fura is volt.

2020. júl. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!