Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Aki tanítja a gyerekét olyanra...

Aki tanítja a gyerekét olyanra, amit tud, annak hogy alakul a kapcsolata a gyerekével?

Figyelt kérdés

Kiválasztottam a leggyerekbarátabb iskolát, tényleg mindenben ez a legjobb állami intézmény, az osztályfőnök egy tündér CSAK..


Nagyon gyér ami a tanulást illeti. Gyerekem tud olvasni(közepesen folyékonyan), nyomtatottan írni(helytelenül, kiejtés alapján), imádja is ezeket, illetve 20ig tud kivonni, összeadni, száz felett számol párost meg ilyesmi, illetve érdeklik az idegen nyelvek, magától kérdezgeti mi hogy van angolul, és ezek nagyrészét magától csinálja, élvezi és igényli.


És a szuper gyerekbarát suliban, ahol van külön kommunikáció-óra, meg dráma, nincs idegennyelv csak harmadiktól 3 óra tagozaton, simán csak kettő. Nincs matek tagozat, csak info, az is heti 2 másodiktól!

Énekre nem fogom beíratni, csupa kudarc lenne számára, ezen kívül meg van a rajz, amit bár élvez, de alig ràvehető, csak akkor szereti ha épp bekattan valami nála, hogy rajzolna, kötelező kézműves foglakozásokon alig vesz részt az oviban.


Szóval reál beállítottságú gyerek és mivel a közeg szuper a kiválasztott suliban, arra gondoltam, hogy egyrészt szakkörökre fog járni, másrészt én fogom tanítani angolra, illetve nyújtani is velem fog(nem hajlékony, nagyon nem, én se voltam és rengeteg sérelem ért miatta).


Van olyan, aki tudatosan tanítja óra jelleggel a gyerekét olyanra, amit tud? Mennyire működik ez nálatok?



2021. jan. 10. 09:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%

Elöször is, tudsz annyira angolul, hogy JÓL meg tudd tanítani a gyereket rá? Ehhez ugyanis anyanyelvi tudás kell, anélkül csak ártasz a gyereknek.

Másodszor egy REÁL beállítottságú gyerek esetében (ezt egy elsösnél eleve nem lehet megállapítani!) éppen hogy nagyon fontos a zene/ének/rajz amiatt, hogy ne túl egyoldalú legyen a tudása, érdeklödése!


Szerintem sokkal jobb lenne, ha a szakemberekre bíznád, hogy mit tanítanak a gyereknek, ugyanis ök jobban tudják, mi az, ami a korosztálynak megfelelö, illetve ahhoz, hogy tanítani tudj, kellene tudni azt is, hogyan kell, nem elég, ha elmondod a gyereknek, ami eszedbe jut. Pl az egyáltalán nem jó, ha egy-egy szót elmondasz neki angolul, ettöl még nem fogja tudni használni, söt valószínüleg rossz kiejtéssel jegyzi meg.

2021. jan. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%
Vannak játékos online angol oktatás. Inkább együtt nézzétek és tanuljatok, mint te tanítod. Így közös programnak tekinthető és nem oktatásnak.
2021. jan. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Derjaderja ***** válasza:
86%
Mennyi idős?
2021. jan. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
37%

#1 ez így igaz. De mutass nekem 2 angoltanárt, aki egyformán ejti ki ugyanazt a szót.

Mi eleve brit angolt tanulunk, de pl. ha megnéz egy amcsi filmet, máris rossz kiejtéssel tanulja meg az új szót.

Ez a legkisebb gond.


Ha érdekli a nyelv, akkor baj nem lehet abból, ha tanulja. De ne mint tanár tanítsd, hanem keress más módot. Youtubeon is vannak oktató videók. Sok lehetőség van a nyelvtanulásra.

2021. jan. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Kb 50 kg angolkönyvünk van, a net tele van feladatlapokkal, na meg elég kreatív vagyok.. "csak" felsőfokon beszélek, de szerintem egy általánosiskolás tanár sem tud anyanyelvi szinten, sok anglisztikán végzettnek sem megy az anyanyelvi szintű vizsga lerakása.


Én is reál beállítottságú vagyok, eltanácsoltak az énekkarból a botfülem és a rémes hangom miatt, csupa kudarc volt, folyton kérték, hogy halkabb legyek, vagy mikor gyakoroltunk hiába próbáltuk 10x-20x az egész osztály előtt, nem sikerült produkálnom a kívánt hangot, iszonyú megalázó volt és tele voltam kudarcélménnyel. Mondjuk ritmustapsolásban és kottaolvasásban jó voltam, de azt éreztem nem illek oda, át is tettek angolra és sokkal jobban éreztem magam, mert lett sikerélményem. Nem is tudom mire gondolsz, hogy egy valamiben tehetséges gyerek inkább olyannal foglalkozzon napi szinten, amiben gyenge.. Namindegy.


Az angolszeretete pont mesékből van, ilyen angol szókincs, kifejezésbővítő mesékből, meg angol nyelvű gyerekektől, meg egyszer volt helendoronon, de nem voltam elégedett a módszerrel(folyamatos videónézetés, hallgatás, majd arról beszélgetés pénzért 50 percben csoportosan..), szóval oda nem járt többet. Gondolkoztam még a duolingo alkalmazáson is mellé, hogy élvezze is.


Ez az online angolos videós nem rossz, de itt sok a passzív képernyőnézés, mellé valamennyi mesét is engednem kell, úgy meg sok lesz.


Kicsit tartok tőle, hogy megromlik a viszonyunk, ha kötelező jelleggel rendszeresen tanítom, ezért született a kérdés, van e valakinek tapasztalata.


Hangszeren majd tanulhat, ha el tudja dönteni, mi tetszik neki, de azt elég magánúton, hobbiból.


6 éves, szeptemberben kezdi a sulit.

2021. jan. 10. 10:19
 6/26 anonim ***** válasza:
96%
A gyereked nem te vagy, hú, egy kudarc volt neked az ének? Lehet neki nem. Hagyjad kibontakozni, 6 éves, most komolyan mit szeretnél, elvenni a gyerekkorát, hogy iskola után még otthon is veled kínlódjon.
2021. jan. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%

Mi az hogy nagyon gyér, ami a tanulást illeti? A gyereked még nem is jár iskolába. Honnan tudod, hogy nem lesz neki eleve megterhelő? Ok, tud olvasni meg -helytelenul- írni. Előbb tanulja meg ezeket rendesen, aztán gondolkodjatok el extra tanuláson. Mondjuk én sosem tartottam helyesnek, ha a gyerek otthon a szülőtől is tanórákat kap.... Otthon ne legyen más kötelező tanulás -az iskolai feladatokon kívül. Otthon pihenés legyen.

Ez a minél korábban idegennyelv meg akkora baromság.... Hollandiában max általános iskola 8. osztályában kezdenek el nagyon minimálisan angolt tanulni -heti egy órájuk, ha van, de a legtöbb iskolában egyáltalán nem is tanulnak idegennyelvet. Középiskolában kezdik és milyen érdekes, MINDENKI beszél angolul....

2021. jan. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

7.

Ráadásul tényleg nem ezen múlik. A fiam a csoporttársaihoz képest el volt maradva. Sokan írtak, olvastak, hú de kis okosak voltak. Most harmadikosok, a fiam kitűnő, ők pedig sorra szedik be hármasokat.

2021. jan. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányomat hiába foglalkoztatta az írás, számolás ovis korában, most, hogy elsős ha a napköziben nincs kész a házival itthon hallani sem akar róla, pedig ezen felül ki van adva, hogy fél órát még gyakoroljanak is... Az, hogy ezeken felül még itthon tanítsuk teljesen elképzelhetetlen!

Az én fejemben csak annyi volt, hogy majd itthon egy külön füzetben szélen gyakorol - aha, nem hajlandó rá

2021. jan. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Derjaderja ***** válasza:
92%

Valószínűleg pont attól jó a suli hangulata, hogy nem akarják elvenni a gyerekkort. Ezért Te otthon elveszed?

Olvass egy kis Vekerdyt. Én se vagyok maradéktalan híve, de sok igaza is van.

6 évesnek nem szakkör kell, hanem sok szabad játék.

Amúgy az en anyukám matekversenyt szervezett a plüssállataimnak, meg ki-mit-tudon zsűrizett náluk Apuval, de idősebb voltam, és nálunk en imádtam a matekot, szegény Anyu tanulta a könyveimből miattam, nem ők írták elő.

Hagy szerintem élni.

2021. jan. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!