Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy működik most a továbbtanu...

Hogy működik most a továbbtanulás?

Figyelt kérdés

6.-os, és egy nyolcadikos gyerekem van. Elmondásuk szerint az iskolában szó sincs a tovább tanulásról. Feleségem szerint, a 6.-után már nem lehet jelentkezni érettségire, hanem maradni kell nyolcadikig. Én meg most nem tudom mit tegyek, mert feleslegesen szekálni sem akarom őket, de azt sem akarom, hogy éveket veszítsenek, ne adj isten a 8.os év végén kimaradjon az iskolából.

Elkéstem már, átvenni az irányítást, vagy van még idő? Egyáltalán hogy működik most a tovább tanulás?


2021. jan. 11. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Érettségire még nem is lehet jelentkezni, ahhoz egy gimibe vagy szakközép iskolába kell jelentkezni. A 8-os gyereknél már számít a bizi értéke, és be kell adni a jelentkezési lapot a választott középoktatasi intézménybe. Ha felveszik 4 év után érettségizhet, hacsak nem tesz előrehozottat. De akkor is 3 év a gimi.


Menj be az iskolába és beszélj az osztályfőnökkel a továbbtanulasról! Ő tudja a menetét a dolognak.

2021. jan. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

8os gyereknek nem kap kretan leveleket, emailben a felveteli tajekoztatokrol?

Ezt nem a gyerek sunnyogja el??

Itt van minden leirva

[link]

2021. jan. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Valószínű, hogy elsunnyogják a gyerekek, és az anyjuk is. Krétát én nem is látom, azt az anyjuk nézi...

Nálunk, akkoriban ilyenkor már más téma nem is volt az iskolában...

2021. jan. 12. 00:02
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hatodik gyerek mehet pl tobb osztalyos gimnaziumba, ha jo tanulo

A nyolcadikos gyereknek meg kotelezo tovabb tanulni, mert tankoteles.

2021. jan. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Hétvégén lesz a központi írásbeli a szakközépiskolai és gimnáziumi felvételihez.

Továbbtanulni kötelező, így vagy úgy, de valahova bekerül, mert tanköteles.


Érettségire hova jelentkezzen még a 6. és 8. osztályos nagyokos?

2021. jan. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, Jan. 23-án!

Amire jelentkezni kellett Dec. 4-ig!

De nem minden középiskolába kell a központi írásbeli.

Fiaméknál év eleje óta téma a továbbtanulás. Február 19-ig kell jelentkezni a választott iskolákba. Az iskola küldi el a jelentkezési lapot, amit mindkettő (!) szülőnek alá kell írni!!!!!!!!

Erre azért kérdezz rá!

2021. jan. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudj, de ezt nem tudom elhinni. A nyolcadikosnak már jelentkezni kellett a központi felvételire, ami jövő héten lesz. Valóban nem kell minden iskolába, de mivel érettségiről beszélsz, gondolom olyan suliba akarnád íratni, ami érettségit ad, azokban kb. 99% kéri, de egyébként is meg kell írnia. Olyan nincs, hogy erről egy szülő nem tud. Vagy egy másik országban éltek, csak azt nem írtad. Vagy egy másik bolygón 🤷
2021. jan. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Már vártam. Azt leszögezhetjük, hogy egyértelműen én vagyok a hibás. Mindenért, mindig, és mindenben. Felnőtt, "egészséges", fehér, hetero, férfi, keresztény, magyar, dolgozó, antialkoholista, nem dohányzó, és ráadásul családapa vagyok. A világon nem létezik olyan bűn, amiért ne lennék hibás. De most hogy ezt tisztáztuk már nem kell a mocskolódni, sértegetni. Tudom anélkül is.

Persze, akik segítettek, azoknak nagyon köszönöm. Sajnos képtelen vagyok ilyenkor átnézni mindent, és iskolába sem járhatok helyettük.


Ma meghozta a 8.-os gyerek a jelentkezési lapot. Azt se tudja, hogy mi az, és nem is érdekli. Meg az anyját sem. Én meg vagyok a "szemét láda", mert szóba hozom, a napi 45 perces ebédidőmben, amikor találkozhatok velük...

2021. jan. 13. 00:35
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

Bocs, de neked egyértelműen a családoddal van bajod, mert te szegény, téged mindenki bánt. Hát, ne hagyd magad, felnőtt ember vagy, állj a sarkadra. Nem kell mártírkodni, itt senki nem bántott, a kérdésedre válaszoltunk. Történetesen pedagógus vagyok, véletlenül tudom, hogy zajlik a nyolcadikos felvételi. Nem írtam, hogy ki a hibás, igazából nekem tök mindegy. Annyit írtam, hogy nincs olyan, hogy a SZÜLŐ ne tudjon arról, mi a teendő. Szülő. Érted, akár az anya, akár az apa. Mert ha esetleg a szülők egyikének se tűnt még fel a 8 év alatt, hogy szokott lenni olyan, hogy szülői értekezlet (akár most online formában, vagy e-mailben, vagy bárhogy), hogy a Krétát meg lehet nézni, azért van, akkor az osztályfőnök felveszi a kapcsolatot a "gondos" szülővel, és megkéri, hogy legyen szíves kitöltve visszaküldeni a jelentkezési lapot, amit hetekkel ezelőtt kiadott. A gyerekek egy része ezzel egyáltalán nem foglalkozik. Ha ismered a gyereked, pontosan tudod. Amennyiben az anyát is ismered, valószínűleg róla is tudod(magad írtad, hogy nem érdekli), nos, akkor bátran érdeklődhetsz te is. Igen, az ebédidőben is megnézheted a Krétát, ha valóban érdekel, és nem csak azért fontos, hogy legyen okod szidni a családod.

Amit most kapott, azon azokat az iskolákat kell megjelölni, ahova felvételi szeretne. Amit viszont már hetekkel ezelőtt le kellett adni, az a jelentkezés magára a felvételire, illetve, meg kellett jelölni azt az iskolát, ahol megírja.Lehet, hogy te nem tudsz róla, de a feleséged valószínűleg leadta, különben nem tudna részt venni a jövőheti felvételin.

#7

2021. jan. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Én mint szülő, azt tudom ajánlani, keressetek olyan iskolákat (szakközépiskola vagy technikum) ahová nem kell a központi írásbeli, és érettségit ad!

És beszélj az osztály főnökkel is. Nekünk nem lehet személyesen csak telefonon.

De nem értem, az of.-öt sem! Nálunk kért mindenkit hogy jelentkezzen a központi írásbelire. Aztán írt hogy mindenkiét leadta...

2021. jan. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!