Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha az elsős kisgyermek tájékoz...

Ha az elsős kisgyermek tájékoztatójában a matematikai felmérői folyamat 75-80%-osak, ami "jó" érdemjegynek felel meg, de a félévi bizonyitványba "megfelelően teljesitett"-et írt a tanitó, az normális?

Figyelt kérdés

Vagy pl idegennyelvből csak csillagai vannak(a legjobb értékelések) egész félévben, erre a félévi értesítőben (bizonyítványba)"jól teljesített"-et írnak, valaki ezt érti??



És kiosztottak pedig lapokat, hogy melyik ertékelés mit jelent es ott az áll, 75-89% a jó (4-es)



#a tájékoztatóban van a félévi értesítő, nem keverik a gyerekeket össze
2021. febr. 1. 21:10
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 A kérdező kommentje:

49#

Honnan kellett volna azt tudnom hogy "színötös"(csupa csillag) idegennyelvre majd "jó"t adnak a bizonyitvanyban?

Miért kell ezt kiforgatni?


Es nem EZ miatt akarom áttenni most igy hirtelen felindulásból.


Hanem úgy gondolom jobb hamarabb mint későn kamaszon tinin vergődni vele pl.

2021. febr. 1. 22:36
 52/68 anonim ***** válasza:
92%
Te beteg vagy.
2021. febr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, menj aludni, holnap meg kérdezd meg a TANÁRT hogy miért így értékelt. Komolyan mondom, mit vársz a gyerekedtől ha te is ilyen értetlen vagy??
2021. febr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 A kérdező kommentje:

Jobb ha a tanítónak hirtelen felindulasból nem is írok. Holnapra kipihenem :)

Köszi hogy itt értő fülekre találtam :)

2021. febr. 1. 22:44
 55/68 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is elsősöm van, nekünk alá kellett írni a félévi értesítőt, hogy egyetértünk és elfogadjuk.

Ha nem értesz egyet ne írd alá, vedd fel a kapcsolatot a tanárral, beszéljétek meg. Ám biztos vagyok benne, hogy meg fogja tudni indokolni, és ha peched van, és olyan habitusú a tanár még rá is fog szállni cserébe a gyerekre. Nem biztos hogy megéri, és el nem tudom képzelni, hogy valaha, valahol számítani fog az elsős félévi értékelője a jövőben...

2021. febr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
98%

Te komolyan szülő vagy? Nagyon beteg dolgokat írsz.

A szorgalom és az eredmény lehet tök más. És ez nem azt jelenti, hogy csak a hülyék tanulnak, nem is tudom, hogy lehet ennyire félreérteni azt amit írtak. Azt jelenti, hogy a gyereked nem feltétlenül jó képességű matekból, de a tanító látja, hogy igyekszik, csinálja és ezt értékeli az ötös szorgalommal.

Ha iskolát váltasz remélem a miénket jó messzire elkerülöd. Nem a gyerek miatt. Miattad. :(

2021. febr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó meglátásokat.

A sértő dolgokat pedig próbálom nem felvenni.

Engem legalább nem csak addig érdekel a gyermekem hogy pozi e a teszt. Elnézve a kérdéseket.

Kisiskolások felett valoszínű mindenki lazán elsiklik.


Én úgy vagyok vele hogy addig tegyek meg mindent érte, amig tudok. Mert soha nem tudni mi lesz holnap.

2021. febr. 1. 23:19
 58/68 A kérdező kommentje:
Nem akartam túldramatizálni amugy:)
2021. febr. 1. 23:24
 59/68 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a 75-79% még hármas, azaz megfelelt, ha a szöveges értékelést nézzük. 80-91% a négyes, tehát a jól megfelelt.

92 felett kiválóan megfeleltet adnak.

Szerintem jól osztályozzák.


De iskolafüggő, nincs központilag irányítva. Nálunk pl. még második első félévében is szövegest adnak, csak ezt követően van osztályzat. De a másik közeli suliban csak elsőben van szöveges értékelés.

Nincs más, érdeklődj a suliban. A helyedben először alaposan végignézném az iskola honlapját, a dokumentumok résznél, hátha ráakadsz.


Off. Szerintem is az a szülő, aki év elején pattogott, hogy a tanító milyen a gyerekével.

2021. febr. 2. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodjál meg, ez valóban semmiség!

Értem én, hogy kiakadsz, de nem kell. 100-ból 99 szülő év végén már nem tudja, hogy mi volt a félévi értesítőben. Valóban senkit nem érdekel.


A felvételinél csak lezárt éveket néznek és annak az évnek a félévi értesítőjét, amelyikbe éppen jár felvételikor (értelemszerűen év közben van a felvételi, tehát év végi jegyek nincsenek még, így mást nem tudnak nézni). Az első féléves értékelést soha senki nem fogja kérni, nem kell majd sehova.


A másik pedig a továbbtanulás. Valóban vannak olyan gimnáziumok, ahova csak a tanulmányi eredmény alapján lehet bekerülni, viszont ezek vagy nagyon gyengék, vagy fizetősek (a mostani eljárásban összesen 31 db 8 osztályos gimi van, ahova elég a jegyek által számított pont). Gyakorlatilag bárkit felvesznek. Mivel nincs felvételi, ezért nem lesznek a gyerekek jobban képességeik alapján közelebb egymáshoz, pont olyan színvonal, mint a területi általános iskola. Ha azt akarod, hogy valóban jó iskolába kerüljön, akkor kell majd a felvételi. De ez még a jövő zenéje, erre még ne parázz rá!

2021. febr. 2. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!