Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Osztályfőnök korrepálhat...

Batta80 kérdése:

Osztályfőnök korrepálhat (pénzért) iskolaidőn kívül osztályába járó gyereket?

Figyelt kérdés
2021. febr. 4. 09:10
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Alsó tagozat, 3. osztály.

Mint írtam már, a gyermekem speciális igényű, SNI-s, és én nem tudom tanítani, mert nincs hozzá speciális végzettségem! Hiába kenem vágom a matematikát, megtanítani nem tudom vele! A tudás és tanítás két különböző dolog.

A szupertanítónénink egyben gyógypedagógus is, ezért ragaszkodik ennyire mindenki hozzá.

Nálunk nincs napközi, egész napos suli van, a 'lyukas' órákon viszik a gyerekeket fejlesztésre. És ilyenkor lehetne lehetősége az új pedagógusnak vinni a problémás gyerekeket, de letojja.

De már nagyon eltértünk a tárgytól sajnos.

Köszönöm mindenkinek a választ, hűen tükrözi, mi megy ma az oktatásban. Szomorú...

2021. febr. 4. 11:18
 32/41 anonim ***** válasza:
34%

Egész napos suliban (gondolom iskolaotthon) sem napi 8 órát tanulnak, Kell, hogy legyen idő a házi feladatra. Tudom, hogy jellemzően mindig azzal csinálják a házit, aki feladta, akihez tartozik, de azért elég nagy baj, ha ebben az időben nincs lehetőség arra, hogy átnézzék a többit.

Alsós gyerekem van, szintén "problémás" (nem sni-s, mert nincs szakvéleményünk). És TUDOM, hogy az is leül a gyerekkel matekozni, akinek köze nincs az osztály matekóráihoz, és a tesitanár is kikérdezi, gyakoroltatja az éneket, a matekos pedig együtt tanulja velük a verset és javítja a gyöngynek készülő betűket. Mert alsóban ez a dalguk, alsóban mindenki mindenszakos.


De konkrétan a kérdéshez: én kértem a gyerekem osztályfőnökét, hogy tanítsa meg úszni a fiamat. Matekot és tesit tanít. Az úszásoktatást nem ő csinálta, de tudtam, hogy van ilyen "papírja" is. Kifizettem volna. Hoztam-vittem volna az uszodába meg haza.

Nem tehette meg.

2021. febr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
78%

Etikailag nincs rendben, nem csak azért, mert akkor anyagilag függni fog a szülőktől, hanem azért is, mert az egyik gyerekkel x órával többet tölt, jobban ismeri, jobban kötődik és akkor akaratlanul is elnézőbb lesz. Egyszerűen ez nem etikus, ha segítség kell, akkor úgy lehetne elintézni, hogy a tanár indít felzárkóztató szakkört iskolán belül, úgy talán engedélyezik, ha több gyerek jár egyszerre hozzá, senki sem fog kiemelt figyelmet kapni.


Ha SNIs, akkor a fejlesztőjét kell kérni, hogy foglalkozzon a matekkal IS, továbbá neked kell magán úton biztosítani, hogy haladjon. Az én gyerekem is SNIs, összetett gond, jelenleg szépen húzza a gyakorló füzetben a vonalakat, köti össze a kicsi labdát a nagy párjával. Nem vagyok gyógyped, de megerőltetem magam és teszem amit tudok.


Nem tudom milyen büntetésre számíthat, szerintem csak megróják és közlik vele, hogyha ez még előfordul, legközelebb elbocsátják. Teljesen jogosan.


Jó lenne nem kifogásként használni az SNIt, harmadik osztályos matek, másrészt nagy a világ, a 3 osztályos matekhoz pedig csak egy lelkes ember kell, akinek kellő türelme van 15x elmagyarázni a dolgokat.

2021. febr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
93%
Saját diákot pénzért NEM!!
2021. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

Elég szűk látókörű, és rendkívül bíráló vagy, 33-as....

Így látatlanban kritizálsz, szinte el sem hiszem, hogy SNI-s gyereked van. Mert akkor tudnád, 100 féle oka lehet, hogy egy gyermek megkapja az SNI kódot. Nálunk igen súlyos, és 4 féle könnyítést is kap (amit az új tanár be sem tart...)


Mintha nem lenne elég bajom, és hidd el, én lennék a legboldogabb, ha a gyerekem csak úgy szimplán tanulna, és én csak úgy szimplán tudnám tanítani. És nem kéne millió és egy fejlesztésre járni, és találgatni, hogy mi a hatékony, és mi nem az.

De legnagyobb bánatomra nem így van, de csak rugdossál tovább, nyilván erre is lesz valami elmés megjegyzésed, előre is köszönöm. Így ismeretlenül, egy anonim oldalon. Gratulálok.

2021. febr. 4. 12:07
 36/41 A kérdező kommentje:

És nem kérek több kommentet, bőven elég volt az eddigi, mindent megtudtam.

Köszönöm a válaszokat!

2021. febr. 4. 12:13
 37/41 anonim ***** válasza:
37%

Képzeld nálunk is igen súlyos! 3 különböző kódja van, az egyik autizmus. Integráltan tanul, tehát biztosan nem középsúlyos értelmi sérült a te gyereked sem(őket nem integrálják), sőt, szerintem az enyém nehezebb eset.


Ha kényelemből rossz utat választottál, legyen benned annyi, hogy vállalod a felelősséget az igazgató előtt és találsz másik embert, aki meg tudja vele értetni az anyagot, mert ez igazán nem nehéz. Fogalmam sincs, miért ezzel takarózól, a gyereked nincs kiutálva, nem szégyeníti meg mindenki, nem hagyják ki kirándulásokból, nem kell elhoznod délben, hanem egész nap bent lehet a többiekkel.. van egy csodálatos osztályfőnöke integrált keretek között, a legtöbbünknek egy álom, amiben éltek, de te persze a tökéletesre törekszel, mert az egyik tanár nem tanítja jól..


Ha újra elolvasod a kérdésed, rá fogsz jönni, milyen szerencsések is vagytok és milyen helyzetet teremtettél kényelemből ebben a nagy szerencsében magatoknak, ami talán tönkrevágja az egészet.


Ha nem tartanak be szakvéleményben leírtakat, akkor az igazgatónál lehet intézkedni, van rá nyomtatvány is, egyedül ő utasíthatja a tanárt.


Értem, hogy zavart, hogy senki sem mondta, hogy "jajj szegény snis gyerekkel kivételezzünk már, nem baj, ha vele külön foglalkozik pénzért az osztályfőnők", de ez így van rendjén.

2021. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
11%
Igen lehet ilyet csinalni, fiam igy jar angolra
2021. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdező, ha a gyerekkel ilyen komoly gondok vannak miért nem mentik fel az osztályzás alól matekból? Elvileg meg szokta adni a bizottság, ha indokolt és persze néha nem árt nyomulni sem érte, sajnos. :(

Jobb híján megpróbálhatsz te magad is pár tanácsot kérni, hogy hogyan tanítsd meg, nem ördöngösség hidd el. Én pont az idén jártam úgy, hogy ilyen gyerek került az osztályomba és mivel nem tanultam soha gyógypedagógiát kértem pár tanácsot a gyógypedagógustól, hogy mit csináljak vele, hogy boldoguljon. Így egész jól haladunk.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültettek, de az, hogy az iskolában tanító tanár pénzért korrepetáljon bárkit aki oda jár a legtöbb esetben tilos. Akkor sem teheti, ha nem tanítja gyereket, pont a kollégák kapcsolatai és a lehetséges problémák miatt. A legtöbb suliban ez benne van vagy a házirendben vagy más belső szabályzatban is és kirúgás is járhat érte.

Egyébként a harmadikos matek sok szempontból sokkal könnyebb, mint a másodikos. Harmadikban a tananyag elég jelentős része az írásbeli számolás, az meg sokkal könnyebb mint a szóbeli. Szerintem te is meg tudod tanítani (be tudod gyakoroltatni), ha kapsz pár tippet hogyan csináld.

2021. febr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Ne légy korrupálható
2021. febr. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!