Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van itt olyan, aki előbb...

Van itt olyan, aki előbb akarja suliba vinni a gyereket?

Figyelt kérdés

Ovis, szeptember 8-án született, így neki jövőre nem lesz még kötelező a suli, viszont én szeretném elvinni. Agyilag biztos nem lenne probléma, mindenki, akikkel együtt kezdte a bölcsit, majd az ovit, elmegy suliba jövő szeptemberben, ő az egyedüli, akinek maradni kellene. Fogok írni kérelmet, hogy had menjen, csak sajnos az óvónő szerint az a tapasztalat, hogy ránéznek a születési dátumra és már át is húzzák, mert szeptemberi, kevés gyerek jut el egyáltalán a vizsgálatra.

Az egyetlen gond, hogy ha valami nem érdekli, nem köti le a figyelmét, akkor nem ül meg a seggén, de nagyjából ezzel minden ovis így van, csak nekik ugye kötelező, az én gyerekemnek meg nem...

szóval van-e itt olyan, aki most év elején kérte, hadd mehessen előbb, és engedték is?

azt kérlek ne írjátok, hogy ne akarjam vinni, ha érett lesz rá, akkor mindenképpen kérni fogom.


2021. febr. 15. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem szeptember 8ai gyereknek meg fogják adni, ha elég magas, elég szabálykövető és elég szociális. Fogváltás megindult már?
2021. febr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

na a magasság... ott mi a határ? elég törpe :D mondjuk én sem vagyok magas, 160cm... jövőre, vagyis 2022. szeptemberéről beszélek. Fogváltás még nem volt.

Ha valami érdekli, akkor szabálykövető. Illetve ha egy idegen helyen idegen emberekkel (mert a vizsgálat ugye ilyen) van, akkor szerintem minden esetben az.

2021. febr. 15. 13:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs magassághatár, se súly. Egyébként mekkora? Átlag 5 éves 105-110 körül van. Ha abból indulok ki, hogy augusztus 31-i gyerekkel, aki születése óta fejlesztésre szorul, vért izzadtunk hogy megadják a plusz 1 évet,

fordítva csak könnyebb lehet, mivel úgy tűnik hogy odafent arra játszanak, hogy minél többen menjenek iskolába.

2021. febr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
105cm kb, 15kg körül lehet. Ugye most múlt 4 szeptemberben, 4,5 éves
2021. febr. 15. 13:40
 5/10 A kérdező kommentje:
vegyes csoportba jár, szóval annyira hasonlítani sem tudom a többiekhez. A kis barátnője, aki megy, nagyjából ugyan iylen testalkat, csak ő aug. végén született...
2021. febr. 15. 13:40
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

De ha most múlt 4, akkor még előrehozva is 2 év. Hova sietsz?

A korának megfelel a magassága, egyáltalán nem kicsi. 2 év alatt nő min. 10 centit is.

2022. januárjában kell majd kérvényezned.

2021. febr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2021 januárja van. 2022 januárja nálam csak egy év, és addig most van csak olyan, akinek friss a tapasztalata. nem értem a problémát.
2021. febr. 15. 17:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy írtad, hogy ne mondjuk, hogy ne vidd. De mégis, nem kötözködni akarok.

Hatalmas váltás a suli az ovihoz képest, a szabad játék után 6-7-szer 45 percig figyelni, csinálni, amit kérnek. Nekünk már szeptemberben beírogattak, hogy a gyerek nem követi a házirendet. Az enyém simán betöltötte a 6-ot szeptemberre, de megbántam, hogy vittük, a második gyereket már nem vittem, és sokkal jobban járt.

Az, hogy a barátai mennek, nem baj, majd szerez másik barátokat, ez ne legyen szempont.

2022. jan. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nálunk szerencsére nagyon gyerekközpontú a suli, az órák első 20 percében van konkrét tanítás, aztán oldottabb, játékosabb rész. Engem ez erősített meg abban a gondolatban, hogy szeretném vinni. És ezt olyan anyuka mondta, akinek most negyedikes a gyereke és nagy valószínűleg az ő osztályfőnöke lesz szeptembertől a mi ofőnk is. szimpatikus a suli is, a tanító is, és semmiben nincs elmaradva a kötelezően sulit kezdőktől. Beadtam a kérelmet és megyünk is vizsgálatra, csak érdekelnek további vélemények, aki esetleg tavaly elvitte előbb
2022. jan. 1. 22:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is 1 évvel később vittem suliba. El sem tudnám képzelni, hogy inkább előbb vigyem.


Kérdező! Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre, kérlek írd meg, mi lett végül.

2022. jan. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!