Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy diák covidos lett fiam...

Egy diák covidos lett fiam osztályában és az egész osztályt karanténba küldte az igazgató. Ettől függetlenül mászkálhat belünk a fiam hétvégén?

Figyelt kérdés

Semmi hivatalos értesítést nem kaptunk semmilyen egészségügyi szervezettől, csak az igazgató írt, hogy karantént rendel el az osztálynak és áttérnek digitális oktatásra, valamint hogy a családtagokat nem érinti a dolog.

Mivel hivatalos papírt nem kaptunk és a hétvégére már több programunk is van, így gondolom nem kell otthon ülnünk a gyerekkel, hanem vihetjük magunkkal, jöhet velünk. Természetesen ha hivatalos ÁNTSZ-es papírt kapnánk, vagy tesztelték volna, az más, de ilyen nem történt.

Akik voltak már ilyen cipőben, azoknál hogy zajlott ez?



2021. febr. 18. 15:28
 31/100 anonim ***** válasza:
78%

29! Tajekoztatnak, hogy ez a helyzet. Aki nincs feszbukon felhivjak telefonon vagy ertesitik emailben. Nem tudom mit varsz? Mullner C menjen ki szemelyesen?

Ezenkivul az erintettek listajat leadjak az illetekes hatosagoknak. Nevvel, cimmel tokkal vonoval. Mi mast szeretnel?

2021. febr. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/100 anonim ***** válasza:
82%
Nem az igazgató rendeli el, hanem a népegészségügy. Őt csak utasítják és értesít. A hivatalos értesítés késhet, de attól még a rendelet él. Akik meg azon reklamálnak, hogy a család többi tagja akkor miért nincs karanténban: mert ők a kontakt kontaktjai csak. De egyébként önkéntes karantént érdemes lenne tartani, ezt hívják társadalmi felelősségvállalásnak. Ha meg a családot is karanténba raknák, az lenne a bajotok. (Mi voltunk egész család szinten, nem egyszerű ám.)
2021. febr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/100 A kérdező kommentje:
Amíg nem kapunk hivatalos határozatot az ÁNTSZ-től vagy valami hivatalos szervtől, addig mi nem tekintünk karanténként erre a dologra és a gyerek jön velünk kirándulni és barátokhoz is a hétvégén. Önkéntesen nem fogunk karanténba vonulni. Tegyék meg azok, akik fosnak ettől a kamuvírus hisztériától.
2021. febr. 18. 18:52
 34/100 Derjaderja ***** válasza:
78%

Ennek semmi köze a fosáshoz. Mért nem kérdeztek rá az iskolában, hogy ki és milyen hatáskörrel rendelkezett?

Én nem örülnék, ha ilyen barátok jönnének hozzánk!

2021. febr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/100 anonim ***** válasza:
74%
Ha én lennék a barátod, és úgy jönnél hozzánk hogy hozod az elsődleges kontakt gyerekedet, akkor az lenne az utolsó alkalom hogy áthívlak.
2021. febr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/100 anonim ***** válasza:
79%
35, mondják, hogy embert barátjáról. Szóval nem kell aggódnod.
2021. febr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/100 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező nem 100%, hogy kapsz határozatot, mert nincs rá kapacitás, ahogy piros cetlit sem osztogatnak már. Attól még a karantén él, és ha nem találnak otthon titeket a rendőrök, megy a szép csekk majd.
2021. febr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/100 anonim ***** válasza:
70%

#31

Az, hogy az óvónő kiírja facebookra, hogy a gyerekek karanténban vannak, minden, csak nem egy HIVATALOS eljárás. Nem hívott az ÁNTSZ, nem hívott a gyerekorvos, a védőnő, nem kaptunk levelet sem, utólag sem. A lőtéri kutyát se érdekelte az egész. Ez kb olyan, mintha én írnék neked messengeren, hogy figyu, holnaptól karanténban vagy. Ne röhögtess.

(#29)

2021. febr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/100 anonim ***** válasza:
36%

Ja a facebook amúgy se legyen már ilyenekre hivatalos és ha nekem pl nincs is?

Én a városban se hordom a maszkot pedig nálunk kötelező mindenhol, de ez egyszer volt kitéve a facen.

Se levél nem jött róla, sem kitéve nincs egyetlen helyen sem.

Ha megállít a rendőr megmondom neki hogy nem tudok ilyenről, nincs facebookom se, nehogy már kötelező legyen az is.

2021. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/100 anonim ***** válasza:
74%
40-es remélem ismered a szabályt, hogy a nem tudás nem mentesít a felelősségre vonás alól?
2021. febr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!