Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy diák covidos lett fiam...

Egy diák covidos lett fiam osztályában és az egész osztályt karanténba küldte az igazgató. Ettől függetlenül mászkálhat belünk a fiam hétvégén?

Figyelt kérdés

Semmi hivatalos értesítést nem kaptunk semmilyen egészségügyi szervezettől, csak az igazgató írt, hogy karantént rendel el az osztálynak és áttérnek digitális oktatásra, valamint hogy a családtagokat nem érinti a dolog.

Mivel hivatalos papírt nem kaptunk és a hétvégére már több programunk is van, így gondolom nem kell otthon ülnünk a gyerekkel, hanem vihetjük magunkkal, jöhet velünk. Természetesen ha hivatalos ÁNTSZ-es papírt kapnánk, vagy tesztelték volna, az más, de ilyen nem történt.

Akik voltak már ilyen cipőben, azoknál hogy zajlott ez?



2021. febr. 18. 15:28
 71/100 Derjaderja ***** válasza:
26%

Nagyon sok jó tájékoztató cikk van, ahol hosszasan leírják, mért veszélyesebb ez a vírus, és hogy mi az intézkedések célja. A nyájimmunitást kb sehol nem érték el amúgy eddig.

Nem azért kerül karanténba, akinek az osztálytársa beteg, hogy elérjük a nyájimmunitast.

Azok az országok, akik azt a stratégiát választották átmenetileg, hogy elérjék azt, nem vezettek be korlátozást, mert azt remèlték, hogy gyorsan majdnem mindenki elkapja. Ezt jelenti a nyájimmunitásra várás.

Te most azokat vádolod azzal, hogy a nyájimmunitásra várnak, akik azt az álláspontot foglalták el a kérdésnél, hogy a karanténra kötelezett tartsa a karantént és ne menjen a barátokhoz....

Ez totàl logikai bukfenc, és mindenféle politikai ideológiàt keversz bele, ezért gondolom, hogy nem tájékozódtál rendesen. Ez nen csak a Te hibád persze.

Másrészt aki hiányos ismeretekkel, logikai tévesztésekkel, laikusként a világ szakmai szervezetei, tudósai, a világ orvosainak tapasztalatai* ellenében foglal állást, azt szerintem valamiféle dac vagy feltűnősködés motiválja, amúgy ez a Te dolgod, de a kommentjeidet nem lehet komolyan venni. Itt az én környezetemben amúgy kb a laposhívő kategóriás emberek "vírustagadók", meg egy már dementálódó korábban magas beosztású és intelligens bácsit ismerek, akinek teli van töréssel az élete, mindenre haragszik, így szeret minden ideát, ami szerint "ők" (bárkik) összeesküdtek ellenünk...


*mindenhol de tényleg leírják, videókon mutatják be az intenzív osztályokat, és ismertetik, hogy a vírus a magas fertőzőkèpessége, hosszú lappangási ideje, illetve magas legzési elegtelenseg arány és elhúzódó lélegegeztetés miatt túltelíti az eü-t, minél gyorsabban terjed annál inkább.


Az oltás sem véd teljesen, mondjuk 95%-ban, de a súlyos lefolyás ellen véd és aki oltott azért jóval kisebb valószínűséggel terjeszt egy vírust, mint aki nem, mert a terjesztéshez a vírusszàm meg a szekretálás (köhögés stb) is fontos.


A nyájimmunitáshoz át kellene oltani a populációt, ami mondjuk a kanyarónál egész jól működik, mert azt az oltást csak az nem kapja meg itthon, akinek orvosilag ellenjavallt.


Másrészt ha telítődnek a lélegeztetőgépek és elfogy a szakember, akkor a 20 éves balesetest sem lesz aki lélegeztesse.

2021. febr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/100 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elbeszélünk egymás mellett.


“ A nyájimmunitást kb sehol nem érték el amúgy eddig.

Nem azért kerül karanténba, akinek az osztálytársa beteg, hogy elérjük a nyájimmunitast.”


Ezt így sosem állítottam. Két külön dolog. A nyájimmunitást arra mondom hogy vannak olyanok, akik más szkeptikusokra ráerőszakolnák az oltást, meg lágerekbe záratnák, hogy elérjünk egy nyájimmunitást. Na őket hívom rettegőknek, nem azt aki betartja a szabályt.


Tőlük olvastam olyat is, hogy senki ne mehessen sehová, amíg nincs mindenki beoltva, az lenne a legjobb. Így érthető?

2021. febr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/100 Derjaderja ***** válasza:
55%

Nem túlzol Te egy kicsit? Én még sosem olvastam, hogy vki lágerekbe zárna bárkit.

De amúgy mi köze ennek a Kérdező kérdéséhez?

2021. febr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/100 anonim ***** válasza:
100%

Nem túlzok, pár hete volt ilyen komment. Persze törölték.


A kérdéshez semmi köze. Csak volt itt egy jóindulatú komment, amire reagáltam. Először csak fuldoklást kívánt az ellentábornak aztán hogy d...öljenek meg. Az ilyet egyik oldalról sem tudom tolerálni.

2021. febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/100 A kérdező kommentje:

Azta mennyi válasz érkezett!

Egyébként voltunk tegnap kirándulni is és barátoknál is.

A 34-esnek és 35-ösnek meg üzenem, hogy elmondtuk a barátainknak előtte hogy mi a helyzet, de pont nem izgatta őket sem a dolog, mindenképp menjünk, mert buli lesz - azt mondták! És volt is, nem is kicsi! 😁

Elszomorító, hogy ti mérgesek lennétek a barátaitokra egy ilyen szituban. Nem lennék a barátaitok helyében. Én tuti nem rúgnék fel egy barátságot a covid-baromság miatt.

Egyébként meg betartottunk mindent (leszámítva, hogy csak 9 körül sikerült hazaérni),de pl. 10-en voltunk pont, így nem léptük át az előírt létszámot sem.

2021. febr. 21. 15:54
 76/100 anonim ***** válasza:
92%
Undorito vagy kerdezo. Jelentettem a valaszod.
2021. febr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/100 anonim ***** válasza:
77%
most már tuti hogy ez kamu. Azt mondod hogy amúgy sem vagy korlátozva abban hogy elmenj, aztán még ki is emeled, hogy az este 8-as szabályt (ami hivatalos, nem igazgatói) nem tartottátok be. Jelentve
2021. febr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/100 Derjaderja ***** válasza:
89%

Betartottatok mindent, csak èpp bulizni mentetek hatósági karantén alatt.

Aki szerint felrúgok egy barátságot, mert nem viszem hozzá a karanténban lévő gyerekemet...

Hát jó erős barátság lehet az.

2021. febr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/100 anonim ***** válasza:
85%
Szerinted a karantén szó mit jelent? Hát elárulom hogy nem bulizást
2021. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/100 anonim ***** válasza:
85%
Biztos, hogy kamu. Kiemel minden olyan szabàlyt, amit a covid miatt hoztak, persze ők az összeset megszegték.
2021. febr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!