Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az online oktatás rendesen...

Az online oktatás rendesen webcamosan zajlik? Tehat az egész osztály látja egymást?

Figyelt kérdés
Tavaly nálunk csak elküldték a tanarok a leckét a krétán és ennyi. De most azt mondták,rendesen órák lesznek. Ez mit takar?
2021. márc. 6. 13:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag alsóban minimum 2 órát kell online tartani. Hát nálunk ennyi lesz, és kiszámoltam, ez pont a fele annak, amit élőben tartanának. Szóval vagy megint az lesz, hogy iszonyat leckét adnak itthonra, vagy nagyon le fognak maradni.

Felsőben pedig állítólag az órák 2/3-át kéne online tartani, nálunk napi 4-5 óra így lesz megtartva, hát kiváncsi leszek.

2021. márc. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó, nincs olyan, hogy hány órát kell online tartani. Ezt minden iskola maga szabályozza. Nálunk pl. sok olyan szülő van, akinél egy gép van és 2-3 gyerek + ő, aki azon dolgozna. Ha én itt online órákat tartok, akkor egyrészt melyik gyerek vegyen részt? Az osztályok közt minden ütközést kizárni elég nehéz lenne. Ráadásul, ha egy nap csak gyerekenként két óra van online, akkor anyuka nem fog dolgozni. Ezért inkább előre felveszek pár videós magyarázatot és megosztom. Akkor jobban be tudják osztani a gépet.

Online szülői már volt, de webcam nélkül. A gépem ugyanis nem bírja, ha mindenkit közvetíteni kell és egyszerűen kék halállal összeomlik. :( Magyaráztam a monitornak. Hát elég durva :(

2021. márc. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó,nálunk is így van. Hogy előre felvett videót fognak a gyerekek visszanézni a szülőkkel. Egyszerűen képtelenség összehangolni,hogy mindenki raerjen,sokunk pici csecsemővel,tipegovel van itthon,én nem tudok fixre ott ülni,de akire a 70 éves mamák vigyáznak,ott sem lesz élő bejelentkezés,mert nem tudnak csatlakozni.
2021. márc. 8. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
43%
Úgy tűnik iskolánként nagyon más ez az online oktatás, nálunk minden óra élőben van a meet-en, ráadásul délután online napközi is van a délutános tanító nénivel.
2021. márc. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 4, elsőben is szinte zökkenőmentesen tud működni az online tanítás, csak akarni kell. Pályakezdő pedagógusként én sem hittem el, de tegnap volt az első online órás napom a gyerkekkel és rendkívül ügyesek, talpraesettek voltak. Angol órán szinte minden ugyanúgy ment, mint amikor ott vagyunk az iskolában. Olvasni már szótagolva tudnak, tehát a jelenléti oktatáshoz hasonlóan lehet velük haladni, az írással szintén ez a helyzet, már csak néhány betű van hátra, de mivel ismerik már a betűtanulás folyamatát, ez sem gond nekik. Mi több csoportra bontottuk a gyerekeket (harmadoltuk az osztályt) így jobban haladunk a tananyag leadásával, ezért aztán egyel kevesebb órát tartunk mindenből, mint amennyi a rendes órarendben van. Napi 3-4 órájuk van, a készségtárgyak anyaga pedig feltöltésre kerül a Classroomba. Ezek közül több is csak opcionális szinten jelenik meg, nem mind kötelező, illetve testnevelésből én nem kérek semmilyen videós-képes visszacsatolást a szülőktől. Szerencsére van értékelésük erre a hónapra, ezért egyelőre nem kell túlzásokba esni.

Én úgy gondolom, a legfontosabb most a főtárgyak (magyar, matek, esetleg nyelv) megléte, inkább azokon legyen a hangsúly, mint hogy töménytelen mennyiségű ének meg rajz házival legyenek terhelve.

2021. márc. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!