Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek egy elsős gyerek...

Szerintetek egy elsős gyerek koncentrációs képességét mivel növelhető? Ha játszik a neten az jó?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy a neten vannak matematika interaktív feladatok. Esetleg ezzel?

Nincs ötletem.

Segítséget kernék



2018. okt. 11. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

ne számítógéppel...


puzzle, kártya játék, labdajáték pl nagyon jó erre. de lefogadom hogy a neten ha rákeresel csomó lehetőséget ír...

2018. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
igen
2018. okt. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Neten csak ha mellette ülsz, és tényleg azt csinálja, amit kell. De akkor sem a matek feladatok.

Próbáld játékosabban. Pl Dobble, Zingo Sasszem nagyon jók. Ezek társasjátékok. Egy sima memóriajáték is jó lehet. Szoktam mozgással is, pl mezőkben meghatározott szabály szerint ugrálni, miközben még számolja is az ugrásokat. Vagy labda dobálása más feladattal egybekötve.

Kínzós feladatokat ne, és mindig csak egy picit nehezet, ne lehetetlen küldetés legyen a gyerekednek, a sikerélmény fontos. Ne hasonlítson nagyon az iskolai feladatokra, abból épp elég egy elsősnek.

2018. okt. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Pl. relaxálással.

[link]

2018. okt. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Vannak klassz társasjátékok, pl Zingo, Dobble, vagy olyanok, amik már logikát is kívánnak, pl labirintus, cable car... és lehetne folytatni, ezerféle van, most ezek vannak nálunk legfelül, azért írtam ezeket.
2018. okt. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Én sem vagyok a gép híve,de az én lányom nagyon sokat fejlődött az okosdoboz.hu használatával. Most az escape jatékokkal foglalkozik,semmi butító.

Viszont mi sokat tásasozunk,még kisebb volt az összes logico megvolt,az meg nagyon jó volt.

2018. okt. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Vedd igénybe otthon a segítségét, adj neki összetett feladatokat!

Pl.: Légy szíves, hozd ki a nappaliból, a tévé tetejéről a piros borítós könyvet, és vidd át a hálószobába, az ágyam melletti éjjeliszekrényre!


Ez sokkal hasznosabb, mint az interaktív feladatok a munkafüzetekben meg a neten...


Nekünk szenzomotoros tornán ezt javasolták a koncentráció fejlesztésére.

2018. okt. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, számítógép kikapcsolva és beszerzem azt a két játékot. Utolsó, köszönöm ezt a tippet is!!
2018. okt. 12. 09:27
 9/12 A kérdező kommentje:
logico kük megvan, megnézem azért azt a okosdoboz.hu-t is
2018. okt. 12. 09:34
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi ez a rohadt nagy számítógépellenesség?
2018. okt. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!