Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Aprilis 19-ei iskolanyitáskor...

Aprilis 19-ei iskolanyitáskor nem akarom a gyereket visszaengedni. Igaz hogy az Oktatási hivatalnál kérhetem a magántanulói státuszt tanév végéig?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 9. 18:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%
De nem úgy van, hogy egy ideje szigorították ezt a magántanulói státusz dolgot, és most már rendesen indokolni kell, hogy az lehess? Persze kérvényezheted, csak az OH nem biztos, hogy ilyen indokkal ezt engedélyezni. Inkább a tanárokkal beszéld meg, hogy online lehessen vagy ilyesmi, ne változtass a státuszán.
2021. ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
40%

Szerintetek mennyi az eselye h egy tanar egyszerre tart on es offline orat???

Mert finoman fogalmazva is hulyeseg es kivitelezhetetlen ...

2021. ápr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kivitelezhtetlen. Nálunk október óta működött. Osztályba laptop és azon zoomon keresztül követték a gyerekek az órát, csoport feladatokba is részt vettek.
2021. ápr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szeptember óta úgy csinálja, hogy ha van egy hiányzó, már online is küldi az anyagot, szóval simán kivitelezhető.
2021. ápr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
83%

Az iskolaigazgatónak kell írni egy kérvényt, és ő engedélyezni fogja. Én beszéltem ettől az Ombudsmannal vagy 1,5 órát. És az iskolának kötelessége segíteni az otthon maradt gyerekek tanulását. Hogy hogyan, az más kérdés, én már annak örültem, hogyha a Krétába beírták, hogy mit vettek. Sajnos nekem kellett tanítani a gyerekeket. Ha meghaladja a 250 órát a hiányzás és nincsenek jegyek, akkor kell osztályozóvizsgát tenni. Ezt el kéne kerülni, próbáld megbeszélni a tanárokkal, hogy a témazárókat küldjék haza, vagy akkor azokra menjen be a gyerek.

Mi egész tanévben így tanultunk, és teljesen szabályos, van erre lehetőség.

2021. ápr. 11. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
100%
Nálunk az igazgató kérdés nélkül jóváhanyja ezeket a kérelmeket. Próbáld meg te is ott.
2021. ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
70%

Nàlunk is kérés nélkül jóvàhagyja az Igazgató Asszony.Most felmérik az igényeket ki az aki maradna otthon.

Ez amiatt van,hogy meg tudjàk szervezni azt,hogy akik otthon lesznek be tudjanak kapcsolódni online az óràkba.

Nàlunk,nagyon jól szervezett az online oktatàs.Egy nap 4-5 óra van,pénteken 2.Köszönet a tanàri karnak,szuper munkàt végeznek.(Dunakeszi)

2021. ápr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó, hát ez nagyon dicséretes! Nálunk kifejezetten azt mondta a diri, kizárt, hogy ők kétfelé tanítanak. Otthon lehet maradni, de akkor nekem kell tanítani a gyereket.
2021. ápr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
68%

#18

Köszi.Összetartó a mi iskolánkban a tanári gárda,ami tudom ritka..Családias. Több tanár iskolán kívül barát/barátnő is.Jó fejek.:)

Megvan bennük a segítő szándék.Nyilván ,ha 1-2 szülő igényli az online-t akkor nem kivitelezhető,de már most nagyon sokan igénylik.Csütörtök este a határidő,akkor zárják le a kérdőívet és szervezik a továbbiakat.Nyilván a tankerületet is be kell vonni,de azon vannak,hogy egy gyerek se maradjon le,érje hátrányos helyzet mert otthon marad.


Nem értem egyes iskolákat.Nem az lenne a cél,hogy összetartsunk ebben a borzalomban és szülő-tanár jól tudjon együttműködni a gyerekek,a jövő generációja érdekében?Egy laptop kell , a tanár affinitása és megoldható.Arra van az az IT-s is ,hogy segítse a munkát,nem?

2021. ápr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk is ma jött email. Szerda délig kell jelezni, hogy ki marad otthon, nálunk akár 1 gyereknek is megcsinálnák, de úgy néz ki az osztály több mint fele nem fog menni.
2021. ápr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!