Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Létezik olyan iskola, ahol a...

Létezik olyan iskola, ahol a gyerek motivált marad?

Figyelt kérdés
Hányadikos a gyereketek és mennyire motivált?
2021. ápr. 14. 23:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
95%
Kislányom most harmadikos, ő még motivált. Sajnos néha én magam jövök rá, hogy mennyire motiválatlan vagyok. Például tesiből kapott házit, de nem kellett visszaküldeni, csak megcsinálni. Én alapból úgy voltam vele, hogy akkor ezt ugorhatjuk is át, jöhet a következő tárgy (szerencsére nem mondtam ki hangosan). De ő már készült elő, öltözött át, pedig már nagyon unta az egész tanulást. Nagyon lelkiismeretes lányom van, de ez az online helyzet mindannyiunknak nehéz. Ő szeret suliba járni, főként a barátai miatt, egymást motiválják, hogy tanuljanak, segítenek egymásnak, szóval szerencsés helyzetben vagyunk. Szerintem fontos a tanárok és a diákok hozzáállása is.
2021. ápr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk jelenleg a zsebpénz a motiváció. Nem nagy értékre kell gondolni, száz forint az ötösök után.

De volt már olyan, hogy egy nehéz héten, minden nap volt témazáró. Happy meal menüt kért, hogy lehet e szombaton.

Nagyon jól működik ez a rendszer.

2021. ápr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Egy idő után már valóban nehéz, és tanulni kell, és emberi tulajdonság az, hogy nem szívesen erőltetjük meg magunkat. Szóval a gyerek is inkább játszik, mint tanul. Az más kérdés, hogyha van benne felelősségtudat, akkor megcsinálja, de a legtöbb szereti a dolgok könnyebbik végét megfogni.
2021. ápr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!