Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egyetemistaként szeretnék...

Egyetemistaként szeretnék korrepetálást vállalni angol nyelvből. Szülőként milyen tanácsot tudnátok adni?

Figyelt kérdés
Anglisztika szakos vagyok és igazából egy tök jó lehetőségnek tartanám a korrepetálást. Egyrészt érdekel és szívesen segítenék másoknak a nyelvtanulásban. Másrészt pedig idővel ez akár egy teljesen jó pénzkeresési lehetőség is lehet majd, hiszen legalább kapcsolódik a szakomhoz és rugalmas, könnyen beilleszthető az időbeosztásomba. Viszont még teljesen kezdő vagyok és nem tudom, hogy merre, hogyan induljak el. Belenéztem pár facebook csoportba, de az inkább picit elbizonytalanított, mert rengeteg tanári végzettséggel és több év tapasztalattal rendelkező ember is vállal magánórákat, korrepetálást... vannak többen anyanyelvi beszélők is vagy akik éveken keresztül külföldön éltek, de még egyetemisták hirdetéseiben is mindig ott szerepelnek a "több év tanítói tapasztalattal rendelkezem..." kezdetű mondatok. Nekem pedig ugye nincsenek ilyen referenciáim, nincsen még végzettségem (tanári ugye nem is lesz), tapasztalatom és kapcsolataim. Nem tudom, hogy hogyan kellene elkezdenem vagy hogyan találhatnék egyáltalán egy diákot is. Én is voltam még a másik oldalon, tehát magam is tisztában vagyok vele, hogy az sokkal vonzóbb, ha valaki már tapasztalt, jó híre van stb., ezért vagyok nehéz helyzetben. Maximum annyit tudok tenni, hogy ingyen és majd később is csak olcsóbban vállalok órákat, de sokan szerintem sokan akár úgy vannak vele, hogy több pénzt is hajlandóak kifizetni a minőségért cserébe, tehát lehet ez nem lenne elég.
2021. máj. 27. 19:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak akkor megy, ha ajánlanak. Én is próbáltam tanítványokat vállalni kezdő koromban, de hiába is hirdettem, senki nem jött, hiszen ezer tanár van. Aztán amikor elkezdtem tanítani,akkor jöttek a diákok. Aztán abbahagytam, el is tűnt mind, most már megint nagyon nehéz lenne felépíteni egy ügyfélkört. A diákok egymásnak ajánlják a tanárt. A némettanárnőmnek pl. heti 44 magánórája van, csak ebből él, annyira terjed a neve a városban, hogy nem is kell hirdetnie.

Szóval elkezdeni biztos nehéz lesz, ezért én is azt ajánlanám, amit a többiek, hogy ingyen vagy olcsóbban taníts.

Amikor én voltam egyetemista, és kellett a diplomához a nyelvvizsga, akkor a kollégiumban kerestem egy srácot, aki vállalti ilyeneket. Ez jó volt, mert ott volt helyben, és olcsóbban is vállalt, mint a diplomás tanárok. Esetleg erre nem gondoltál?

Amúgy nem feltétlen biztos, hogy kinek már megvan a diplomája, és több éves tapasztalata van, az jól tanít, ezer ellenpéldát tudok, inkább a személyiség meg a kreativitás számít.

Én egyébként csak a beszélgetés miatt mentem el tanárhoz, nyelvtant, szavakat simán tudok egyedül tanulni, pláne most már nagyon sok ingyenes online lehetőség van. Az aktív kommunikációt emeld ki, mert azt nem lehet csoportos órán gyakorolni, csak magántanárral.

2021. máj. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én most rákerestem erre a netes korrepetálásra, de ezeknek határideje volt. Mivel most jön a nyári szünet, nem tudom mit találsz, de érdekel.
2021. máj. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!