Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Anyukák mit tennétek a helyemb...

Anyukák mit tennétek a helyembe az igazgatóval?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 éves első osztályos. Mozgékony, pörgős igaz nem egy minta diák, azért szokott rosszalkodni. Most pénteken osztálykirándulas lesz és közölte e-mailben az osztályfőnök, hogy rossz magatartása miatt az igazgatóval úgy döntöttek az én gyermekem nem vehet részt a kiránduláson. Hallott már ilyenről valaki, hogy emiatt egy diák nem mehet osztálykirándulásra? Hozzá teszem nem csak az én fiam rosszalkodik az osztályban, de a többi "rosszalkodó" ugyan úgy mehet. Vélemények? Köszönöm 28 éves anyuka.

2021. máj. 31. 21:02
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
99%
Ha más is rossz és mehet kirándulni akkor az azt jelenti a te fiad még rosszabb.
2021. máj. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekednek azt tanítsd meg,hogy ne a származása határozza meg a jellemét. Ellenben neki ez miatt 3x jobban kell majd küzdenie és bizonyítania. Sok hátrány fogja érni valószínüleg, de mindig törekednie kell arra,hogy jobb legyen azoknál akik lenézik.


Ha egy gyermek pedig rossz az vagy segélykiálltás,hogy figyeljenek rá,vagy nem vagy elég következetes,vagy pedig magatartás viselkedés zavaros.

2021. máj. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt, hogy egy egész osztályt vétóztak a tanárok, mert annyira rosszak voltak.


Én amúgy megkérdezném, hogy látja az osztályfőnök a fiamat. Lehet otthon is más, meg a suliban is más. Én pl. 5-ben bukásra álltam minden tárgyból, pedig előtte 4-5 tanuló voltam. Anyámék el sem akarták hinni a bizonyítványom! De ezt hozta ki belőlem az új közeg, új tanárok.

2021. máj. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekkoromból emlékszem pld ilyenre, volt fiú és lány osztálytársam is,akikért nem vállaltak felelősséget a tanárok.Egyikük sem volt roma, csak simán sokszor kezelhetetlenek voltak és nem akartak a tanárok bajt saját maguknak.

Én max ajánlanám hogy velük megyek és felelek a saját gyerekemért,ha így sem engedik akkor jövőre még jobban megneveled, hogy ne legyenek vele olyan gondok mint idén.Ezzel nem megy tönkre az élete csak esetleg tanul a hibáiból.

2021. máj. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
95%

Ha a gyereked hiányzik a suliból akkor az osztály nyugis és kezelhető, ha a gyereked ott van akkor az osztály egy felbolydult méhkas. Ezek után a tanár helyében én se vinném el, mert a közösség érdeke előbbre való az egyéninél.


Javaslom, hogy beszélgess el a fiaddal. Tudom a te fiad csak egy rosszcsont és a többiek meg rablógyilkosok, de elgondolkodnék a történteken.

2021. jún. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
91%

Igen volt ilyen az egyik gyerekem osztályában ,hogy valakit nem vittek el tanárok kirándulásra mert nem bírt viselkedni az iskolába sem.

Sőt volt olyan gyerek akit el is tanácsolták a suliból.

Sajnos itt a te gyereked a hibás neveletlen de nagyon.

2021. jún. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
99%

Igaza van az igazgatónak. Ha szerinted nincs, akkor váltsatok iskolát. Mondjuk ha anno a ferjednek is rossz tapasztalatai voltak és szerintetek rasszista az igazgató, akkor nem kellett volna eleve oda íratni.


Aki írta a felügyelő szülőséget: nem jó ötlet egy rossz gyereknél

2021. jún. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
93%

Igen hallottam már. És abban az esetben jogos volt. Napközis tanító vagyok az egyik általános iskolában vidéken.

Van ez egyik harmadikos osztályban egy lány ikerpár és az egyik kislány eszméletlen rossz.

Őt sem vitték kirándulásra mert annyi beírása volt és olyan szófogadatlan, hogy így ezzel büntette meg a tanárnő.

Már azon is gondolkodtak, hogy átrakják egy másik osztályba mert a testvére nyugodt és zavarja őt sőt mindenkit a tanulásban. Annak sincs értelme,hogy napi 3 hívást kap az osztályfőnöke mert verekszik vagy zakltaja az osztálytársait. Vagy fegyelmi lett volna vagy ez, hogy így büntetik meg.

Mindennek van oka. Lehet a felét sem tudod, hogy mit csinál a gyereked az iskolában. Tudod a tanárok egy darabig nyelnek de a mi türelmünk is véges.

2021. jún. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 Andi80018 ***** válasza:
79%
A mi sulinkban pl. a másodikban úgy vittek csak el egy gyereket kirándulásra, hogy ment a szülő is. Nálatok is ezt meg lehetett volna tenni. Viszont eléggé érezhető, hogy legjobban annak örülnének, ha az órákra se járna be a gyereked. Ezen azért el kellene gondolkozni...
2021. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
98%
Van ilyen, a mi sulinkban is előfordult. A gyerek magyar, ráadásul tehetős szülők gyereke. Ez ebben az esetben semmit sem jelent, ami számít, hogy a gyerek sokszor kezelhetetlen, csinálja a hülyeséget és nem hallgat senkire. Megértem az osztályfőnökét, hogy nem hajlandó érte felelősséget vállalni. Ha ugyanis bármi baj történik az osztályfőnök mehet a bíróságra és senkit nem fog érdekelni, hogy a gyerek eleve nem normális. Ezen kellene talán elgondolkozni, mert némi szimpla rosszalkodás nem vált ki egy ilyen döntést. A rasszista kártyát meg el kéne felejteni. Az emberek 90%-a nem utálja a cigányokat a származásuk miatt, de azért ahogy viselkednek igen. Képzeld a mi osztályunkban is van ilyen gyerek, minden tanára szereti és van egy csomó magyar barátja is. A bőre színe senkit nem érdekel, talán azért mert tud normálisan viselkedni, ráadásul még jó tanuló is.
2021. jún. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!