Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Anyukák mit tennétek a helyemb...

Anyukák mit tennétek a helyembe az igazgatóval?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 éves első osztályos. Mozgékony, pörgős igaz nem egy minta diák, azért szokott rosszalkodni. Most pénteken osztálykirándulas lesz és közölte e-mailben az osztályfőnök, hogy rossz magatartása miatt az igazgatóval úgy döntöttek az én gyermekem nem vehet részt a kiránduláson. Hallott már ilyenről valaki, hogy emiatt egy diák nem mehet osztálykirándulásra? Hozzá teszem nem csak az én fiam rosszalkodik az osztályban, de a többi "rosszalkodó" ugyan úgy mehet. Vélemények? Köszönöm 28 éves anyuka.

2021. máj. 31. 21:02
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
82%
Kirándulni vidd te magad a gyerekedet, én egyébként az iskolai kirándulásokat alapból megszüntetném. A tanárokra tesznek olyan felelősséget, ami nem indokolt. Nem az iskola feladata a kirándulás, hanem a szülőé.
2021. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
100%
Már a kérdés ilyetén feltevése is vérlázító. Mit tenne az igazgatóval? Inkább tegye fel a kérdést úgy saját magának, hogy mit rontottam el mit kellene korrigálnom, azért, hogy a fiam viselkedése megváltozzon, iskolaképes és társadalom képes legyen? Anyuka, tessék nevelni, az igazgatót meg békén hagyni.
2021. jún. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
98%

Valami oka csak van, hogy a sok rosszalkodó közül csak a te gyereked nem mehet.. nem hiszem, hogy hasra ütés szerűen választották ki..

A pedagógusoknak nem kötelessége osztàlykiràndulásra vinni a gyerekeket, ez egy plusz amibe rengeteg energiát, szabadidőt, sajnos gyakran plusz pénzt is fektetnek(igen ilyenkor jön mindenki azzal, hogy az ő útját is az osztály fizeti..igaz, de jómagam is nem egyszer pótoltam az otthonfelejtett uzsonnákat,pótoltam ki költőpénzeket vagy vettem meg buszjegyeket és nem nem kértem utána el a szülőtől). Nem beszélve arról, hogy baromi nagy felelősség ám ez.. Bármi történik egy gyerekkel, azért ő kerülhet börtönbe..Mindezt a pedagógus nem sajàt jókedvéből teszi, hanem a gyerekekért, mert örömet szeretne szerezni. Ha ezek fényèben nézed a szitut, láthatod, hogy valószínűleg nem egy gyerek gyűlölő állattal van dolgod, hanem talàn jó oka van a tanârnak arra, hogy ne vigye a fiad. Pl: lehet 2 tanár van az egész bulira és nincs rá kapacitás, hogy ebből az egyik végig a te fiad biztonságára ügyeljen, mert esetleg az a típus aki felmászik, leugrik, kiszalad... ez csak egy példa. Valószìnűnek tartom, hogy ilyen okok àllnak a hàttérben, nem ellenszenv..

Üdv, egy expedagógus

2021. jún. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
91%

A helyedbe egy olyan nőt, aki megneveli a fiát ahelyett, hogy masokat okol.

A helyedben pedig elgondolkodnék, mit szúrtam el.

2021. jún. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
8%

A mi sulinkban kifejezetten kérik, hogy a gyerek sokàig maradjon napköziben is, meg legyen sokat az osztàllyal, hogy összeszokjanak, a nehezebb gyerekeket vagy a nehezen oldódókat is össze tudják kovàcsolni.


Nagyon álszent szöveg ez a váljunk meg a nehezèktől cucc, kíváncsi vagyok mi lenne, ha a társadalomból kiszorítanànk egy csomó “zavaró” embert, kapásból mehetne az összes bármilyen sérült, mert velük nehezebb, mi az már, hogy az én kàromra nekik építik a rámpákat meg a vakoknak a sétálást segítő jelzéseket, meg az összes pszichés beteget is zàrjuk ki, hisz a köz érdekét visszavetik, a krónikus betegek gyógyszertàmogatásàt is vétózzuk már meg, milliárdokat spórolnànk, nem kell ilyen az országba, ki a túlsúlyosokkal is, meg úgy alapvetően az alacsony vègzettségűekkel, legyen kötelező a diploma, utána lehessen enni takarítónőnek is.. Meg kiktől váljunk mèg meg, akik nehezítik az “àtlag” életét? Felelőtlen állattartók, bűnözők, hazudozók, félrelèpők, nyugdíjas, alacsony jövedelmű gyermekvállalók stb..


Nem zárhatsz ki egy dolog miatt valakit(amiről valószínű, hogy nem tehet, nincs direkt rossz gyerek, csak rossz megküzdési stratégiát választó, vagy máshogy fejlődő gyerek), meg kell talàlni a módját, hogy változzon, hogy mindenki számára elfogadható legyen.


Legrosszabb esetben elhívni az anyját kirándulásra, ped asszisztenst fogadni mellé, pszichológust meg ilyeneket.


Kizárni valakit nagyon rossz pèlda! Egy hajóban evezünk, így kell megoldani.


Nem ismeritek a rosszul éneklő gyerekeket tátogásra kényszerítő tanár sztoriját? Pont ilyenek vagytok ti is, a többiek boldogságát az egyén elé helyezitek.. Módot kell találni, hogy a gyerek mehessen, és módot arra, hogy a viselkedèse javulhasson!


Nagyon sajnálom!


Körzetes általànos suli nem rakhat ki gyermeket, max kérvényezheti a felülvizsgálatàt.


Ott egy rakás màs gyerek az osztályban, akiknek baja van, mégse rakják ki, aki rossz matekból, mert neki kell magyarázni, a többi meg nem tud haladni normál tempóban..

2021. jún. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
88%
25! Álszent a Te hozzászólásod. Aki tanított már iskolában tudna mesélni arról, hogy mit tesz egyetlen kezelhetetlen gyerek.Tudva levő, hogy az iskolákban nincs elég fejlesztő pedagógus, pszichológus. A problémás gyerekeket igenis ki kell emelni az osztályból és olyan osztályban tanítani, amely az SNI-s és egyéb problémás gyerekekkel foglalkozik kis létszámban. Ez nem hátrányos megkülönböztetés és további mondjuk 30 gyereknek az érdeke is az osztályban. Nem hajózunk egy hajóban!!
2021. jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
16%

"az iskolákban nincs elég fejlesztő pedagógus, pszichológus"


Ezen kellene változtatni, ezért lobbizni, nem pedig kiszedegetni a gyerekeket, hogy ne kelljen megoldani a problémát, mert azt könnyű és kényelmes, úgy tenni, mintha nem is léteznének..


"Ez nem hátrányos megkülönböztetés"


De az, hisz szabadulsz a nehéz helyzettől, ahelyett, hogy kezelnéd, megoldanád, mert a világ jobbik felén milliók meg tudják oldani!


"gyerekekkel foglalkozik kis létszámban"


Ezzel abszolút egyetértek, kisebb létszámú osztályok kellenek, de nem a nehezebb gyerekek miatt, hanem a többi gyerek érdeke is sérül, ha 30an vannak egy rakáson! Hát hogy magyarázol el valamit 30 gyereknek 45 perc alatt? Mind mást nem ért rajta, van, aki haladna előre, más az elején, a közepén, a végén maradt le..


Miért a magatartásproblémásat kell kiemelni? Meg miért SNI egyből? BÁRMELYIK gyerek viselkedhet szélsőségesen ilyen olyan környezeti tényezők hatására, akár válás, költözés, akár feszült családi légkör, akár kisállat, rokon halála, akár iskolai szekálás, autóbaleset, akár bármilyen más tényező hatására! MINDENKIVEL megtörténhet, hogy hetekig, hónapokig, évekig nehéz vele, amíg nincs kezelve a nehézsége. Mellesleg nekem nem úgy tűnt, hogy a kérdező gyereke SNIs!


Mellesleg az SNI nem jelent egyből magatartási gondot, sem alacsony IQt, egy cukorbeteg kisgyerek ugyanúgy SNIs, mint egy hallássérült, simán ellehetnek mosolyogva a sarokban csendben évekig..!


Arról nem is beszélve, hogy a magatartásproblémás embereket nem szabad összezárni egymással, mert egymást gerjesztik, kevésbé képesek tolerálni a szélsőséges viselkedést, és nem az a célja senkinek, hogy halomra verjék egymást, majd ilyen felnőttek legyenek,, hanem hogy megtanuljanak beilleszkedni, nem?


Én nagyon jó képességű gyerek voltam, és frusztrált, hogy a pár lassan olvasó, számoló miatt ott kell kuksolnom, miközben ők dadognak meg makognak össze vissza a tanár meg csak velük foglalkozik.. Sokan voltunk így az osztályban, és nagyon örülök, hogy annak idején a tanárnőm nem helyeselt, mikor közöltem 1. osztályban, hogy hagyjuk ott a lemaradókat, mert ők buták. Sosem voltak buták, és sosem szabad hátrahagyni a gyengébbet. Akkor nem értettem, már értem. Sajnálom, hogy tanár létedre nem sikerült eljutnod a "segítsük a segítségre szorulót" világnézetig. Gondolom az a típus vagy, aki hátrahagyja a törött lábút, hogy jobb helyezést érhessen el a versenyen..


Nem tehetnek róla, nem gonoszak, illetve nem maradnak örökké ilyenek, továbbá BÁRKI kerülhet a helyükre. Mikor egyik csendes, visszahúzódó jókislány osztálytársam tesója meghalt, elkezdett verekedni, feleselni, rengeteg gonosz, bántó dolgot tett másokkal, trágár zenéket hallgatott, feketére festette a körmét és felgyújtott két másik gyereket bevonva egy padot 11 évesen, és megverte a kiskutyáját, pedig 3 kiló volt az állat.. Ma egy tüneményes anyuka, szép karriert futott be hotelmenedzserként és a kedvenc színe a rózsaszín.


Nem szabad kizárni senkit és bárki kerülhet ilyen helyzetbe, akinek nehéz, azt mindig segíteni kell, mert HOSSZÚ TÁVON a többiek érdeke is ez! Továbbá a többi gyerek,(ha lenne kitől) tanulnának konfliktuskezelést, problémamegoldást, fejlődne a többi gyerek szociális skillje, együttérzése, empátiája, megértése, megfigyelési képessége is. Mert ők ezen a területen aktuálisan jobban állnak, mint a nehezebb viselkedésű társuk!


Csak a kíváncsiság kedvéért, kérdező, SNIs a gyereked?

2021. jún. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
87%
Kicsit elfogultnak tűnsz, kérdező. Lehet, hogy a fiad nem úgy rosszalkodik, mint a többi. Lehet, hogy nem egy rosszindulatú gyerek, de ha olyan, aki nem hallgat a figyelmeztetésre, nem engedelmeskedik, nem szabálytisztelő, az kockázatot jelent a kísérőnek, hiszen kiugorhat egy autó elé vagy kimászhat az ablakon. Hétévesről van szó, elég, ha csak kicsit éretlenebbül viselkedik, mint a kortársai. Lehet, hogy a többi rosszalkodó másként rossz, akár emberi értelemben rosszabbak is, pl. csúfolódnak, piszkálnak mást, de hallgatnak a tanárra, nem jelentenek a kiránduláson akkora kockázatot, mint egy pörgős gyerek, amilyen a te gyereked is, ahogy írtad. Elhiszem, hogy ez most rosszul esett, meg próbálsz kifogásokat keresni, de inkább annak nézz utána, hogy a hiperaktivitását hogyan lehetne kezelni, mert emiatt még sok problémája lehet. Lehet, hogy nem fog olyan jó eredményeket elérni, mint a képességei engednék, mert nem kap megfelelő fejlesztést. Te pedig arra fogsz gondolni, hogy biztos a tanárok rasszisták, pedig nem. Tök jó, hogy törődsz vele. Vidd el nevelési tanácsadóba, pszichológushoz, járj utána, hogy mitől ilyen pörgős, mit lehet tenni, hogyan tud hatékonyan tanulni. Ha megfelelő fejlesztést kap, a magatartása és a tanulmányi eredménye is javulni fog, és akkor legközelebb már biztosan mehet kirándulásra. Az is jó ötlet, hogy jelentkezel kísérő szülőnek, ha van erre lehetőség, ahogy írták.
2021. jún. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
75%
Szülő is vagyok, meg pedagógus is. Amíg nem volt meg a sajátom, bele sem tudtam gondolni abba, hogy mennyire le tudom kakkantani más lelkivilágát, ha annak a viselkedése az enyém jövőjét befolyásolja negatívan. Mindenkinek, értsd ezalatt azt, hogy tényleg mindenkinek a sajátja a legfontosabb. Szülőként a saját gyerekem az én dolgom, megtanítani viselkedni, megoldást keresni a felmerülő problémákra. Ahogy ennek a gyereknek az anyjának sem másra kellene mutogatni, meg még felháborodni, hanem tenni valamit, ami valójában a gyereke javát szolgálja. Mert, ha nálunk lenne ilyen, én is a sajátomat védeném, a nyugalmát, azt hogy ne vegyék el előle a lehetőséget a tanulásra és fejlődésre az állandó fegyelmezéssel. Ha legalább tenne valamit, nem a vállát vonogatná anyuka, ha nem azt kérdezné, hogy az igazgatóval mit tegyen, hanem azt, hogy hogyan tudna javítani a fia viselkedésén... De nem. Ne a normális kerüljön már hátrányba a hülye miatt. Én kirakatnám onnan. Lehet lepontozni.
2021. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
85%
29. Én is ezen a véleményen vagyok, ezt fentebb már leírtam, de az okoskodó,iskolát belülről alig látott önjelölt jogvédők ezt nem akarják megérteni. Egy osztálynyi gyerek érdeke többet számít, mint azé, akiért a szülők alig tesznek valamit, de az igazgatóval újjat húznának.! Na engem is lehet lepontozni.
2021. jún. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!