Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Anyukák mit tennétek a helyemb...

Anyukák mit tennétek a helyembe az igazgatóval?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 éves első osztályos. Mozgékony, pörgős igaz nem egy minta diák, azért szokott rosszalkodni. Most pénteken osztálykirándulas lesz és közölte e-mailben az osztályfőnök, hogy rossz magatartása miatt az igazgatóval úgy döntöttek az én gyermekem nem vehet részt a kiránduláson. Hallott már ilyenről valaki, hogy emiatt egy diák nem mehet osztálykirándulásra? Hozzá teszem nem csak az én fiam rosszalkodik az osztályban, de a többi "rosszalkodó" ugyan úgy mehet. Vélemények? Köszönöm 28 éves anyuka.

2021. máj. 31. 21:02
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
25%

50


Végig sem olvasom, mert azt sem értelmezed amit írtam.Ha valakinek elevenebb- és ne legyen sni-s mert ugye lövésünk sincs az e a kérdezőé-a gyereke akkor az azért járjon szerinted kisegítőbe, mert mondjuk több idő alatt lehet őket hozzászoktatni ahhoz, hogy az iskolába nem lehet pattogni, nem lehet abban a 45 percben akkor felállni és elsétálni amikor épp úgy van kedvünk és a többi, ahogy az ovi után másabbak a viselkedési szabályok.Az első év ezeknek a szabályoknak a megszokásáról is szól.Ez pedig ha tetszik ha nem csak akkor megy ha a nevelésben a tanár is részt vesz.

Az én 2 öcsém hiperaktív volt.Simán be lehetett őket illeszteni a normál nevelésű osztályba, de tény hogy az első évben sokkal nyögvenyelősebben bírtak velük, mint a másik gyerekekkel.És nem, nem kifejezetten mindegy, hogy hol járják az iskolát ,mert így diplomás emberek lehettek.

(Egy más nevelésű iskola van a környékünkön,ami kisegítő és ott pld csak a szellemileg erősen visszamaradottakat tanítják, illetve azokat a roma gyerekeket akik annyira kezelhetetlenek, magyar gyereket csak nagyon nagy szellemi sérültség esetén tesznek be.A kevésbé problémás de neveletlenebb roma gyerekek is a magyar gyerekekkel járnak együtt.És némelyik meglepően okos, akkor is ha baromira kell rájuk figyelni.)

Nyilván ehhez kellett az is, hogy a tanárok és a szüleink közösen tegyenek a dolgokért.DE azokat a helyzeteket amik az iskolában voltak a tanárok kezelték le, mert nem voltak ott a szüleink hogy elrendezzék, rászóljanak,figyelmeztessék és fegyelmezzék.Az első 4 évben kirándulni is ment velük anyu vagy apu, máskülönben nem vitték volna őket.Érdekes mód 5-6 osztályos korukban már nem mondtad volna meg róluk, hogy ők amúgy hiperaktívak, sőt most felnőttként sem.

Annyira meg nem lehet problémás, ha az ovi sehova nem küldte őket csak átdobták az iskolába, de ha mégis ,akkor ki kell vizsgálni és kész.Ezt amúgy az iskola is javasolhatja a szülőnek.

Semmilyen toronyba nem ülök.Meg tény, hogy még mindig jobb nem vinni egy esetleg csak elevenebb gyereket, minthogy aztán a tanárt ráncigálják meg azért ha a gyereknek esetleg baja esett.Én sem várnék el ilyet ha tudnám, hogy ilyen gondok vannak a gyerekemmel.

Ettől még tény, hogy azok a tanárok akik 1 vagy 2 évtizede voltak tanárok sokkal máshogyabban álltak a gyerekekhez, mint a maiak.Nyilván a szülők is változtak, hisz divat, hogy mindenért a tanár a hibás,meg mindenki más csak a gyerek nem.A gyerekeknek meg van tanítva milyen jogai vannak, mit tehet meg a tanár mit nem.Aztán lehet csodálkozni hogy a középiskolás leböki késsel a tanárt stb...stb..

Szóval baromira tévedésben vagy velem kapcsolatban.De, azért soha semmi se fekete és fehér vannak köztes színek.

A libsizéssel meg max önmagad minősíted.Szerintem én teljesen normálisan írtam, mindenféle személyeskedés nélkül.Szegények fegyvere a sértegetés.;)

2021. jún. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
76%
Ha szerinted az a gyerek, akit nem hajlandóak kirándulni vinni, mert nem vállalják érte a felelősséget, az csak "eleven", akkor veled nincs értelme beszélgetni a továbbiakban. És a nyakam tenném rá, hogy nem voltál még ebben a helyzetben, talán még ilyen gyereket sem láttál közelről, főleg nem hátráltatta a te saját gyerekedet, mert gyorsan csendben is maradnál.
2021. jún. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
0%
33-as, én hordok össze miket? Tanárképzőt végeztem, képzeld, és nem, nem tanították az Oktatási törvényt. És eszméletlen homály uralkodik a tanárok fejében a jogszabályokat illetően.
2021. jún. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
12%

"Nem a tanár feladata a gyerek nevelése, hanem a szülőé"

Ez egy igen divatos kifogás a pedagógusok részéről.

A szülő otthon nevel, a tanár meg bent az iskolában. Egy tanár feladata nem annyiból áll, hogy leadja az anyagot, hanem igenis nevelni is kell a gyerekeket, aki ezt nem fogja fel, az ne menjen tanárnak.

Az egy dolog, hogy otthon szépen, illedelmesen elvan egy gyerek, de az meg egy másik, hogy azt hogy tudja tolerálni, ha a közösségben a többi gyerek bántja, idegesíti (akár akaratlanul is). Ennek kezelését igenis az óvodában/iskolában kell megtanítania a pedagógusnak, mert otthon nincs 30 gyerek. Ha meg egyke valaki, akkor pláne nem szokta ezt meg. És sajnos a legtöbb pedagógus csak a büntetést ismeri, megszégyeníti, kiállítja stb. a gyereket, aki nem úgy reagál, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Ezzel meg pont, hogy olajat önt a tűzre, mert a többi gyerek azt látja, hogy azzal a kisgyerekkel így kell viselkedni, hiszen ezt a mintát tanulja a tanártól. Egyre inkább szekálják majd, és a problémás gyerek egyre problémásabban fog reagálni, ez egy ördögi kör. Aztán majd jön az, hogy mutogatunk a szülőkre, hogy ők nem tudnak gyereket nevelni.

Elég szomorú az, hogy aki itt leírja, hogy a problémás gyerek menjen Taigetoszra, az kapja a zöld pacsikat, aki meg azt írja, hogy segítsünk már a gyengébbnek, a másnak, az meg mind le van pontozva. Szomorú képet fest ez rólatok!

2021. jún. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
100%

50-es, te nem tudom láttál-e mostanában egy normális általános iskolát. Egy többségit. Mondjuk a gyerekek 50 %-a legalább, de a fiúk 80 %-a ilyen. Én megértem a tanárokat is, ennyi pénzért a világért nem tanítanék ilyen körülmények között.

De a kisegítő iskola, mint ilyen csak a szellemi fogyatékosoknak van, a magatartászavaros gyereket integrálni kell.

2021. jún. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
100%
47-es, sajnos igazad van. Nálunk van pedagógiai asszisztens, aztán tudod mit csinál? Ő megy a másodikas gyerekekkel uszodába hajat szárítani. Azt hittem eldobom az agyam, amikor meghallottam.
2021. jún. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
94%
Kár, hogy a kérdésből nem az derül ki, hogy anyuka annyira nevelné csórit, hanem csak az, hogy hát mi az, hogy nincsen elfogadva, hogy az övé miatt szív az összes többi és brühü. És van képe a cigányság mögé bújni. Lesülne a bőr a képemről, pedig anyám olyan barna, bszki, mint a csoki. A többit ki sajnálja? Tudod, akikből lehetne is valaki...
2021. jún. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
11%

Nem értem, miért az lenne az evidens, hogy az anyukának eleve mentegetnie kellene magát a gyereke viselkedése miatt!


Úgy kellene feltennie a kérdést, hogy “Már 7 éve nevelem szeretetben, minden fajta nevelèsi módszert kipróbáltam, pszichológusnak tanulok, esténként bújom a nevelési tippeket, nem verem a gyerekem, otthon egy angyal, vannak barátai, màshol nem ilyen, DE ?


Egyáltalàn nem tudjuk mi van mögötte!


SEHOL nem írta, hogy bármi KOMOLY gondja lenne, se SNI, se BTMN nincs említve!(pedig biztosan járnak ilyen gyerekek is az osztályba)


Leírta, amit lát, nem a legrosszabb, nem tör zúz, mégsem mehet, a többiek mègis, pedig rájuk is szokott panasz lenni bőven.

Mi a cuccra gondoljon? Személyes ellentétre, hogy pont őt nem bírják? Szerintem magától értetődőbb a bőrszín miatti megkülönböztetés..


Ha 5 gyerek egyformán rossz, akkor azt, akivel szemben előítéleteid vannak, akár a bőrszín, akár az SNI, akár nemi alapon, vagy bármiért, azt fogod rosszabbnak érezni.


Itt van ám a rejtett utálkozás a legtöbb emberben(sajnos bennem is), ha az a hír, hogy 5 ember verekszik a Blahán, számomra evidens, hogy férfiak, akkor is, ha nem említik és sajnos szinte biztos vagyok benne, hogy romàk kezdték, ha meg nem, akkor aluliskolázottak.


Aztán nagyot nézek, ha kiemelik, hogy 5 fehér egyetemista csaj tépte meg egymást, vagy 5 japán turista.. nagyon sajnálom, tényleg, nem tudok elszakadni a rejtett előíteleteimtől.


Az emberek tele vannak előítéletekkel, akkor is, ha azt hiszik nem. Mondjuk a legtöbbünknek van annyi önismerete, hogy bevalljuk, ha kirekesztőek vagyunk egy csoporttal szemben, és sokakban van annyi jóérzés, hogy próbálnak ettől elvonatkoztatni, még ha nem is megy nekik. Mások meg lovagolják a gyűlölethullámot:)


Ajánlom a “12 dühös embert”, nem csak nemi és etnikai alapon lehet kirekesztőnek és előítéletesnek lenni.

2021. jún. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
65%
Maradj már inkább csendben...
2021. jún. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!