Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Anyukák mit tennétek a helyemb...

Anyukák mit tennétek a helyembe az igazgatóval?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 éves első osztályos. Mozgékony, pörgős igaz nem egy minta diák, azért szokott rosszalkodni. Most pénteken osztálykirándulas lesz és közölte e-mailben az osztályfőnök, hogy rossz magatartása miatt az igazgatóval úgy döntöttek az én gyermekem nem vehet részt a kiránduláson. Hallott már ilyenről valaki, hogy emiatt egy diák nem mehet osztálykirándulásra? Hozzá teszem nem csak az én fiam rosszalkodik az osztályban, de a többi "rosszalkodó" ugyan úgy mehet. Vélemények? Köszönöm 28 éves anyuka.

2021. máj. 31. 21:02
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
9%

“Csak” korrepetálok és tàboroztattam, illetve nézem, ahogy mások tanítanak, továbbá tapasztalom a gyerekemen..


Képzeld a szakácsok ételeit sem csak szakácsok zsűrizik! Igenis van hozzá közöm, az én gyerekemnek ne mondja senki 8 órában, hogy Danika egy rossz gyerek és el kell mennie az osztályból másik iskolába, mert nem tud viselkedni! Az én gyerekemet is érinti, aki szereti Danikát(akkor is, ha néha Danika behúz neki), illetve volt, hogy Danika kiállt érte! Továbbà nem akarok szorongást beléültetni, hogyha valaha bármi baja lesz, ami miatt rosszul viselkedik, majd szépen kirakják a rossz gyerekek gyűjtőhelyére!


Valami túlterhelt hatalmi helyzetben lèvő személy ne az alá tartozó védelemre szoruló(mindegyik arra szorul!) gyereket tegye már tönkre, mert haladnia kell! Felfelé kène kiönteni a frusztrációt, nem lefelé, fent tehetnek róla, ha túl szoros a tempó, túl sok a sokféle gyerek! Képzelem mit csinálsz azokkal, akik “csak” csendben nem értik meg 3. magyarázásra sem, de tartani kell a menetrendet, tapossuk el a gyengébbeket, hogy neked megsimogassák a buksidat, hogy szèpen haladsz..


Szerezz, követelj segítséget az igazgatótól! Neki kell biztosítania minden tèren a munkavégzésedhez szükséges feltételeket! Ha pedig válogatott kiváltságos problémamentes, gyors felfogású gyerekeket akarsz tanítani, menj olyan intézménybe!


Amúgy a lány oldalakat tud bevágni szó szerint, úgy waldorfos, és azon kívül, hogy sokszor lekezelő másokkal, semmi baja sincs, nem verekszik, jó képességű lány, nagyszájú, beszédes, barátságos. A szülei szerint jó alkotótehetsége van, szépen fest, ezért került oda, tényleg ügyes és jött egyszer kétszer megverve, összekarmolva a suliból, meg szokott mesélni, innen tudom mik mennek ott is.


Akinek a tanítás határidőre ledarált anyagról szól, az pályáttévesztett.

2021. jún. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
41%

"Nem a tanár feladata a gyerek nevelése, hanem a szülőé"

Ezzel egyetértek. Azonban itt kicsi gyerekről van szó, akivel nem tanár, hanem tanító foglalkozik. Neki meg még igenis feladata a gyerek nevelése is. Nyilván nem fogja tudni az összes otthonról hozott hibát kiküszöbölni, de neki tudnia kell, meg kell tanulnia kezelni a "gyerekeit".


Nem az iskola a felelős a szülő helyett, de a napból 8 órában az iskolában van a gyerek. Amit ott csinál, ahogyan ott viselkedik, az a pedagógus dolga (még ha a szülő hibája is), a pedagógusnak kell tudnia megoldani.

2021. jún. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
84%
42. 30 fős osztályokban nem lehet elvárni a tanítótól, hogy egy gyerek miatt ne tudja az összes többit tanítani. Nem foglalkozhat csak vele.
2021. jún. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
81%

Én általánosban egy jónevű, fizetős magánsuliba kezdtem. Jó tanuló voltam, példás magaviseletű. Az osztalyunkban volt egy kezelhetetlen gyerek. Olyannyira, hogy mikor másodikosok voltuk miatta kiirattak egy 5-es nagyobb srácot az iskolából, mert olyan terrort tudott rendezni. Pechre az osztályfőnök kiszúrta, hogy ez fiú engem nem bánt, velem úgyahogy kedves, igazából szerelmes volt belém. Így hogy kicsit kordába legyen tartva, átültetett mellé a hátsó padba, viszont ha rosszalkodott engem is számon kértek. Én még azelőtt soha nem voltam lecseszve semmiért, ugyhogy mit volt mit tenni, próbáltam hatni a fiúra. El is értem, hogy pl. vigyázba ülve csendbe várjuk a tanárt. Úgy tűnt működött a dolog. Egészen addig, amíg szerelmet nem vallott nekem. Én még akkor azt sem tudtam mi az a szerelem. Leszámítva a disney mesékből tanultakat, úgyhogy elmondtam, hogy szerintem fiatalok vagyunk ehhez, én még nem éreztem ilyet nem tudom viszonozni. Na addig tartott minden. Onnantól én voltam a fő célpontja. Kigáncsolt, belém rúgott, véresre kapart, csúfolt... nagyon sokszor voltunk az igazgatóiba, el is ültettek mellőle. Másokat is bántott ugyanúgy, és visszatért minden a régibe. De nem tettek vele semmit. Végül anyukám annyira megelégelte a dolgot, hogy mindig kék zöld foltosan megyek haza. Hogy amióta engem bánt, azóta zuhanó repülésben vannak a jegyeim, nem tudtam tanulni, és a sírás kerülgetett az iskolába, hogy harmadik végén átírattak egy snasz állami suliba, ahol tiszta lappal indulhattam. Szép lassan visszajöttek a jójegyek, és megint szerettem iskolába járni.


Szerintem nem lehet végtelenségig tűrni és mindenkire ráerőszakolni egy közösség számára nem elviselhetően viselkedő gyereket. Szép dolog, hogy támogassuk, meg zárkoztassuk fel, de mi van akkor ha ez meg a normális gyerekek kárára megy?

2021. jún. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
5%
Alsóban igen csekély az esélye a 30 fős osztálynak. Ha ekkora a létszám, nyilván egy problémás gyereket ki kell onnan emelni, mert nem neki való. A 30 főt már 2 osztályba szokták rakni, és az teljesen jól kezelhető.
2021. jún. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
86%
Én is SNI voltam, bár csak diszes. Meg szeleburdi is, de valahogy engem sem akart kiutálni senki. A tanár feszüljön csak fel a szivárványra, amíg anya ölbetett kézzel ül, hogy hát csak izgága? Ezt nem gondolatod komolyan... Anya itt hol mutat empátiát? A saját gyereke felé sem, nemhogy a többi 30 felé... És igen, mind tudjuk, hogy rettentő igazságtalan ezzel a gyerekkel szemben, de itt elsősorban anya állítsa hadrendbe magát, aztán lehet osztani az észt. Addig meg csak hallgasson mélyen. Nem a tanító, nem a többi gyerek, nem az elégedetlen szülő, hanem a saját anyja lehetetleníti el ezt a gyereket. Mert szemellenzős. Nagy dolog ám táboroztatni, meg korrepetálni. Fogalmad sincs arról tehát, hogy milyen amikor ott vannak 32-en,haladnál az anyaggal, segítenél a lemaradónak, és akkor ott van JóskaPista, aki meg csinálja a parádét, aztán húzza magával azt is, aki amúgy megülne nyugton ha nem ingerelnék. Dolgozzál már így eredményesen. Ped. asszisztens meg olyan mellett fog ülni, akinek papírja van, ajánlás nélkül nincs kapacitás plusz emberre. Az a jó esetben 1-2 pedagógiai asszisztens tudod, hogy mit csinál? Reggeliztet, ebédeltet, gyümölcsöt oszt, helyettesít, adminisztrál, fénymásol, plakátot készít, díszít, iskolatejet oszt, ügyel szünetben, reggel ő van a nagyon korán érkezőkkel, napközi után marad azokkal, akikért később tudnak jönni. És akkor még nem volt semmi rendezvény. Leszpja magát nap végére kb.
2021. jún. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
5%

Na ez nagyon meglepett!


Mikor én voltam kicsi(20 éve) nàlunk bent ült a Norbi mellett és folyamatosan magyarázott neki.


Most, hogy a lányom elsős, bent vannak az órán(nem gyerekhez járnak, a suli alkalmazza őket, évek óta ott vannak, a tanítóval közösen dolgoznak) és ellenőrzik a padok közt mászkálva, hogy mindenki figyeljen, amíg a tanár magyaráz. Ha valaki elakad, első körben ők magyaráznak suttogva, bíztatják a gyerekeket(aztán persze csinálnak mást is gondolom)Érdekes, tesiórán mindenki teljesen kezelhető és fegyelmezett..


Arra kéne használni őket, amire valóak! Nem plakátrajzolásra meg tejosztásra..


Ki mondta, hogy anyuka szent? Nem az, de abszolút a skàlán belül van, akkor is, ha a rosszabb felére esik egy picit, semmivel sem rosszabb a többi szülőnél, csak az ő gyerekük máshogy reagál dolgokra!


46osnak meg: sajnálom, igazán, én is szemét voltam azzal, aki nem szeretett viszont, pedig csendes gyerek voltam, de utána sokàig “fújtam rá”, undokoskodtam, aki meg folyton lefogott és puszilgatott, én meg nem szerettem egyszer megütöttem.. A gyerekszerelem mindenkinek nehéz, bàrmelyik oldalon állsz, felnőttek se tudják kezelni, nemhogy gyerekek.


De nem a gyerek hibája, aki szemét volt, az igen, hogy bántani akart, az nem, hogy erre lehetősége volt! Egy jó pedagógus egyből elülteti, sor elejére-végére állít és elkülönít titeket! 5x annyit sétál a ti padotoknál, hogy meg tudja fogni a gyerek kezèt, ha megütne téged. De ugye 30 gyerek közt nem lehet jó pedagógusnak lenni, viszont törekedni lehet rá!


Én rengeteg nagyszünetet ültem àt a tanár mellett a padon, mert másik osztàlyból mindig velem akartàk kiszedetni az autó alól a labdát, és durvák voltak.. észrevették, figyeltek rám és megvédtek. Ez a tanár dolga is, minden másra alkalmas egy oktató kazetta visszatekerhető magyarázatokkal..

2021. jún. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
26%

40

Ahogy az oviban abban az adott szituációban kell a gyerekeket helyre igazítani, úgy egy-egy vitásabb helyzetet ott és akkor kell jól lereagálni mikor épp benne vannak a gyerekek az iskolában is.Így némileg a tanítónak is muszáj nevelnie a gyerekeket ebben a korban még bőven.Akkor is ha ehhez semmi kedve.És aztán nap végén jelezni a szülőnek és ha problémás a gyerek akkor keresni az okot és megoldást.Ha normális a tanár közösen,ha nem akkor meghúzza a vállát és teljesen lexarja.

Nekem van olyan ismerősöm aki tanító,hát nem adnám a kezei közé a gyerekem mert neki csak az lebeg a szeme előtt hogy meglegyen a munkában töltött éve aztán huzhasson el szülni mert utalja amit csinál és ezt így elmondja.Szerintem ő a gyerekekkel lehet nem érezteti de nem is végzi jól a munkáját.

Most már napok óta itt a kérdés,a kérdező nem jelzett hogy megkérdezte volna hogy velük mehet e,vagy valami... pedig érdekelne arra milyen választ kapott.

2021. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
77%
Miért mondod, hogy nem rosszabb a többi szülőnél, amikor a problémás gyereke gondjaira a felháborodás neki a megoldás? Az hol felelős szülői magatartás, hogy azt kérdezi, hogy az igazgatóval mit tegyen, nem pedig azt, hogy hogyan segíthetne a gyerekének a problémát megoldani? Nem azt, hogy nem mehet kirándulni, hanem azt, hogy be tudjon illeszkedni? Ne essünk már át a ló túlsó oldalára! Ez a figyelmeztetés nem csak a gyereknek szól, hanem anyának is, hogy kapja össze magát. A következő lépés a nevelési tanácsadó lesz, ha olyan jellegű probléma van, akkor pedagógiai szakszolgálat is. Anyának csak akkor fog leesni, hogy nem feltétlenül az a baj, hogy pikkelnek a gyerekre, amikor majd a neurológus vizsgálja, hogy esetleg idegrendszeri éretlenség-e, vagy majd a szakszolgálati pszichológus húzza ki belőle, hogy nem otthon van-e gáz? Azért ez nem az a szitu, amikor mindenki megérti, hogy ideiglenesen megborul a gyerek, mert apu lelépett, hanem alapjáraton problémás. Ehhez nehezebb úgy állni, hogy most a többinek kell nyelni. Mert nem kell.
2021. jún. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
72%

48, piszkosul fordítva ülsz a lovon, mint az összes hozzád hasonló liberális. Elvárnátok, hogy mindig a viselkedni nem tudóknak, az agresszív állatoknak és hasonlóknak legyen igaza, mert persze ők soha semmiről nem tehetnek csak ártatlan kis barikák akikkel a szemét felnőttek csak kibabrálnak meg szegregálják őket brühühüh... A normális többség meg alkalmazkodjon, tűrje, hogy napi szinten elverik, megalázzák, wc-be nyomják a fejét, elveszik a zsebpénzét vagy egyszerűen csak nem hagyják tanulni, mert ezeket a kis ... kölköket igazán megérthetik, ha meg mégse akkor rasszisták, kirekesztőek, nem szeretik őket stb... Ti vagytok azok is akik nekimentek azoknak a szülőknek, akik az ilyenek mellől elviszik a gyerekeiket, mert mondjuk őket érdeklik olyan tények, hogy ha a tanár 45 percből 20-at Józsika műsorának leállítására fordít akkor nyilvánvaló, hogy az osztályba járó 29 másik gyereknek is csak 20 perce lesz a tananyag megtanulására és gyakorlására. Ez egyszer elmegy, rendszeresen viszont talán be kéne látni hogy súlyosan sérti 29 gyerek tanuláshoz való jogát. És itt marhára nem arról van szó, hogy egy-egy gyerek lassabb, mert az könnyen kezelhető, a gyorsabbaknak adnak több feladatot és kész, de a lassabbak miatt tudnak mások is tanulni még a rendetlenkedők miatt nem.

Éldegélsz a kis elefántcsont tornyodban, de láthatóan halvány fogalmad sincs róla, hogy mi megy a legtöbb ilyen helyen. Az összes hozzád hasonlót kötelezni kellene arra, hogy ilyen helyekre járjon a gyereke, kíváncsi vagyok meddig tartana ez a nagy cukormázas idealista duma, ha végre a ti bőrötökre menne a játék. Könnyű az elit ovikból-iskolákból dumálni, hogy mi milyen szemetek vagyunk, de remélem egyszer megtapasztalod te is milyen "szuper" érzés, mikor a gyereked rettegve megy iskolába naponta az ilyenek miatt és amikor elviszed onnan (nem kevés utazást=pénzt+időt belefektetve, hogy normális oktatást kapjon) akkor még te vagy a kirekesztő.

Végezetül pár apró megjegyzés:

Bármit is állítsz elsőben igenis nagyon sok 28-30 fős osztály van. 30 főt mifelénk soha nem szednek szét két osztályra, nincs rá elég pedagógus, + így költséghatékony.

Verheti magát minden szülő és tanító ped. asszisztensért az attól még nem lesz. Ha naponta megy be az ofő hisztizni az igazgatónak akkor sem. Központilag nem adnak rá pénzt, tehát nem tudnának neki fizetést adni. Az igazgató is verheti az asztalt fentebb, attól ez még nem fog megváltozni. Állami előírás, hogy hány gyerekenként jár egy státusz. Az iskolapszichológussal és gyógypedagógussal hasonló a helyzet, ha nem rosszabb. Olyan remek fizetések vannak, hogy akkor se találnak embert, ha fel tudnák venni. Maradnak az utazók, akik kb. hetente 2 órát foglalkoznak az ilyen gyerekekkel, hogy ez mire elég sejthető. Maradjunk annyiban, hogy elég sok olyan iskola van, ahol annak is örülnek ha elég pedagógust fel tudnak venni, de valahol még ez se megoldott. Tudok konkrét helyről, ahol angolt pl. egy nyelvvizsgával rendelkező tanár tanít, mert angoltanár az nincs és soha nem is lesz, mert senki nem őrült meg, hogy ennyi fizuért ilyen helyen tanítson.

Ilyen körülmények közt a jéghegy csúcsa, hogy egy kezelhetetlen gyereket nem visznek el kirándulni. Kár, hogy a libsi barátaid egyenlő bánásmód címen ekkor is a túlterhelt szerencsétlen tanítót marasztalják el és eszükben sincs a másik oldalt is megnézni. Ha tanár lennék ilyen esetben tuti úgy döntenék, hogy akkor sorry, de egy se jön, mert én nem megyek börtönbe, ha pl. Józsika kimászik a vonat alá, hiszen neki lehet, mert szegény nem tehet róla, hogy képtelen viselkedni.

Azért várom már azt a napot, amikor a normális gyerekek szülei végre felállnak és ugyanúgy követelik a jogaikat, mint azok akikkel állandóan problémák vannak!

2021. jún. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!