Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők, milyen indokok miatt...

Szülők, milyen indokok miatt kapott már beírást a gyereketek?

Figyelt kérdés

Van olyan szülő itt, akinek már kapott a gyereke beírást az ellenőrzőbe /figyelmeztetést?

Miért kapta? Mi volt beírva? Jogos volt, vagy sem? Hogyan rendeződött a dolog a gyerek felé (ő mit mondott)?



2021. szept. 13. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

"Szóbeli" figyelmeztetést kapott. Több is volt, mire beírásra került, de az is még csak "szóbeli" volt (hivatalosan).

Ilyenek miatt, mint pl az ivókútból eláztatták a folyosót (fröcskölték egymást), megvertek egy kispajtást (aki folyamatosan provokált, dobálta őket és ők csak megfogták és erővel arrébb vezették az udvaron, de hát mégis 3-an 1 ellen), összetört egy üveget a játszótér melletti járdán a napköziben (kíváncsi volt, milyen hangja van)


Nem én voltam vele, hanem a tanítónéni. Tehát ha ő úgy gondolta, jár érte a büntetés, akkor nyilvánvalóan jogos volt. Én elhittem feltétel nélkül amit a tanítónéni mond, hiszen biztosan nem bunkóságból szidja a gyerekemet. és elhittem feltétel nélkül mindazt, amit a gyerekem mond, hiszen őszinteségre neveltem.

Amikor azt láttam rajta, hogy nagyon meg van rettenve már a tanítónéni haragjától, akkor egyéb büntetés nem is volt (ezt a tanító is kérte, hogy ne legyen, elég volt az ijedtség).


De mondom: számtalan esetben inkább csak "anyuka, beszélnünk kell iskola után" volt, nem beírás. Az csak a legutolsó csepp volt, a verekedésnél.

2021. szept. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

A fiam ilyen szokásos kisfiús hülyeségek miatt, hogy beszélget órán, rohangál a folyosón stb. Talán 2-3 ilyet kapott negyedikben (előtte nem), nem igazán foglalkoztam vele.

A kislányom egyet kapott, de az totál igazságtalan volt. Egész évben panaszkodott, hogy egy másik kislány - aki akkor valamilyen szinten amúgy a "barátnője" volt - csúfolja, beszólogat neki stb., neki meg valamikor tanév végén egyszer elege lett, és hangosan lehülyézte. Mivel az illető gyerek nyíltan a tanítónő kedvence (nagyon durván, ha nem a saját szememmel látom, mit művel vele, el se hiszem), az én gyerekem kapott beírást.

Megdicsértem érte.

2021. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

"Tisztelt szülők!


Xy nevű lánya mesehősnek képzelte magát, bemászott a szekrénybe, hogy ő narniába tanul inkább.

Számomra ez a viselkedés érthetetlen, kérem szíveskedjenek elbeszélgetni vele.

Köszönettel, xy, a francia tanár"


Lányom 10.osztályos. nevettünk egy jót 😃

2021. szept. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, Aslan-ként írtam volna alá...
2021. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha szabad saját történetet írni: még régen általánosban hetes voltam, és nem szóltam a tanáriban, hogy a tanár elfelejtett bemenni órára. Nem szándékosan, csak elfelejtettem, hogy ez is a hetes dolga, mert 10 éves voltam, és alsóban nem volt hetesi rendszer. Emiatt Osztályfőnöki intőt kaptam. Szerintem igazságtalan volt, mert jó tanuló, jó magaviseletű gyerek voltam, mindig igyekeztem betartani a szabályokat, de az ofő ezt egyáltalán nem méltányolta, sem azt, hogy nem állt rossz szándék a háttérben. És hogy rögtön egy ilyen komoly fokozatot adott, ezzel a magatartás jegyemet is lerontotta arra az évre. A célt, hogy ne felejtsem el többet ezt a feladatot, egy egyszerű szóbeli figyelmeztetéssel is elérte volna. Szerencsére a szüleim lexarták.
2021. szept. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

5-ös, ez érdekes. Nálunk is az volt általánosban, hogyha óra 15-ig nem ér oda tanár, akkor szóljunk, és küldenek helyettest. Egyszer késett az énektanár, és bementünk az igazgatóiba szólni, és kiderült, hogy nem beteg, csak valami fontosabb dolga volt, mint bejönni órára. Utána egész órán ordibált velünk, hogy milyen szemét spionok vagyunk. Mi nem értettük akkor, hogy most mi van, szólni kell vagy nem kell szólni. Persze felnőtt fejjel értettem meg, hogy ez neki gáz volt, mert gyakorlatilag felnyomtuk a főnökénél.

Az én gyerekem kapott beírást, mert összeragasztotta technokollal a matekkönyvét. Nem is értettem, azt mondta azért, mert ez vicces. Nem tudom ki röhögött ezen, de én nem nagyon.

2021. szept. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!