Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hány éves korban kezdett a...

Hány éves korban kezdett a gyereketek egyedül járni az iskolába meg haza? Illetve hány éves kortól mertétek pár órára egyedül otthon hagyni?

Figyelt kérdés
2021. jan. 10. 17:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%

Én elsőben már egyedül jártam. (19 éves vagyok most)

De az alsósok most is szinte mind egyedül járnak nálunk. (Falun lakok, városban azért már kevesebb az iskolába egyedül menő kisgyerek)


Ovisan is hagytak már egyedül. Friss sztatisztikát nem tudok erről.

2021. jan. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

A fiam itt falun kezdte a sulit. 2osztálytól egyedül járt és busszal. Reggel felszállt a többi sulissal, délután a napközis tanár rakta őket a buszra.

Viszont a negyediket városon kezdtük. Igaz a tesójával együtt, de viszem-hozom őket.

Szerintem ez lakóhelytől, és a gyerektől is függ.

2021. jan. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Én is egyedül mentem elsőtől kezdve, nővérem biciklivel ment az oviba szintén egyedül.


Ma már szinte mindenki hozza-viszi az alsósokat.


Nagyközségben élek.



Szerintem ez lakhely és a gyermek függvénye, nincs rá általános szabály, hogy x korosztály már igenis egyedül menjen.


Én azért támogatom, hogy minnél előbb, ez az önállósodás része, amiből a mai gyerekek nagyon keveset kapnak.

2021. jan. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Kollegnőmmel egyidősek a gyerekeink. Most harmadikosok. Az övé első második félévétől egyedül jár. A suli szint a ház előtt van. Az enyém még jó darabig nem fog egyedül járni, mivel két meg felnőttként is rizikós keresztetődésen kell átmenni.
2021. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

1-4. Budapesten csináltam a sulit és ott csak le kellett sétálni, 10 perc volt, de 2 úttesten is át kellett menni.


A kezdetekben hoztak-vittek, utána megcsinaltuk, hogy a suliba egyedül mentem néha, volt, hogy végig, volt, hogy egy darabon, de hazahoztak délután. 10 éves koromban, amikor nem jelentett gondot az ajtó kinyitása (betörtek egyszer hozzánk, utána annyi zárat szereltettek fel a szüleim, hogy ihaj...), akkor kaptam kulcsot és már egyedül jártam haza. Akkor már egyedül is mertek hagyni.


5-8. Külföldön jártam iskolába, messzebb a sulitól, ezért a kezdetekben fuvaroztak, aztán iskolabusszal jártam. Ott 7.-ben kezdtek egyedül hazajárni a gyerekek, de úgy láttam, inkább azok, akik pár buszmegállót mentek a rendes, nem sulibusszal. Azt tudom, hogy 9.-es gyerek már ritka volt az iskolabuszon, főleg, mert az órarendjük is más volt.


Idehaza meg már rendesen tömegközlekedtem egyedül. Itthon a gimiben is voltak, akiket hoztak-viztek a szülők, mert másik városból vagy faluról vagy a város másik feléről jártak.

2021. jan. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ, milyen a gyereked, hogyan neveljük, hány zebrán kell átmenni, hányszor kell át szállni a buszon.
2021. jan. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

A tesóm pedig már első osztályos korától egyedül hazajárt meg járt a suliba, ha jól tudom.


Akkor anyukám otthon volt gyesen velem, ráadásul akkor még közelebb is laktunk a sulihoz, mellette éltünk, tehát szinte csak be kellett sétálnia a kapun.

2021. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Budapesten elek soha nem laktunk rossz kornyeken.

8 evesen már siman egyedül hagyott anyukam pár órára. Tudtam hogy senkinek nem nyithat ok ajtot és senkinek nem mondhatom hogy egyedül vagyok. Soha nem volt bajom.

11evesen kezdtem el egyedül suliba jarni 50 perces ut kb 10 percet setaltam a buszhoz.

Később 12-13 evesen másik útvonalat választottam mert azzal kevesebbet kellett setalni viszont több busszal mentem 😅

2021. jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%
Megyeszékhely, 4. osztálytól jár egyedül, buszozik. Egyedül 7 éves korától hagytam.
2021. jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%
8 vagyok kicsit gondolkoztam nem volt az 50 perces ut csak 30-35 szerintem
2021. jan. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!