Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kinai-magyar iskolaval kapcsol...

Kinai-magyar iskolaval kapcsolatban milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés

Elsősként indulna az éppen 6 éves, kifejezetten értelmes lanyom.

Kepernyomentesek vagyunk, de az orarend szerint úgy látom h az náluk is csak később lesz erdekes.

Ha van konkrétan a 15.keruleti KiMa sulirol pár gondolatot, kifejezetten örülnék.


Köszi előre is, Anita



#1. osztály #XV. kerület #Kinai magyar iskola
2021. nov. 2. 14:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
30%
Még ma kapcsold be neki a tévét, ha nem akarod, hogy minden nap megverjék és kiközösítsék.
2021. nov. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
Ha nagyon szabály követő gyerek akkor jó lesz. Jó az oktatás, de katonás rendszer van. Mi ezért nem oda vittük a gyereket, az ő személyisége nem oda való.
2021. nov. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%
A kínai szülők értelmes, szófogadó, szorgalmas gyereket nevelnek. Nem pedig visszamaradott, 4 évesen pelenkást, 8 évesen elsőosztályost, akinek házit adni bűn. Haladni kell a tananyaggal, órán pedig figyelni. Nem katonás rend szerintem az, ha nem engedik állat módjára viselkedni a gyereket, és nem egy hét alatt tanulnak meg egy napi tananyagot.
2021. nov. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi ott laktunk anno a lakáubk az iskolára nézett.

Csak jót hallottam, a gyerekek akiket onnan láttam normálisak voltak.. ( itt a suliban nem lehet ezt elmondani)


Akkor nekem nem volt aktuális, hogy konkrétumokat figyeljek, de a lakásunkat 3-an is olyanok nézték meg, akik a körzetébe akartak lakcímet, csak amiatt vették volna meg.


Ez 5 éve volt.

2021. nov. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom ez fizetős suli alapítványi.
2021. nov. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%

A kínai nem körzetes, ezért felesleges lett volna odaköltözni.

Kedves 3as! Nem csak ilyenek léteznek.

Apósom segített az iskolaalapításánál, így felvételi nélkül felvették volna a fiam, invitáltak is, hogy mennjünk.

A mostani sulijaban is ugyan ott tartanak, de teljesen más a szemlélet mód. A fiam művész lélek, zenésznek készül, ennek ellenére nagyon jó tanuló, de sokkal érzékenyebb mint az átlag.

2021. nov. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy a gyerek nem látott képernyőt nagy hátrány lesz. Nem lesz közös téma, szociális téren le fog maradni.

Fiam oda jár, most harmadikos. Nekik elsőtől kell a laptop/tablet, azon is tanulnak. Itt nem pátyolgatják a gyerekeket, van lecke, minden napra tanulni kell. Otthon is elő kell venni a leckét. Mi imádjuk mert a gyerek megtanulja mi a kötelesség, felelősség.

Mi engedjük a gépezést, mert jó ha kikapcsolódhat.

2021. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Kedves 6os... akkor ha jól értem, szerinted a fiad az érzékenysége miatt nem illett volna oda?


7es, köszönöm, emiatt írtam le h mentesek vagyunk, túl modernnek tunt ahhoz, hogy ezt megkerdojelezzem, odavalók vagyunk-e. Vagy h ezalatt a szűk egy év alatt talán érdemes már engedjük neki.... eppen emiatt

2021. nov. 3. 00:24
 9/28 anonim ***** válasza:
26%

A fiam nagyon hirtelen és intenzíven reagálm mind a jó, mind a rossz dolgokra. Kiemelkedően maga iqja van, de ehez társul egy erős idegrendszeri éretlenség, amit sokkal kobban tudnak egy alternativ, diferenciált oktatást végző iskolában kezelni. Neki a zene az élete, már 9 évesen tudta, hova akar tovább tanulni és mindent megtesz érte.

Meg én nem pártolom a gyerekek kizsigerelését. Alsós gyereknek, otthonra tanulni való? Bőven elég napi 8 óra munka neki a suliban. Itt tanulni tanították meg. Most 4es. Tananyagban ugyan ott tartanak ahol a hagyomànyos iskolák, de nincs otthoni kínlódás, mert megtanultak tanulni, így 4ig meg vannak mindennel.

2021. nov. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
71%

[link]


Tessék nézd meg bemutatkozó videójukat .

És döntsd el szeretnéd e hogy oda járjon a gyereked.

2021. nov. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!