Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kinai-magyar iskolaval kapcsol...

Kinai-magyar iskolaval kapcsolatban milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés

Elsősként indulna az éppen 6 éves, kifejezetten értelmes lanyom.

Kepernyomentesek vagyunk, de az orarend szerint úgy látom h az náluk is csak később lesz erdekes.

Ha van konkrétan a 15.keruleti KiMa sulirol pár gondolatot, kifejezetten örülnék.


Köszi előre is, Anita



#1. osztály #XV. kerület #Kinai magyar iskola
2021. nov. 2. 14:15
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

9 , koszi a választ, s végül melyiket találtatok szimpatikusnak? Melyik az a suli ahol jól érzi magát?


Én sem partolom azt hogy agyonhajtsak őket, de állítólag ott a katonás rend és kovetelmenyek ellenére is boldogan járnak be. Más kultura, valamit tudnak.


10es, a honlapot megneztem , azalapjan szimpi.... az órarendet is láttam, ott nem látom hogy pl tabletet mikortól használnak..

Ezért is merült fel bennem h hátránnyal indulnank, de...ha ma q kezébe adok egyet, biztosan hamar raerez.


Az érzékenység ami nálunk is játszik, ezért binyonytalalankodom még, de köszönöm az eddigi válaszaitokat!

2021. nov. 3. 08:16
 12/28 anonim ***** válasza:
89%

Itt a legnagyobb gond, hogy a gyereked nem fog tudni a többivel beszélgetni. Mert ők még gyerekek, szinte csak a mese stb a témájuk. Ezen kívül első osztálytól kezdve használnak pl laptopot, tabletet. Lehet okos, érzékeny ha egy informatikai analfabéta.

Ha online oktatás lesz mit csinál majd?

Ez a suli nem nektek való, itt teljesíteni kell. Az itt tanuló gyerekek szülei is együtt működők. Tanulni kell, teljesíteni ezen kívül rengeteg tematikus program van. Esélytelen nektek ilyen mentalitással

2021. nov. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
79%
Én a Meixner be vittem a fiam, mert azt mondták a pesti oldalon az a legjobb. Nem csalódtam.
2021. nov. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
92%

Már 15+ éve is az oviban Cubix-os és Vadmacska kommandós szerepjátékokat játszottunk. (gyerekeknek szánt animék a 2000-es évek elejéről)


Mit csinál ott a többi gyerek közt az a 6 éves 0 infós/médiás tudással?


Kicsit eszembe jutattad, mikor első héten a tanítőnő megkért, hogy nyissam ki az ablakot bukóra. Én meg azt se tudtam mi az, mert akkor nekünk még csak hagyományos (vagy nem nyitható) ablakunk volt. S ott álltam, néztem, majd próbáltam valahogy kinyitni, s frászt kaptam, mikor mindkét felső sarka kijött...

Csak ti ezt direkt csináljátok, úgy hogy eszközeitek amúgy lenne.

2021. nov. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdez rá ezekre az agályaidra az iskolánál ,ők tudnak biztos választ adni ne itt kérdezges.

Amúgy én sem láttam videóban tabletező gyerekeket ,viszont Kung-Fuzo ,vagy épen táncoló gyerekeket igen illetve hagyományos táblánál író tanárnőt igen.

2021. nov. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Köszi a gondolatokat!


Akit erdekel: igen tudatos a kepernyomentesseg.

Az első 1000napot is tudatosan együtt töltöttük, nem azért mert megtehettuk, hanem mert ezt tartottam a legfontosabbnak.

Ezalatt minőségi együtt töltött időt kapott mind2 lányom, így lettek nyitott, onbizalomteljes gyerekek. A tapasztalast, a finommotorikat, a szabadban lévő jatekokat és az emberi kapcsolatokat helyeztem eloterbe inkább.

A közös meseolvasast, az erintest.


A nagyobbik mar gyönyörűen , valasztekosan beszél, erzelmileg, értelmileg is fejlettebb a korabelieknel (kozepsos januári szintfelmeron iskolaerettnek mondta az ovono)

, s igen, mindemellett érzékeny is.


Az ovonmdaban az ovonovel kezenfogva! azt mondom sajnos! sok gyerek tv-ben látott mesehosoket utanoz, s így szerepjatekozik. Nekünk is kihívás volt, hogy közben meg ne érezze magát kirekesztve, így pl kapott Mancsorjaratos mesekonyvet. Így kár annyira mégsem érezte magát kívülállóként, s ugyanúgy ismerte a szereplőket.


Ahogy én is a legjobbat akarom nekik, eszerint cselekedtem. Nem vagyok a technika ellen, de kiskorában nem ajánlja a Waldorf sem. 10eves korig ott bevett szokás a tv mentesség és a kutyumentesseg is.


Abban a pedagógiában megtalaltqm volna a szamitasomat, de jövőre induló közeli Waldorfrol (sashalmi) nem jókat hallok, így azt elvetettuk.

Magant nem tudjuk vállalni 2 fore.


....s visszaterve ahoz h vajon nekünk való e az iskola, azt mondom meg nem tudom :)

Mivel mindenre nyitott és szivacs, meg a tablethasznalat is megtanulhato jövő szeptemberig.

Más téren nem gondolom h ne venne az akadályokat. Az órarend szerint az első két év teljesen jól elosztott tantárgyak tekintetében, s az egesznapos iskolához hasonlóan 15.45ig tartanak az órák, ebéd után többnyire már csak keszsegtantargyakkal.


De megegyszer koszi mindenkinek az egyuttgondolkodast.


Valaki még meg tudja mondani, pontosan mire használják a tabletet első osztálytól?

2021. nov. 3. 13:39
 17/28 A kérdező kommentje:

S nem tudom ki kicsoda, de a 14esre reagálva...

:) hamar megtanultad az ablaknyitast, ugye?


15ös, koszi :)

2021. nov. 3. 13:43
 18/28 A kérdező kommentje:

**********


Sikerült beszélnem az igazgatóval!

Valóban egyszeubb volt :)


Kifejezetten szeretik ha valaki nem kütyüzős :) Digitális óra csak 4.osztalytol van, addig nem kell tabletet sem hasznalniuk.


S hátha fontos még valakinek,

A tanulás fontos, de ez nem versenyistallo a hölgy szerint.

Ha valaki délután sportolni járatja a gyerekét, akkor is a tanulás kell h fontosabb legyen.


Fontos továbbá hogy tisztán beszélő gyerekek jelentkezzenek, a 2tannyelvu iskolákat csak így tudják megugorni.



Remélem másnak is hasznos volt, de ha még maradt kérdés kétely, hívjatok fel ti is az iskolat, nagyon szívélyes az igazgatónő.


:)

2021. nov. 3. 14:06
 19/28 anonim ***** válasza:
95%

"

Akit erdekel: igen tudatos a kepernyomentesseg.


Az első 1000napot is tudatosan együtt töltöttük, nem azért mert megtehettuk, hanem mert ezt tartottam a legfontosabbnak.


Ezalatt minőségi együtt töltött időt kapott mind2 lányom, így lettek nyitott, onbizalomteljes gyerekek. A tapasztalast, a finommotorikat, a szabadban lévő jatekokat és az emberi kapcsolatokat helyeztem eloterbe inkább.


A közös meseolvasast, az erintest."

Amikor ilyeneket olvasok, felmerül bennem: ti komolyan azt hiszitek, hogy ha egy gyerek akár napi 1 órát kütyüzik, akkor a fennmaradó 23 órában nem viszik ki a levegőre, nem rajzolnak vele, nem játszanak együtt, nem mesélnek neki, és nem érintik meg??? Ugye ez csak valami vicc?

Értem én a képernyőmentességet, valamilyen szinten támogatom is (bár nekünk nem sikerült kivitelezni), de az ilyen elszállt, nagyképű, elitista és szűklátókörű hozzáállás, azt gondolom, sokkal többet árt a gyereknek, mint a mértékletes tabletezés.

2021. nov. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Napi 1 óra tabletezés, pontosan egy órát vesz el a gyongyfuzestol...vagy attól h beszélgessünk...vagy hogy szerepjatekozzon...


Sztem sok :)

De elfogadom ha másnak ez kell... nem erreiranyult a kérdés, de koszi h megosztottad a velemenyedet

2021. nov. 4. 00:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!