Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mikor a háziorvos jelent egy...

Mikor a háziorvos jelent egy koronás gyereket, azután a hivatal kapcsolatba lép az iskolával?

Figyelt kérdés

Vagy hogy szokott menni?


És amíg ez nem történik meg, addig az összes kontakt tovább jár iskolába?


2021. nov. 23. 03:41
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Mar a haziorvos jelenti + a szuloknek is kotelesseguk szolni. 10 napra megy az osztaly karantenba
2021. nov. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos jelenti (a szülő meg gondolom szól a sulinak ha ilyen van, nálunk legalábbis szóltak, aztán az orvos is), a suli hívott engem, hogy amint lehet a gyereket vigyem haza, mert az osztálytársa pozitív és karanténban az osztály. Az iskola adatgyűjtése alapján ra 2 napra mindenkinek kiküldte krétán a határozatot amit kaptak a karanténról. Mettől meddig szól és mivel jár stb.
2021. nov. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A lányomék a múlt héten voltak karanténban. Az egész úgy kezdődött, hogy vasárnapi napon jelezte az anyuka az osztályfőnök és felénk, hogy a gyermeke covidos lett. Ez colt 14.-én. Egész nap vártam, hogy jön valami értesítés, hogy hétfőn már ne vigyem, de nem jött, így vittem suliba. Egész hétfőn suliban voltak. Azt mondták, hogy az iskola nem rendelhet el karantént, meg kell várni fentről az utasítást. Kedden ugyanúgy vittük őket, és fél 12-kor jött az email, hogy vigyük haza őket, mert elrendelték a karantént. Akkor már ugye 16.-a volt. Viszont 22.-én már mehettek suliba, mert az a nap számított az első napnak, mikor a beteg társukkal utoljára találkoztak ami 12.-e volt.

Szóval nem kicsit volt káosz.

2021. nov. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Kedves Utolsó válaszoló! Na, itt látszik, hogy mennyire nem egységes a dolog. Múlt hét hétfőn lett a lányom osztálytársának pozitív a gyorsteszt. (Erről tudtunk, mert a szülők a sulin kívül az osztálytársakhoz is eljuttatták az infót.) Ennek ellenére, csak szerdán délben - mikor a második teszt igazolta a fertőzést -, küldték haza a gyerekeket. És akkortól számít a 10 nap, nem az utolsó találkozástól. Soproni tankerület.
2021. nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Népegészségügy hoz döntést az esetleges karanténról nem az iskola. Jelenlegi álláspont szerint ha van covidos az osztályban akkor az oltatlanokat 10 napra karanténba teszik és a többieknek meg iskola. Az első napnak az a nap számít amikor találkoztak a gyerekek a covidos társukkal.
2021. nov. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vicc az egész. A mi iskolánkban (baranya megye, falusi iskola) az egyik osztályban szerdán derült ki, hogy van egy covidos, ő otthon maradt, a többiek mentek még egész héten és utána hét hétfőn is iskolába, majd hétfőn nap közben jött az értesítés, hogy karantén, akkor gyorsan mindenkit hazaküldtek.
2021. dec. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!