Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elbizonytalanított az orvosom...

Elbizonytalanított az orvosom a harmadik oltással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szeretném felvenni a harmadik oltást, de a háziorvosom elbizonytalanított.


Az első kettőt (Pfizer) gond nélkül beadta, sőt még kifejezetten ajánlotta is. Ez tavasszal megtörtént.

Aztán pont tegnap mentem volna egy harmadik ismétlőért, de azt mondta nekem, hogy ő az orvosi szakértelmével kijelenti, hogy nagyon nem ajánlja és nem is fogja nekem beadni, hanem menjek el oltópontra ha mindenképpen szeretném.


Most ezek után mit mondjak? Kinek higyjek? Nagyon elbizonytalanított.



(Aki szerint csak kitaláltam az egészet, hogy provokáljak az ne írjon ide, mert nem célom a provokáció)



2021. nov. 12. 14:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
13%
Indoklás nem volt?
2021. nov. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
44%

Ti az oltás felvevői mondjátok olyan nagy szájjal hogy bízni kell az orvosokban már ne is haragudj.Akkor mégsem bíztok?Nyilván nem akar rosszat azért mondta.Ha annyira kell ott az oltópont igaza van

Végre egy normális orvos,nemhogy örülnél neki

2021. nov. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
43%

Vedd csak fel.


[link]


Amúgy tudtommal most az oltópontokon oltanak, nem a háziorvos, tehát igazából azért küldött el.

2021. nov. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

Kamukérdés, egy orvos nem intézi el annyival, hogy "orvosi szakértelmével nem ajánlja". Vagy B verzió: épp dolga volt és a leggyorsabban akarta elzavarni a betegeket.


Mindegyik oltás nagyságrendekkel kisebb veszélyeket hordoz magában, mint a megfertőződés maga.

2021. nov. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Az biztos, hogy most nem a háziorvosok oltanak, hanem oltópontokon történik az oltás.


Hogy miért nem ajánlja neked az első kettővel ellentétben a harmadikat, azt nem tudhatom. Talán fiatal vagy és feleslegesnek tartja?

2021. nov. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel indokolta?

Amúgy nem lehet, hogy szimplán csak ő nem olt Pfizerrel, hanem oltóponton tudod kérni?

2021. nov. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim is háziorvosnál kapták a 3. Oltást tehát ez biztos igaz. Illetve én sem kaptam hűde nagy felvilágosítást sem a háziorvosomtól( a legelső oltásnál amikor még nem döntöttem, pedig jó a háziorvosom) sem a nőgyógyásztól.
2021. nov. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen hiszek neked. Svájcban élek, oltóközpontban dolgozom, pont ma volt egy munkahelyi agytágításunk. Itt ugye ebben a hónapban vezették be a 3. oltás lehetőségét, de csak a 65 év felettieknek, akiknek a második oltása óta legalább fél év eltelt. Ma arról is beszélt nekünk a kanton főorvosa, hogy alapvetően jelenleg nagyobb a rizikója az egézséges 65 év alattiak 3. oltásának, mint amennyi haszna van, vagy legalábbis Svájc így ítéli meg.

(Immunszuprimált emberkék 3. oltása eddig is lehetséges volt, de csak szakorvos írásbeli ajánlásával, ilyenkor a szakorvos kötelessége a pácienst a rizikókról és a hasznosságról tájékoztatni, és ha valami balül üt ki, akkor az az ő felelőssége, komolyan perelhető, elítélhető az orvos. Tehát ha mondjuk valaki rákos, akkor az onkológus csináltathat antitest-mérést, és az alapján eldönti, hogy ajánlja-e a 3. oltást. De ha mondjuk a páciens trombózist kap az oltás miatt, akkor az onkológust perelheti.)

2021. nov. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem indokolta meg. Csak annyit mondott, hogy ő biztos nem vállalja be, hogy beolt egy harmadikkal.


Nem a készlettel voltak problémák, mert akkor feltételezem azzal kezdi, hogy nem olt be, mert nincs oltóanyaga.


#4 Pedig elintézte ennyivel. Jó hát én sem erősködtem annyira vele, hogy mondja el miért nem.

Csakhát fura volt, hogy 10 éve járok hozzá és eddig amit tanácsolt az mindig pozitívan hatott a szervezetemre, tehát szeretnék benne megbízni továbbra is, csak ugyanakkor ott a nyomás a média felől is.


#5 20 éves vagyok, de tudtommal ez nem szabad, hogy problémát jelentene. Egyébként azért is szeretném felvenni, mert most váltok majd pályát egészségügyi irányba (boncmester szeretnék lenni - vagy legalábbis érdeklődés jegyében megpróbálni) és nagyon úgy kommunikál a média, hogy aki kétszer van beoltva az tulajdonképpen oltatlannak minősül és ezek után nehezen tudom elképzelni, hogy ne legyen majd ránk nézve kötelező a későbbiekben.

Nem tudom, teljesen tanácstalan vagyok. Magamnak sem akarok ártani (márpedig van oka annak, hogy nem ajánlotta) de mindenképpen szeretném ezt a képzést kipróbálni és kérdés kettő oltással lesz e lehetőségem erre.

2021. nov. 12. 14:29
 10/19 anonim ***** válasza:

"Nem indokolta meg."

Miért nem kérdeztél rá??

2021. nov. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!