Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tartózkodási hely elég ahhoz...

Tartózkodási hely elég ahhoz ,hogy felvegyék a gyereket a körzeti iskolába?

Figyelt kérdés

A lakcímkártyán csak a tartózkodási helye felel meg a körzetnek.

Azt is elfogadják,hogy felvegyék az iskolába ahova szeretném íratni?


2021. nov. 24. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2021. nov. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Sokan jelentkeznek be rokonhoz, hogy felvegyék a "jobb" suliba.
2021. nov. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen , az a terv,mert én is abba jártam anno csak megváltoztak a körzetek. Ahova jelenleg tartozna az borzasztó iskola...semmiképpen sem szeretném oda járatni.

Na a másik dolog, hogy nélkülem nem tudom állandóra íratni,mert ahhoz kell egy szülő is legaláb,aki "költözik" a gyerekkel.Viszont úgy tudom a tartózkodási helyet szülő nélkül is át lehet íratni,csak kell hozzá a gyereknek személyi igazolvány.

2021. nov. 24. 10:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg felveszik, addig te is megadhatod tartózkodási helyednek. Úgymond nem számít.

Érdekes, mert nálunk az én és a gyerek lakcímkártyáját kérték, a férjemét nem.

Szerencsére nálunk anya és 1 gyerek csináltunk, apa és a másik gyereknek nem.

2021. nov. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha nekem nem oda szól a tartózkodási se ,akkor nem biztos ,hogy felveszik?
2021. nov. 24. 10:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom. Mi eleve legalább egy szülőt bejelentettünk, hogy biztosra menjünk.
2021. nov. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. nov. 24. 11:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Iskolája válogatja, van ahol a szülőnek a lakcímkártyáját is kérik. Van ahol meg nem is számít, felvesznek bárkit, aki nem ott lakik azt is.
2021. nov. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, végül mind a kettőnk tartózkodási helyét mrgvaltoztattam 😊 és akkor az iskolába jelezni kell, hogy a tartózkodási címen vagyunk?
2021. nov. 26. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!