Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az normàlis h àlt. màsodikban...

Az normàlis h àlt. màsodikban 92.5 %-os dolgozat csak 4-es?

Figyelt kérdés

Màsodikas a lànyom (àltalànosban) és 92.5 %-os matek dolgozatra csak 4-est kapott. Ez csak szerintem durva?

40 pontos dolgozatból 37-et ért el, tehàt 3 pontot veszített összesen és 4-es. Én emlékszem rosszul h 90 %-nàl szokott lenni a hatàr?

Vagy ez teljesen az adott tanàron múlik hogy hol húzza meg a ponthatàrokat osztàlyzàsnàl?



#matematika #dolgozat #Osztàlyzàs
2021. nov. 28. 15:09
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
81%
19! Mi lenne osztályozás helyett? Valamivel mérni kell a teljesítményt.
2021. nov. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
31%

16: hát a tanárképzésen van szakmódszertan. Ha tanár vagy, akkor jártál. Pl le kell tudni vezetni, hogy mire adsz pontot egy dolgozatban. Nálunk most is van olyan tanár, hogy egy meghatározás 10 pont, aztán a gyerek mindent leírt, elírt egy szót, 0 pont. Hát, tőle is megkérdezném, hogy vezesse le nekem, mire adna 10 pontot, mi az a 10 db információ, és ebből mi maradt ki. De nyilván nem kérdezem meg, mert úgyis a gyereken veri le, és sose a szülőnek van igaza.

Valamint nem azt mérjük, hogy mit nem tud a gyerek, hanem azt, hogy mit tud. A 2 perces röpdolgozat nem mér semmit, max. a gyerek stressztűrő képességét.

Elég silánynak tartom a mostani tanárok felkészültségét.

A legtöbb rendkívül élvezi, hogy a gyerekek jövőjét jogában áll elrontani, és hiába megy be a szülő, akinek egyébként sokkal magasabb az IQ-ja, mint az érintett tanárnak, soha az életben nem lehet neki igaza. Szerintem aki nem ment még el erről a pályáról, csakis azért marad, mert szadista hajlamait kiélheti. Ez simán kompenzálja őket az alulfizetésért.

2021. nov. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
86%
22! Silány a tanárok felkészültsége? Te nagyon frusztrált lehetsz, süt belőled a rosszindulat. Ráadásul ostobaságokat is írsz. Ülj le fiam 1-es!
2021. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Ez matek, itt nem volt súlyozott osztàlyzàs. %-os hatàrok vannak és ennyi.

És igen, én is amellett vagyok, hogy az egész osztàlyzàst meg kéne szüntetni, első-màsodik-harmadik osztàlyban legalàbbis mindenképp. Ez a szigorú pontozàs sztem nem motivàlja a gyereket, hanem inkàbb kedvüket veszik el a tanulàstól. A készségtantàrgyakból meg plàne megszüntetném az osztàlyzàst pl rajz...

Érdekes, Ausztriàban tökjól meg vannak jegyek nélkül. De itt nem hiszem h valaha elérjük ezt a szintet.

Én egyébként még ott tartottam, hogy 90 %-tól ötös, régebben még így volt. Úgy làtszik lemaradtam valamiről útközben. Hàt ez van. Remélem 10 év múlva azért nem jutunk el oda h csak a 100 %-os dolgozat lehet ötös. És oké, màsodikban még nem szàmít a jegy felvételihez stb, de nyilván minden gyerek az ötösnek örül legjobban, hiszen az a legjobb értékelés.

Na de nem akarok annyit a témàn rugózni, csak gondoltam megkérdem mi a szokàs. Sajnos az egész oktatási rendszerre ràférne egy kiadós reform.

Köszönöm a vàlaszokat.

2021. nov. 28. 22:39
 25/33 anonim ***** válasza:
86%
Szorzótáblánál, nagyon alap, rutinszámolásoknál szerintem elfogadható. Egyébként is a tanár kompetenciája, de ha ez rendszeres, akkor demotiváló is lehet. Tipp: nézd meg a pedagógiai programot, a honlapjukon fent van. Ha ott 90%tól írják az ötöst, akkor reklamálhatsz.
2021. nov. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
41%
25. Reklamálni persze lehet, de lesznek még jegyek később is!!
2021. nov. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Második Válaszoló!

Igazad van, másodikos. Mi kb. 9,5 éve költöztünk GYMS-megye déli részébe (Vas- és Veszprém-megye határában). Na, itt mondják így... másodikas, harmadikas, hatodikas, nyolcadikas. Valószínűleg a kérdező is ny-mo-i.

2021. nov. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Utolsó ez talált, zalai vagyok :-)

Én nem is tudtam, hogy ezt máshol máshogy mondják :-)

2021. nov. 29. 12:50
 29/33 anonim ***** válasza:
30%

Mondjuk azt, hogy hány százaléktól hányas egy dolgozat pont nem a tanár dönti el. Az le kell írva legyen az iskola pedagógiai programjában, amihez kutya kötelessége tartani magát.

A kérdező pedig jól érzi, a 95%-tól ötös nem normális szint. A legtöbb helyen 90 vagy 91%-tól ötös. Kivéve az olyan sulik, ahol a szülők szinte elvárják a gyerek szívatását, mert szerintük attól lesz jó egy suli, ha ilyen a követelmény. Apró hiba, hogy a gyerekek igen kevés százaléka tud így teljesíteni, a többi meg így vagy úgy tönkre megy bele mire eléri a szülő által erőltetett, áhított egyetemet.

2021. nov. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
69%
29! Ne az iskola legyen már a hibás azért, mert a szülő erőlteti az egyetemre nem való gyerekét, hogy ott tanuljon.
2021. nov. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!