Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mikor elkérik egymástól a...

Mikor elkérik egymástól a leckét a gyerekek, akkor el is küldi valaki a hiányzóknak?

Figyelt kérdés

Nálunk valahogy nem túl nagy lelkesedéssel küldik, sokszor könyörögni kell.


Csak kíváncsi vagyok ez máshol is így megy, vagy defektes az osztály.


Általános iskola, felső tagozat.


2022. jan. 20. 14:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is az van, hogy a szülők nyomoznak, az igazgatónő meg már lecseszett minket, hogy ez nem a szülők dolga. Én ezt értem is, az én gyerekkoromban még internet sem volt, aztán mégis elküldtük egymásnak. Nem tudom ez a nemzedék miért ilyen. A lányom mindenkinek elküldi, ha valaki tőle kérdezi. Ellenben ő nem szokta megkapni. Én szoktam írni olyan szülőnek, akinek a gyerekével a lányom nincs is jóban. Nem az én dolgom lenne, tudom, de ahogy tudok segítek.

Amúgy olyan is volt, hogy a csoportban valaki megkérdezte, mi volt a lecke, én meg megkérdeztem a gyereket, és leírtam, hogy mit vettek, aztán a másik szülő meg elkezdett kötözködni, hogy az nem is úgy volt. Hát akkor meg írja le ő! Ott be is fejeztem.

2022. jan. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én végzős vagyod, de nem volt ilyen problémám sose. Ellenben a húgomnak egy küzdelem mindig...

Szerintem osztályközösségtől is függ a dolog, meg ugye hogy össze tudsz e szedni 1-2 olyan embert a 30ból akikben tényleg megbízhatsz ilyen esetekben.

2022. jan. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
93%
Én 30 éve voltam diák, de akkor se küldte el senki a leckét automatikusan. ÉN magam szóltam valakinek, hogy szeretném leírni, aztán átmentem hozzá, vagy áthozta a füzetét, és ÉN magam lemásoltam amit írtak. Nem vártam el, hogy ô írja le külön, vagy küldözgesse magától. Amúgy nem a legjobb havertôl, hanem a legjobb tanulóktól érdemes elkérni, egyrészt mert sokkal jobban le van írva ami elhangzott, másrészt meg a jó tanulók sokkal kevésbé érzik nyûgnek az iskolai anyaggal való bármilyen foglalatoskodást, ide értve annak lemásolását is.
2022. jan. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nem, itt arról van szó, hogy elkéri, de nem küldi senki.
2022. jan. 21. 08:01
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így van. Ciki-nem ciki, én szülőként simán ráírok másik szülőre, ha végképp nem megy. És sajnos azt tapasztalom, hogy hiába mondom el 25x az enyémnek, ő is szarik rá, mikor valaki más kéri. Ha szólok miatta akkor visszaszól hogy mindjáááárt... aztán elfelejti. Nem tudom miért olyan nehéz...
2022. jan. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!