Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős fiammal gond van tesin....

Elsős fiammal gond van tesin. Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés
A fiam első osztályos. Tesi órán a tanár szerint gondok vannak vele sokszor nem bírja a feladatokat csinálni mert hamar elfárad. Ezért vagy leül vagy sétálgat. Átöltözik próbálkozik. Mindig mondom hogy kicsit legyen kitartó de az itthon se megy neki. Hogy segítsek neki?
2022. ápr. 25. 20:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
96%
Elöször vidd el orvoshoz kivizsgálásra, mert lehet szervi baj mögötte (pl szív vagy tüdö), lehet vitaminhiány, kezdödö asztma meg még több egyéb. Ha talál valamit, akkor azt kell elöször megoldani, ha nem ilyen oka van, akkor az életmódját kell megvizsgálni, mi nem stimmel nála.
2022. ápr. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
27%

Miért kell minden gyereknél erőltetni ezt a szar tesit?

Vannak okos gyerekek is, nem csak buták, akiknek a sport az egyetlen sikerélményük!

2022. ápr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
91%
Én kivizsgáltatnám. Pont ebben a korban kellene a legaktívabbnak lenni. A gyerekek ilyenkor még "fáradhatatlanok".
2022. ápr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
88%

#12

Az, hogy a gyerekben nincs meg a potenciál, hogy profi NBA-s kosaras legyen, nem ugyanaz, mint hogy elfárad egy olyan alap feladat közben, amit a többi 30 gyerek meg simán megcsinál. Előbbi teljesen rendben van, utóbbi viszont aggodalomra adhat okot, mert egy átlagos, egészséges 6-7-8 éves gyereket lelőni sem lehet, annyi energiája van. Ha a kérdésben szereplő gyereknek nincs, akkor az egészségével és/vagy az életvitelével baj lehet, nem véletlenül javasolták itt többen a kivizsgálást.

2022. ápr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
44%

#12


Én "okos" vagyok, és nálam sajnos "hagyták is" a tesit, csak azért kaptam sokszor "kegyelem" 5-öst,hogy ne a tesin múljon a kitűnő bizonyítvány.

Utólag azt kívánom zeneiskola helyett bárcsak valami mozgást igénylő dologra írattak volna be...


Mozgásszegény életmód eredménye: meddőség.

2022. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
A vasa rendben van? Én vashiányos vérszegény vagyok gyerekkorom óta és hiába volt akkor normális súlyom, az állóképességen szörnyű volt.
2022. ápr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
95%

Ha feltűnően kevésbé terhelhető, mint a többi gyerek, az tényleg kivizsgálást igényel. Remélhetőleg kutya baja, csak nem a rohangálás meg a foci a kedvenc tevékenysége, de sajnos komoly betegségek is lehetnek a háttérben.

Sok frissen diagnosztizált asztmás kisgyerek mondja, hogy ő "nem szeret focizni", mikor az orvos megkérdezi, köhög-zihál-e játék közben. Be se áll a futkosást igénylő tevékenységbe, és nem tudja, hogy ő sokkal hamarabb kifullad a többieknél. Csak az tudatosul benne, hogy ő ezt nem szereti csinálni.

2022. ápr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
90%

Első körben a háziorvossal és egy laborral, ekg-vel. Lehet vashiányos, terhelésre ritmuszavaros, kezdődő asztmás, d-vitamin hiányos stb. Ha a szervi okok kizárva akkor motiváció.

Én nyeszlett kisgyerek voltam, kicsi is, vékony is, pluszban vashiányos. Amíg nem derült ki csak annyit láttak, hogy nem vagyok terhelhető, seperc alatt kifáradok (a bőröm alapból hófehér, így sápadság sem annyira volt feltűnő). Ahogy kaptam a vasat egyre jobban bírtam, utána már én kértem, hogy mehessek sportolni. A fiam a másik véglet, az egészsége jó, de utál focizni és futni, megcsinálja de látványosan kiül az arcára, hogy ezer mást szívesebben csinálna. Jár úszni, mert az szereti, ott kitartó . Tesiórán csak megcsinálja "félgőzzel" amit kérnek, mindenki tudja, hogy simán menne jobban neki, ha érdekelné. De nem. Így 4-es tesiből, neki is megfelel, megcsinálja amit kérnek de ennyi. Nem azért mert fáradékony, csak nem érdekli a tesióra. Itthon is rengeteget mozog, úszáson is. Tesin meg elvan mint a befőtt 🤷🏼‍♀️.

2022. ápr. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Vas vitamint adok neki pár napja kezdtem el.sokat van kint nincs azzal baj hogy mindig tv előtt ül mert nem. Reggel mikor fel kel este vacsi után van mese. Napközben kint futkozik bicaj minden. Egyszerűen nem tudja a tanár élménydussá tenni az orát
2022. ápr. 26. 12:10
 20/25 anonim ***** válasza:
84%
Ettöl függetlenül egy vérkép + kivizsgálás kellene, mert ha a tanár lenne a probléma, akkor minden gyerekkel ez lenne!
2022. ápr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!