Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Legyen megint első osztályos...

Legyen megint első osztályos a gyerek mert a nagatartásával gondok vannak?

Figyelt kérdés

Tanárnénik erősen javasolják. Csütörtök lesz évzáró,szerdáig jeleznem kell.


Adhd-s valószínüleg bár hivatalos papírunk nincs róla,folyamatban van. Az inteligencia szintje nagyon magas,a nevelésibe felmérték.

Ha újra elsős lenne ott pont ezért lenne rossz szerinten mert ezeket már tudja.

De ha megy 2.ba félek hogy a tanárnénik szivatni fogják.

Másik iskolába nem tudom vinni,ez a körzetes és innen is épphogy be esek a munkahelyre.


2022. jún. 18. 08:25
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
86%
39. Jah, mi is tanultuk pszichológiából, hogy pont nem elég a tehetség (meg a szorgalom), kell, aki higgyen a gyerekben és adjon neki lehetőséget. (Pygmalion effektusnak/önbeteljesítő jóslatnak olvass utána.) Minden ilyen nagy nehézségek ellenére (mélyszegénység, fogyatékosság, családi zűrök) híressé lett tudós vagy sportoló vagy művész stb. mögött állt valaki, aki elhitette vele, hogy meg tudja csinálni. Család híján vagy mellett lehet ez egy másik rokon vagy egy tanár, de legalább egy mentorfigura mindig van. És egy jó tanár az pont így gondol magára. És az elhivatott tanárokból logikusan több van a jobb iskolákban, mert ott nem kell ár ellen úszniuk, plusz az sem mindegy, hogy ha a gyerek is olyan közegben tud tanulni, ahol érték a tanulás és nem ciki.
2022. jún. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
100%
40. “jah” a karakószörcsöki (igen, szörcsök, nem szörcsög) gimibe is járnának kiemelkedő diákok (már ha nem 270 fős falu lenne) akik ‘sikeresek’ lesznek, míg a fazekasba is olyanok akik nem. aki tehetséges, azt nem lehet elnyomni, mert utat talál magának így is úgy is.
2022. jún. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van ismerősöm senkiföldje faluból, aki BMEn kitüntetéses mérnökként végzett mesteren is szr családi és tanári háttérrel, most meg jól megy neki munkafronton NAGYON.


Aki tehetséges ÉS van benne ambíció, az utat fog találni magának és igen, én pl nagyon erős budapesti gimiből nem lettem "sikeres", hiába a tehetség, ha máshogy alakulnak a dolgok, egyszerűen nem fűt az ambíció és másfelé vitt az utam.


A kitartás, ambíció és tehetség a legfontosabb hármas, ami munkatéren előre viszi az embereket. Nem feltétlen kell valaki, aki hisz benne, de nyilván segít a dolgon. Szerencsétlen srácban sosem hitt senki, ő csak tudta, hogy jó és jobb akart lenni, és mivel jó volt, jó jegyeket kapott, mivel ez volt a hobbija is, szabadidejét tehetsége fejlesztésére szánta és hát.. Aki tud, azt nem tudja lehúzni egy közeg sem a rendszernek hála, mert üvölt, hogy tud, azt pedig nem lehet nem elismerni ebben a rendszerben:)


Ha valami elvetemült tanárnál órai munkára egyeseket kap magatartása miatt, akkor is írhat olyan érettségit, hogy majd megszólal, duplázza az érettségi pontokat és meg is van az egyetemi felvételi.

2022. jún. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
77%
Akkor nézz meg egy statisztikát, hányan tanulnak tovább, akik jó iskolákból indulnak és hányan akik nem. Egy rosszabb helyzetből is lehet persze, hogy kitörnek páran (de szerintem akkor is van minimum egy drukkeruk, pl. anyu - kérdezd meg a srácodat), viszont azért van még pár árnyalat, akik elkallódhatnak és onnantól kényszerpályán vannak. Biztos vagyok benne, hogy nagyon sok olyan ember van, aki tehetséges lenne valamiben, és ha ezt tudja - másoktól -, akkor sikerélménye lenne, ami generálhatja a szorgalmat és önbizalmat, csak azt se tudta, hogy az a valami létezik, mert nem volt lehetősége rá. Mert helyette pl. csak arról kapott mintát, hogy maradj ott, ahová születtél és gyorsan szülj 6 gyereket és élj napról napra. Teljesen más, ha ehelyett akárcsak egy valaki azt mondja, hogy képes vagy jobbá tenni magadnak a világot.
2022. jún. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
50%
44. tudod mit? hagyjuk, hajthatatlan vagy. neked van igazad, én lezártam 😅
2022. jún. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
36%
2022. jún. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
27%

44, nagyon közelről ismerem a rokonságát és a baráti körét, tanárait, SENKI nem volt a drukkere. Fórumokon talán elismerést kapott valakitől, ott aktívkodott, de ezek arcnélküli emberkék, haverja sem volt(ő volt a "béna" gyerek) nagyon, és és a szülei/rokonok is nagyon lekezelőek és bántalmazóak minden szempontból.


Egyszerűen nagyon tehetséges és élvezte, ezért tudott benne kitűnni.

2022. jún. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Hiába pontoztok le, azért mégiscsak tény, hogy sokba kerül az oktatás, és nem fog rá költeni a Kormány. Nézzétek meg, hogy a tanárok presztizsét is hogy lerombolták az elmúlt 20-30 évben.
2022. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!