Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyi szabadsága, szabadideje...

Mennyi szabadsága, szabadideje van valójában egy tanárnak?

Figyelt kérdés

Olyanokról kérdezem, akik maguk is tanárok, vagy esetleg a közvetlen környezetükben van tanár:

Mennyi nap szabadságot jelentenek az évközi szünetek?

Délután mikor érnek haza általában?

A délutánból, hétvégéből mennyi időt töltenek órára készüléssel, dolgozatok javításával?



2022. júl. 5. 09:33
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%

A szüneteket érdemes úgy számolni, hogy az ünnep mindenkinek ünnep, a ledolgozás pedig nekünk is ledolgozás. A nyári szabadság nekünk július 4-én kezdődött, aztán augusztus 22-én kezdünk.

Az a probléma ezekkel a szünetekkel, hogy nagyon egyenetlen az eloszlásuk. Ősszel épphogy belerázódunk, máris szabira megyünk, télen a 2 hét kevés, aztán húsvétig várni kell a szabira és az általában nagyon rövid, mindössze 6 nap. Utána a nyár meg rohadt hosszú.

Évközben is vannak pörgősebb és lazább időszakok. Amikor hazajössz úgy a hétvégére, hogy van nálad 135 esszé... maradjunk annyiban, hogy nem mész kirándulgatni. Aztán vannak iskolai ünnepségek, amik sok szombatot lefoglalnak, ezekért plusz juttatás nem jár. Tanév végén azt gondolják sokan, hogy csak bejárunk értekezgetni és láblógatás, de ez nem így van, konkrétan maradt még elvégzendő feladatom, ami miatt a szabim alatt be kell mennem a suliba.

Vannak ugyanakkor lazább időszakok, amikor "csak" fel kell készülni az órákra és adminisztrálni. De ha osztályfőnök vagy, akkor nincs lazázás, van, hogy a szülő este fél kilenckor hív... szóval nem könnyű, olyan ez, mintha 0-24 ezt csinálnád. Pl. tegnap (vasárnap) is összefutottam egy szülővel az utcán és megállított a kérdéseivel. Nem mondhatod, hogy bocs, most nincs kedvem ezzel foglalkozni...

Amúgy a szünetek, leterheltség attól is függ, milyen tárgyat tanítasz, mondjuk a tesis lehet, hogy nem javít dogákat, de minden délután bent van, mert versenyre készülnek, magyarosoknak, töriseknek ott vannak az évközbeni műsorok, amiket össze kell állítani, a termtudos kollégák meg olyan kevesen vannak, hogy heti 30-32 órájuk van, ami embertelen...

Mikor érünk haza, nekem volt olyan napom, hogy végeztem 13 órakor, meg volt olyan is, hogy 17-kor (kevesen vagyunk, így az órarend sosem jó). Nekem is volt olyan nap idén, hogy 8-16 között végig órám volt. Beestem reggel a 9.-be, aztán mentem a 7. osztályba, utána dupla óra a végzősökkel... ez mentálisan is kimeríti az embert, hiszen minden osztállyal, minden korosztállyal másképp kell beszélni. Bonyolítja a helyzetet, mikor különböző képzésekben van érdekelt. Nem lehet egy technikumban ugyanazt és ugyanúgy, mint egy gimis osztályban.

Szóval sok idő elmegy, de egy idő után már vannak rutinok. Ha jól akarod csinálni, akkor 0-24. Legnagyobb baj, hogy egyenetlen az egész, vannak nagyon laza és nagyon húzós időszakok, van, hogy márciusban mennék pár napot szabira, de nem lehet, mert nekem nyáron KELL kivenni a szabadságot... bocs, hogy így összevissza írtam, nem is akartam hosszan válaszolni, de elkapott a flow :D

2022. júl. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
85%
42 nap szabadság, délután 3-ra otthon szoktam lenni, majd evés, pihenés után (kb. 17.00 körül) nekiállok a következő tanítási nap előkészítésének (óratervezes, dolgozatok javítása). Ez változó, hogy meddig tart. Egy 16 fős osztály dolgozatát gyorsabban kijavítom, mint egy 34 fős osztályét, de általában maximum 19.30-20.00 óránál tovább nem dolgozom.
2022. júl. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
És az őszi, téli, tavaszi szünet az jellemzően mennyi napot jelent?
2022. júl. 5. 09:52
 4/34 anonim ***** válasza:
90%
Ez mindig attól függ, mennyi benne a ledolgozós, meg ami amúgy is ünnep. Őszit meg télit meg nem mondom hirtelen, mert fogalmam sincs már, mennyit dolgoztunk le meg hogy volt, de a tavaszi az betonbiztosan 2 nap.
2022. júl. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
10%
Két középiskolai tanár ismerősöm van. Az egyik (osztályfőnök) éves átlagban 3-4 hónapot tölt a külföldön élő fiánál, ebből 2-2,5 hónapot egyhuzamban. A másik még nyáron is rendszeresen bejár az iskolába. Szóval iskolája válogatja.
2022. júl. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
90%

Az egyik (osztályfőnök) éves átlagban 3-4 hónapot tölt a külföldön élő fiánál, ebből 2-2,5 hónapot egyhuzamban.


Mesének elmegy.

2022. júl. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
14%
Nem mese, #6-os. Az online oktatással kezdődött, de azóta is tart, most is külföldön van.
2022. júl. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
89%
7, ha online oktat, nincs szabadságon.
2022. júl. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét szülőm középiskolai tanár. Úgy igazán pihenni, nem az iskolával foglalkozni csak nyáron láttam őket, a tanév közbeni szünetek (a hétvégéket, délutánokat meg se említem) kb. arra voltak elegek, hogy a kijavítandó dogákat, adminisztratív dolgokat megcsinálják. És nyáron se nettó szabi, mert apukám pl. igazgatóhelyettesként ilyenkor készítette el a tantárgyfelosztást... Azt mondanám, hogy a nyári bő másfél hónap (júl. 1-aug. 20.) szünetből mondjuk 3-4 hetet töltöttek igazi, érdemi pihenéssel. Ez 15-20 nap szünet/év...
2022. júl. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
88%

Az őszi és téli szünet nem szabadság, hanem tantermen kívüli munkanap.

A sógornőm, aki középiskolai tanár volt, most már nyugdíjas, de délután 5 előtt sosem volt otthon.Hozzátartozik a munkaidőhöz a szülői értekezlet, fogadóóra, versenyre vagy kirándulásra kísérés is stb. A szabadsága júl. 1- aug. 20-ig tartott.

2022. júl. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!