Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Adott egy lassan 7 éves,...

Adott egy lassan 7 éves, iskolát kezdő kislány. Kisebb ovis korában szeretett verset mondani, szívesen tanulta őket. Aztán kb 1,5-2 éve elkezdte hogy ő bizony nem szerepel, nem tanul verset, nem jár táncra sem. Ovis ünnepen sokszor sírt?

Figyelt kérdés

Utána nem erőltettük, ha nem akarja ne csinálja.

Viszont kezdődik a suli, és ma óriási hisztit csinált mikor közöltük vele hogy az évnyitóra pici verset kell tanulnia. Mi a helyes döntés? Erőltessem újra, mert ez most már nem ovi, itt komolyan kell venni ha pl verset tanulnak, hogy ez most már kötelesség lesz. Vagy törödjek bele hogy ő nem lesz egy szívesen szereplő gyerek, és örüljünk ha a minimumot ki tudjuk majd erőlteti belőle. Tudom hogy nem ezen múlik a jövője, de most kicsit tanácstalan vagyok?


2022. aug. 18. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a suliban nem erőltetik.

Magyar órán a kötelező verseket meg kell tanulni mindenkinek, de ünnepségeken kiállni szerepelni szerencsére nem kötelező, nem mindenkinek van ehhez kedve.

2022. aug. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Verset kell mondania, mikor még el se kezdte az iskolát? Tesséék?
2022. aug. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Az iskola ragaszkodott hozzá, hogy ő mondjon verset, vagy ti? Azért az eléggé hihetetlen, hogy az iskola "kötelezi" rá. Én biztos nem erőltetnék ilyet. Az anyja vagyok, nem pedig egy aggresszor uralommániás "az én gyerekem a legjobb és legszebb" komplexusos banya.
2022. aug. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem erőltetém most, úgysem egyedül mondja.

Nálunk is van ilyen hlye szokás, hogy az évnyitón van valamo befogadó bohóckodás és ott kell valami szöveget elmondani... Még mi sem keztük el tanulni

2022. aug. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mint fentebb írtam én sem erőltettem semmit soha, és igen az iskola ötlete volt.
2022. aug. 18. 21:19
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is lesz a leendő elsősőknek rögtön műsor, a leendő osztályfőnök kérdezte lenne e vállalkozó kisgyerek. Persze azonnal tolongtak a szülők nyalizva, hogy na majd az ő gyerekük mindenképp..


Biztosan van kisgyermek aki szeret kiállni a színpadra, oda termett, szereti produkálni magát stb, de azt nem hiszem, hogy a jelentkező szülők gyerekei mind ilyenek.


Az én gyerekem meg nem vásári majom, hogy szerepeltessem. 🤷‍♀️ Majd ha ő szeretné, de addig nem.

2022. aug. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Nalunk nem lesz ilyen szerencsere. En nemeroltetnem, de az esti mesemondasba valamilyeni direkt modon beleszonem a tortenetet hibazasrol, kinevetesrol, annak feloldasarol, vagy ami szerinted az egesz mogott allhat, nemhagynam ennyiben. Titeket szokott latni hibazni, vagy szoktatok meselni neki rola?
2022. aug. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*indirekt modon
2022. aug. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónők és a tanárok kifejezetten szeretik bazári majmokként egy pedagógus által szájukba rágott szöveget diktafonként visszamondatni a gyerekekkel. A szülők többsége meg tapsikolva örül magának hogy a gyerekük micsoda performanszot nyomott, közben a gyerek sokszor azt sem fogja fel hogy mit és miről szaval épp. Főleg anyáknapján jellemző ez. Sokkal többet ér a gyerek szívéből jövő őszinte szó, mint az agyonesztétikázott szavalás aminek a felét sem fogja fel.
2022. aug. 19. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább ne szerepeljen, ha nem akar. Személyes sztori, és kicsit későbbi, de én 6.-ban majdnem összeestem a műsoron, heteket stresszeltem, tiszta ideg voltam, és nagyon rosszul éreztem magam végig. Apróságnak tűnik, de aki nem szeret szerepelni, annak ez igenis nehéz, és azt az érzést nem kívánom senkinek. Nem volt kötelező, viszont aki nem ment, azt megutálta a tanár, és folyton megalázta, így inkább mentem. (Idegbeteg volt az a tanár.)


Szóval csak arra akarok kitérni, hogy ha már sít, akkor ne engedd, jobban jársz.

2022. aug. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!