Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Aki tud kollégiumot, ahova...

Aki tud kollégiumot, ahova kifejezetten ép értelmű általános iskolás autisták járnak vagy fogadnak ép értelmű autista gyereket rendes általános-kollégiumában?

Figyelt kérdés
Megnéznék egy ilyen intézményt, hogy milyen, ép értelmű, "nem tűnik fel, hogy más", de együttműködésre nehéz rávenni típusú gyerekemnek, és amiket eddig találtam mind enyhe értelmi sérülteknek, vagy középsúlyosoknak van.
2022. aug. 26. 10:45
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%

Hát ja, akkor jól sarokba vagy szorítva. Annyira elszomorít és teljesen megöli a sok szakértőbe vetett bizalmamat, mikor ezt olvasom, hogy egymásnak ellentmondó dolgokat írnak le, javasolnak...

Más gyógyszer nem jöhet szóba?

Ha elmész dolgozni, ő iskolába, és "nem tudsz" a gyerekért menni, mikor kezelhetetlen, akkor nagyon sérülne a gyerek?

Én teljesen megértem, hogy nem bírod tovább, ez a teljes kilátástalanság így.

2022. aug. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Félek, hogy ráhívják a mentőt, egy csomó ilyet olvasni, lekötözik, leszedálják.. már így is tartok attól, hogy ebben a suliban lesz iskolaőr.


Két gyógyszert próbáltunk, a dokinő még tud adni antipszichotikumot, amit skizofréniára írnak fel, mert antidepresszánst(az enyémnek remek az általános hangulata), mindkettő szedál kicsit. Szerintem valami szorongásoldó kellene neki, xanax vagy hasonló, amit ha ideges lesz, elrág és megnyugszik 10 perc alatt, de a doki nem hajlandó felírni, mert még kicsi, olyat tud csak adni, amit naponta kell szedni és ezek szedálnak is. De van, hogy egy hétig tök normális, alapvetően jókedvű, csacsogós, önálló, közkedvelt gyerek, nem akarom szedáltatni, csak vészhelyzetre kellene valami, amikor nem bírja az idegrendszere.


Akkor már inkább legyen koleszos és küzdjön vele más, minthogy szedálva éljen.

2022. aug. 26. 12:14
 13/25 A kérdező kommentje:
11, mindkettő vizsgálaton kint voltam ajtón kívül, hallottam mi volt. A gyerekem tök más. Az egyiken cuki volt, kitöltött több feladatlapot, elsőre ment, ha azt mondták most nem, megcsinálta a tornafeladatokat, beszélgetett, mesélt, válaszolgatott, semmi extrát nem csinált a nő. A másiknál is hallottam, felpörgött, nem állt meg, mindig fogdosott valamit, nem volt hajlandó kézbevenni a ceruzát, nem ment oda, amikor kérték, majd mikor erőltette kirohant onnan, aztán még ezt eljátszották 9x. A gyerek néha tök más, mindenki azt írja le, amit lát, és nem hiszik el, hogy egyszer ilyen a gyerek, egyszer meg olyan. Egy darabig én sem hittem(bölcsiben, ovi elején, de mióta covid volt és itthon csináltattam vele, amiket kértek, meg mióta itthon tanítom, és hallottam az ajtón át, mik mentek a próbanapokon, már tudom..)
2022. aug. 26. 12:23
 14/25 anonim ***** válasza:

"Semmi baja a gyereknek, "csak" nem csinálja, amit mondasz, mindegy mi az, és ezért képes a végsőkig elmenni sírás-harc terén, teljesen kiszámíthatatlanul kapcsol be ez nála."


Ezek alapján esélytelen a kollegium

2022. aug. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Együttműködő gyerekkel semmi problémám nem lenne. Ma megint rossz napja van.
2022. aug. 26. 13:30
 16/25 anonim ***** válasza:
45%
Na de szerinted a kollégiumban hogy oldanák meg? Ott nem csak egy gyerek egy felnőtt van ám....
2022. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
50%

Én ilyen helyzetben adnék egy esélyt a szedálásnak/antipszichotikumnak. Mert lehet, hogy ez az egyetlen esélye, hogy megtanuljon együttműködni, és ez az egész életben alapvető.

Főleg, hogy írod, hogy értelmes is, biztos fogja zavarni, na meg jön a kamaszkor, ami alapvetően is a lázadás időszaka, nehogy eldurvuljon a helyzet.

2022. aug. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

1-es és 3-as vagyok

Az én fiam is autista+adhd-s. Én úgy tervezem max az adhd-ra való gyógyszer lesz (ő nagyon nehéz eset bár csak ennyi gond lenne vele 🙈) de ilyen skizofréniára való gyógyszerek nem. Nálunk volt rokon aki szedett ilyeneket nagyon szedálnak:(. Nem megoldható,hogy kapjon mondjuk ritalint,ami segít koncentrálni neki és összeszedettebb lesz, ugyanakkor nincs leszedálva?

Használtok képes napirendet? Nálunk specben minden egyes autista gyerek elfogadja ami a napirendbe van,sokkal többet ér mintha csak mondanánk,hogy ezt vagy azt csináld. Persze otthon az olyanokra jó figyelni,hogy egy nem szeretem dolog után jöjjön egy szeretem dolog. Pl tanulás után telefon jutalomnak vagy amit szeret. Nálunk arra is figyelnek,hogy tiltókártya nincs,nem az van megmondva mit ne csináljanak,hanem mit csináljanak helyette. Ez egy jó taktika a kevesebb balhéhoz.

Az időhöz lehet használni idő jelző eszközöket amikkel tudja az adott tevékenység meddig tart még.

A tevékenységekben folyamatábrák segíthetik ne akadjon el,ne felejtsen el semmit,könnyebben álljon neki.

Attól mert enyhén érintett még ezekre szüksége lehet,és lehet,hogy könnyebb lenne vele :)

2022. aug. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Kapott, nem használt, ideges lett, kibukott, felpörgött. Kapott stratterát, mintha hatott volna, de aztán mégsem, ezt vezetjük ki.


Én sem akarom leszedálni, mert néha bekattan, van, hogy napokig dicsérnivalóan, korát meghazudtolóan viselkedik/önálló, aztán ugyanaz a dolog nem megy/feszült lesz tőle, de csak percekig tart.


Nem hat, nem az auti spec eszközök hiánya a kiváltó ok, volt ilyen suliban is, nem segít, ő nem olyan, mint a többiek, nem bírja a kötöttséget, napirendet, frusztrálja az ilyen "mennyi van még hátra" segédeszköz, meg nincs is rászorulva. Néha csak elkapja az idegbaj, aztán elmúlik. Ezt várnám a sulitól is, tanítsák, amikor normális, ha nem, küldjék ki/hagyjanak neki időt, amíg visszaáll, aztán csatlakozzon újra. Itthon is ez megy. Az enyém jutalommal és ABA módszerekre nem reagál, rá is van írva a jellemzésére. Szerintem félrement a diagnózis, nem az a baja, hogy nem érti, hanem bekattan valami és akkor elveszti a kontrollt maga felett, de alapvetően nem ilyen. Kellene egy "kikapcs gomb" amikor ráparázik/kibukik/akaratoskodik, és visszatérne a normálhoz.. Ma nagyon nehéz volt, de már vagy egy hete könnyű volt. És képzeld el, hogy tök ügyesen csinálja, gondol egyet, akkor kiabálás, tiltakozás, nemmegy, eltelik 10 perc, és folytatja normálban, aztán kicsit később megint.

2022. aug. 26. 15:02
 20/25 anonim ***** válasza:
11%

vad idegen emberekre bíznád a 10 éves gyerekedet bentlakással úgy hogy te se bírsz vele. és ha a tudtod nélkül megütik, adnak neki valami gyógyszert, büntetik?

hogy számolnál el a lelkiismereteddel? 😳

az, hogy egy 10 évesnek milyen lenne a kollégium, távol tőletek, kidobva otthonról mert van 10 perc amikor bekapcsol előtte meg egy hétig semmi balhé, de te nem bírod?

jézus ember, süllyedj el…

2022. aug. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!