Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Felkeresnéd új suliban a az ofőt?

Felkeresnéd új suliban a az ofőt?

Figyelt kérdés

Gyerekem most kezd új iskolában, illene felkeresnem a tanárnőjét? Most tudtam meg az emailjét(most vettek fel a lev.listára), 2 nap múlva évnyitó. Titkársággal beszéltem nyilván, berakták az új osztályba, be van íratva, azt mondták várjak az emailra, hogy lesz az évnyitó, de nem tudom, hogy be kellene-e mutatkoznom a szülői előtt, ami jövő héten lesz és kedvesen megkérni, hogy számítson a gyerekre(dehát nyilván számít) és segítse(nyilván segíteni fogja)..


Ha illene felkeresnem, akkor mit írjak neki e-mailben? Kedves dolog lenne, vagy inkább tolakodó? Örülnék pedagógusok válaszának, a tanárnő hamarosan nyugdíjba megy, ez az utolsó osztálya, nem tudom, hogy áll informatika témában és az illemmel, formális, rövid levelet ír, lényegre szorítkozva. Ahogy elnézem senki sem szokott a körlevélhez másik üzenetet fűzni, szóval nem tűnik beszélgetős típusnak..


Aki átíratta a gyerekét másik suliba, felkereste a tanárnőt emailben? Érdemes ezt két nappal az évnyitó előtt?


2022. aug. 29. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha jövő héten úgyis találkoztok személyesen, akkor szerintem felesleges most írnod neki.
2022. aug. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Felesleges. Ott a szülői, azon megjelensz és akkor majd bemutatkozol
2022. aug. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Nem voltam ilyen helyzetben, de ha egy mód van rá, próbálnék találkozni vele.

Szerintem mindkét félnek jobb, ha látják egymást, van egy kezdeti benyomásuk egymásról (lehetőleg pozitív persze).

A gyereked helyzete rendkívüli: második osztályban, egy már összeszokott csapatba fog bekerülni idegenként. A tanítónőt már mindenki ismerni fogja, csak ő nem. Az iskolai szokásokat vagy hogy mi merre van, mindenki tudni fogja, csak ő nem. Szerintem emiatt igenis lenne jelentősége a találkozásnak.

Azért is jó a találkozás, mert őszintén lehet beszélni arról, miért váltottatok iskolát. Hacsak nem egy objektív ok volt (pl. költözés), akkor lehet, hogy benne is vannak kérdések, rosszabb esetben feltételezések. Ezeket is jobb tisztába tenni. Lehet, hogy pletykákat hallott az iskolaváltás okairól, amiknek negyede sem igaz.

2022. aug. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én írtam neki, 3.osztályt kezdett a kislányom.

És ő kérte, hogy ha lehet utolsó héten találkozzunk személyesen.

Így múlt héten voltunk bent az iskolában, bemutatkoztunk egymásnak, megmutatta az osztálytermet.

Volt egy kislány ügyeletben a leendő osztályból, neki is bemutatta a kislányomat, így ők játszottak picit az udvaron, mi addig beszélgettünk pár szót a tanítónénivel. Én ezt nagyon hasznosnak éreztem így. A kislányomnak is könnyebb lesz bemennie így 1-én.

2022. aug. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Persze, ez alap hogy előtte bemutatkozok
2022. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Többször váltottam sulit. Általánosban volt benn anyum hamarabb, felsősként már csak a szülőin.
2022. aug. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ma vett fel a levelezési listára(és kaptam egy köremailt, eddig a vezetéknevét sem tudtam, csak hogy nyugdíj előtt áll), holnap kell menni a könyvekért, elsején évnyitó(délre kell menni a gyerekért), jövő hét elején szülői.


Személyesen nem hiszem, hogy fogunk tudni találkozni, két nap alatt elég abszurdnak érzem, hogy erre kérhetném. 30án megnézzük majd a sulit(már voltunk bent kétszer beiratkozni, a gyerek látta az iskolának egy részét) jobban, az osztálytermet is, mosdót is, úgyis kell menni a könyvekért. Nem tudom, mit kellene írnom neki, igazából semmit nem tudok neki mondani, fogalmam sincs, milyen ember, csak amit egy szülőtől hallottam(poroszos), mire kérhetem vagy nem a gyerekkel kapcsolatban.


Leginkább azt tudnám írni, hogy legyen egy kis türelemmel, biztos kell neki idő, amíg megszokja az új körülményeket, de ez elég evidens, és kicsit olyan, mintha hülyének nézném, hisz már vagy 40 éve biztosan tanít..

2022. aug. 29. 15:00
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Holnap, amikor mentek a könyvekért, akkor kérdezz rá, hogy a tanítónéni ott van-e. Aztán ha igen, akkor mutatkozzatok be neki, aztán majd szól, ha hosszabban beszélgetni akar.
2022. aug. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Én beiratkozáskor bemutatkoztam neki, ennyi. Szerintem tolakodásnak venne, ha ennél többet tennék, a helikopter szülőket senki sem szereti.
2022. aug. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem volt ott a beiratkozáskor, a teljes nevét sem tudtam, elérhetőséget sem kaptam hozzá(bár nem is kértem).


Ennyi infóm van csak. Akkor nem tolakodom, rákérdezek holnap a könyveknél, úgyis viszem a gyereket is.

2022. aug. 29. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!