Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinél megoldható, hogy az...

Akinél megoldható, hogy az alsós gyerek hazamenjen iskolából ebéd után?

Figyelt kérdés
Pl az egyik szülő nem dolgozik vagy már otthon van mire az iskolában megebédelnek, vagy valamelyik nagyszülő tud rá vigyázni...
2022. szept. 3. 17:10
A kérdező szavazást indított:
Hazamegy
Napközis
33 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Én dolgozom ugyan, de home officeban, szóval akár hazajöhetne. Nem jön, egyrészt, nem is akar, ott vannak a barátai, szeretne velük játszani. Másrészt, minek nézze itthon, hogy dolgozom, amikor ehelyett akár a suliban jól is érezheti magát a többiekkel. Harmadrészt, szerintem mindenkinek jobb, ha ott megcsinálja a házit, és nem az itthon közösen töltött időt rontjuk el azzal, hogy kínlódunk a tanulással.
2022. szept. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
23%

Nàlunk nem maradhat napköziben az a gyerek akinek otthon van az anyuka vagy apuka.

Én a màsfél évesemmel vagyok itthon, a nagy pedig most kezdte a másodikat.

2022. szept. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
Pár eve kötelező délután 4ig az iskola, így nem értem eleve a második válaszát....
2022. szept. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 4-ig tart az iskola.
2022. szept. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

4 gyerekünk van, nem dolgozom. Igen, elhozom es el is hoztam a nagyobbakat is. Fél 3ig van általában szabad játék, utána napköziben leckeírás. Én a játék után megyek érte, a többiek mennek napközibe leckét írni, az enyémek meg haza velem. Otthon kapnak egy kis uzsit, leckeírás, utána kicsi szusszannás, tv nézés. Délután általában 5től edzés van, szóval ha 4ig bent maradnának nem tudnának otthon szinte semmi időt tölteni.

De hangsúlyozom, én nem dolgozom, tehát aktivan foglalkozom velük.

2022. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
Most kezdte az elsőt a fiam, nem lehet elhozni 4 előtt, akkor sem, ha ráérne az ember.
2022. szept. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nálunk el lehet hozni, legkésőbb 1kor végeznek az ebéddel, 3ig játszanak és onnan kb 50ig csinálják a házit, így ha sok van még itthonra is marad
2022. szept. 3. 20:06
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk volt így is, úgy is. Igazából egyik sem volt tökéletes. Én jobban szerettem, ha bent maradtak, mert legalább megírták a leckét, és itthon nem kellett vele kínlódni, de egyik évben (talán harmadikban) sokáig nem találtak napközis tanárt, összevont napközi volt két osztálynak, ezért kérték, hogy aki teheti, vigye haza a gyereket. Utána meg már nehezen rázódott vissza. Negyedikben már egyik sem volt napközis, úgy emlékszeml, mert már csak egy kínlódás volt az egész.

Igaz, hogy elvileg törvény szerint kötelező alsóban 4-ig maradni, de az igazgatón múlik, mennyire kezeli ezt rugalmasan. Nálunk bárkit elengednek, aki kéri.

Próbáld ki, nektek melyik változat jön be jobban.

2022. szept. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
26%

Kötelező négyig? Én úgy tudom, csak a tanórákon kötelező részt vennie a gyereknek, ezzel eléggé képben vagyok, mivel én úgy kapok gyodot, hogy a lehető legkorábban kell elhoznom, amit a jogszabály lehetővé tesz.. Én és még páran, órák után hozzuk el a gyereket.


Iskolaotthonos rendszerben lehet az, hogy tovább kell maradnia kötelezően, de ott azért, mert még háromkor is tanórája kezdődik..

2022. szept. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
Hiába nem érted eleve a vàlaszt. Az első szülői értekezleten megmondták, hogy nem lehet, kevés a tanàr és a sok a gyerek.
2022. szept. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!