Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan kell alsóssal tanulni...

Hogyan kell alsóssal tanulni ha egy órát nyavajog egy 2 perces feladaton, leesik a ceruza, forog a széken, siránkozik, bámul és csak ül?

Figyelt kérdés

És van kb 4-6 2 perces feladat ami órák kérdése így!

Jutalmazás, bíztatás, de szigor sem jön be.

Hiszti sztrájk van.(nekem ideg)

Én ezt nem birom minden nap.tavaly is lemaradt a házikkal.(most 3.oszt)

Nem napközis mert ott meg végképp nem csinalja meg. Vagy lemásolja valakiéről hibásan, vagy beír valamit random ész nélkül.



#kötelességtudat nincs kialakulva
2022. szept. 5. 06:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%
A szúnyogtól félő kisgyerek és az idegbeteg anyuka újabb kérdése? Szerintem időszerű lenne pszichológushoz fordulnod. Neked, nem q gyereknek
2022. szept. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Volt már itt ilyrn kérdés nemrég, sok jó valasz jött, keresd ki
2022. szept. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Velem soha senki nem tanult 🤷‍♀️ mondjuk én a 2000-res években voltam általános iskolas.
2022. szept. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Első kérdésem itt, mert azt látom hogy ebben a topikban szinte csak terhesség baba kérdesek vannak. Kisgyerekekről szinte semmi.

De rászűrök.

2. A kérdést nem tudod véletlen linkelni?


Nekem is volt már 6 évesen is kötelességtudatom, nem tőlem örökölte hogy neki nincs. Pedig oviban folyamat vettem a matricás feladatozós füzeteket és örömmel csináltuk. Az első osztályt is még végigvittük a napi házival.

2.osztályban kezdtünk elcsúszni, mert őszintén szólva belefáradtam az este 6-8 vagy 9-ig való házikba(a szenvedésbe) és ráhagytam a gyerekre, abból meg hanyagság lett.

Most 3.ban szeretném ha már kialakulna a kötelességtudata.

2022. szept. 5. 08:08
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem találok mégcsak hasonló kerdést sem:(
2022. szept. 5. 08:12
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Pedig emlékszem. Ha ráérek, megpróbalom megkeresni.
2022. szept. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem az enyém, de egyből magunkra ismertem, annyi szerencsém van, hogy az enyém megírja a házit, mert feladatozni szeret, csak néha kapcsol be a hiszti, akkor is rövid időre, de alapvetően feladatkitöltésben jó a gyerekem, más kérdés, hogy más területen meg elbukik. Most pl lerajzolta mindenki az egyik nyári élményét, az enyém nem rajzolt semmit, mert: "félt, hogy megbánja, hogy egyiket választja és nem a másikat" és ebből nem lehetett kiszedni, kiabálásig ment. Egyébként gyönyörűen rajzol, de néha bekattan egy egy kényszeres gondolat, mint a szúnyognál, és ott elveszti a realitásérzékét, én meg a józan eszem. A tanárnő szólt, hogyha legközelebb hiszti lesz, hazaviteti és szeretné, ha otthon maradna egy két napot "megnyugodni".. Nyilván én vagyok az idegbeteg, ha mindenki mást is kiborít bölcsitől a suliig, pedig ott mindig csak 4 órát volt, velem meg 5x annyit van.


Sajnos tanácsot adni nem tudok, én sem tudom olyan dolgokra rávenni a gyereket, amire kéne, szerintem a feladatokat is csak azért csinálja, mert jó benne.


Talán azt kellene megpróbálnod, hogy "külön veszed" a feladat megoldását, és a leírását. Tehát első körben megoldatod vele, te pedig leírod egy külön papírra az eredményeket, megoldásokat. Utána már csak másolási feladat lesz neki bekopiznia a füzetébe.


Tehát ha van valami, mondjuk szövegértés, felolvassa a szöveget(vagy te), és ott a kérdés, hogy kik a mese szereplői, akkor te ezt szóban megkérdezed tőle, leírod egy külön lapra a helyes válaszait, majd ha végig mentetek a szóbeli részen, egyszerűen odaadod neki lemásolni azt, amit te leírtál, amik ugye a saját helyes válaszai. Ugyanezt lehet matekból, te leírod külön, amit diktál, majd utána lemásolja azt, amit leírtál:)


Aztán a végén megdicséred és rávezeted, hogy ezt mind ő oldotta meg egyedül, mert a kigondolást és a leírást is ő csinálta.. Nekünk sem jön be sem a jutalmazás, sem a szigor, a gyerek hárít, kerül, akár kiborulásig, ha valamiben a legkisebb nehézséget látja, szóval sokat nem jósolok a módszernek, de próbáljátok meg.

2022. szept. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az enyém a napköziben nagyrészt megcsinálja, de mintha én írtam volna a kérdést...

Szintén 3.os, most, hogy már környezet is van nem is tudom mi lesz... Még a feladatot sem hajlandó elolvasni 😒

2022. szept. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem ADD-s?


Én is ilyen gyerek voltam, és felnőttként mikor olvastam az ADD-ről, volt egy olyan homlokon csapós pullanatom, hogy áháá!


Az ADHD ugye figyelemzavaros hiperaktivitás at ADD meg csak simán figyelemzavar.


Anyukámék hagyták, hogy kapjam a feketepontokat, nem nagyon foglalkoztak ezzel.

2022. szept. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem a 7-es válaszoló vagyok és nem is a kérdező .......

....... de nekem is ismerős a helyzet. :-)))))


Szóval először is szeretnélek megnyugtatni, kérdező, hogy nem egyedi a problémád, sokan járunk ugyanebben a cipőben.

Nekem is harmadikas a gyerekem. Nem olyan éles a helyzet, mint nálatok, pl. a napköziben érdemben dolgozik a házi feladaton tehát otthon csak azt kell átnézni és javítgatni, de amikor különóra miatt nem tud házit írni, akkor otthon elég küzdelmes a délután. :-)


A következőt tenném: amikor hazaér és lepakol, ne rögtön álljatok neki tanulni. Mindenképpen legyen legalább fél, de inkább egy óra, amikor azt csinálhatja, amihez kedve van. A legjobb lenne, ha ilyenkor nem a lakásban lenne, hanem szabad levegőn önfeledten szaladgálna.

A tanulást kezdd biztatással, hogy ha sikerül hamar végezni, akkor még lesz ideje utána játszani, és ez rajta is múlik. Mondd neki, hogy te mindent megteszel, hogy hamar végezzetek, és neked is öröm lenne, ha láthatnád, hogy ő utána még tudna játszani vacsora előtt.

Aztán utána veselkedjetek neki. Ha van olyan, amit jobban kedvel, vagy gördülékenyebben megy neki, mindig azzal kezdjétek. Minden feladat után jó alaposan dicsérd meg, pláne, ha tényleg konstruktív volt a feladatmegoldásnál. Nyugodtan mondd el neki azt is, hogy sok más gyereknek is nehéz ennyi idősen rákoncentrálnia a feladatra, ezek természetes dolgok (arról bölcsen hallgass, hogy neked és más gyerekeknek viszont sokkal nagyobb feladattudatuk volt ennyi idősen). Ha érzed, hogy kezd idegileg fáradni, akkor tarts 1-2 perces szünetet, és kérdezd meg, mit fog játszani, ha befejeződik a tanulás. Utána, ha lankad a összpontosításban, emlegesd fel, hogy milyen jó lesz azt játszania, ha a feladatokat befejeztétek.

Van továbbá néhány szabály, amit jó tudni, és amennyire lehet igazodnod hozzá.

Ha te ideges vagy (akár munkahelyi dolgok miatt, akár azért, mert előre tartasz attól, hogy ismét veszekedésbe fullad a tanulás), akkor az átragad őrá. Akármilyen nehéz, próbálj pozitív gondolkodást erőltetni magadra. Próbáld nyugodt, derűs, vidám hangulatba hozni magadat, hogy ez hasson a gyerekedre. Sokszor célszerű az apának tanulnia a gyerekkel, egyszerűen azért, mert ő kevesebbet foglalkozik vele, és ezért nincs annyira leszívva, jobban tud türelmes, vidám lenni vele. Az is megoldás, ha amikor érzed, hogy te már egyre kevésbé tudsz uralkodni magadon, és a gyerek is le van eresztve, akkor kéred meg a férjedet, hogy innentől folytassa a tanulást.


A fentiek nem csodareceptek, és így is lesznek küzdelmek, de talán enyhül a légkör nálatok is.

2022. szept. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!