Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit gondoltok az iskolai...

Mit gondoltok az iskolai fűtéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ma bejelentette az osztályfőnökük a gyerekeimnek, hogy 18 fok lesz a minimum fok az iskolában, maximum 19-20 fok lesz a hőmérséklet.

Van klíma a termükbe, és megmondta, hogyha be merik kapcsolni, és ezt valamelyik tanár észreveszi, fegyelmi eljárás indul és ki lesznek tiltva az iskolából.


Ez még nem is a legdurvább: a tesi öltözőbe rohadt hideg van, és elvárják, hogy ott öltözzenek, és hogy ott tesizzenek. A tesi tanár leveteti velük a felsőt, mert nincs hideg.


Ez meddig járható út? Főleg hogy a folyosón egyáltalán nem lesz fűtés.


Plusz őszi szünet törölve, a téli meg megtoldva, kérdéses, hogy hol és hogyan lesz megoldva a gyerek (időarányos szabadság kivétele miatt)


2022. szept. 29. 18:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem lesz kellemes, de szerintem túl fogja élni a gyerekem. Itthon is 20-21 fokot szoktunk tartani, nagyon max 22.

Így nőtt fel. És nem nagykabátban ül itthon. Amikor én felveszek egy pulcsit, ő vidáman elvan egy vékony hosszú ujjú pólóban. Én sokkal fagyosabb vagyok.

Azoknak lesz rosszabb szerintem, akik amúgy otthon a meleghez vannak szokva. Van olyan ismerősöm, ahol télen olyan meleg van a lakásban, hogy nem lehet megmaradni. Ők így szeretik, trikóban, rövidnadrágban vannak otthon. Na az ő gyerekük valószínűleg szenvedni fog a suliban.

2022. szept. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
56%
Én 2001-2007 között voltam gimis, az épület régi műemlék, hideg volt télen nyáron 🤷‍♀️ vettünk fel pulcsit és kész. 18 fokban senki nem fog megfagyni..
2022. szept. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
42%

Nyugat Europaban lakunk, 18-19 fok van/ volt az ovodakban, iskolakban eddig is. A gyerekek nem betegek.

Pont, hogy ez a normalis, nem ami a magyar ovodakban , iskolakban, panelokban megy, hogy 30 fokra befutenek, a gyerekeknek meg semmi immunrendszere.

Itt is, mennyi olyan kerdes van, hogy jajj 24 fok van a szobaban este, hany reteg takaroval takarjam be a babat.

Ez nem normalis dolog, eddig sem volt az...

2022. szept. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
37%

Ha hideg van akkor felöltözöm. Tudomásul kéne venni, hogy Európában és persze nálunk energiaválság van. Egyik iskolában sem lesz 24 fok. Gondolom ha a fűtést neked kellene fizetni a suliban akkor morcos lennél.

Ha a gyereked már nem tanköteles és hisztizel az iskolai nem fűtés miatt akkor ki is lehet iratkozni.

2022. szept. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

Hát ahogy vesszük. 20 fok nem kifejezetten hideg, max egy pulcsiban el lehet lenni, mint ahogy aludni is tök király, jól betakarózva... de arra, hogy 45 perceket üljenek benne egy helyben 5-10 perc szünetekkel, szerintem nem ideális. 20 fokban ha nem is fáznék, a kezeim tuti jéghidegek lennének, úgy meg annyira nem buli pl tollbamondást írni vagy rajzolni. Fiamnak mondjuk szerencsére jobb a keringése mint nekem, állandóan melegek a végtagjai (az apjának is), alvás közben is kitakarózik, amikor én állig be... Itthon mondjuk kp-i fűtés van, és szinte mindig dögmeleg, inkább az átmeneti időszakokra írtam ezt.

Na meg arról ne is beszéljünk, hogy az iskola kazánja felfűt 20 fokra, de mire az elér a termükben a radiátorokig, valszeg már "veszít" abból a 20-ból...

2022. szept. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

Emlékszem, amikor a gyerekeim oviba meg alsóba jártak a fűtési szezonban meg lehetett sülni a teremben. Oviban sortban és pólóban voltak a csoportszobában, az iskolában a lányok ujjatlanban, mert olyan meleg volt. Hát ne mondja nekem senki, hogy ez a normális. Persze hogy mindig betegek a gyerekek, ha 28 fokra fűtik a termeket.

Oviban melegítő, suliban pulcsi vagy kardigán.

2022. szept. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem a legkellemesebb, de ki lehet bírni. A tesi öltözőben az én gyerekemnél is mindig hideg volt, sőt ilyenkor már a tornateremben is, de ha mozognak rendesen, nem fáznak. Nekik is kötelező a rövidujjú egyenpóló és rövidnadrág. Sőt, van, hogy őszōn és télen is kint tesiznek, ha épp másik osztállyal foglalt a terem. Ha mozog, nem fagy meg, és szerintem nem is árt egy kis edzettség.
2022. szept. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
39%
Azért a 28 és a 18 között van átmenet. Egész nap ülnek, nem egészséges a 18 fok, hiába is mondjátok 21-22 foknak illene lennie.
2022. szept. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos, nem sajnos mi már anno 2005-ben is kabátban ültünk órán. Régi magasbelterű, hatalmas iskola, templomszerű falakkal. Olyan is volt mint a templomban.


Nálunk az egyik tanár megengedte, hogy szakmai napon hőlégfúvót használjunk, mert ott tényleg meglehetett fagyni.

2022. szept. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
96%
Én 2007ben kezdtem a gimit, de a folyosó sosem volt fűtve… sőt az öltözők-tornaterem se… pedig akkor még máshogy szavazott a nép, 8as válasz!
2022. okt. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!