Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Faluról megyeszékhelyre járna...

Faluról megyeszékhelyre járna iskolába, hogyan lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Miskolctól 20 percre lakunk, a városi közlekedést nézve az út 30-40 percet venne igénybe. Nagyon tetszik ott egy általános iskola, oda szeretném majd a fiam beíratni. A helyi iskolákat nem is nagyon szeretném vélemnyezni, kritikán aluli,nem tartom megfelelőnek.


Hogyan tudom majd elintézni egy elsős gyermekkel a bejutást?


Mindketten kötött időben dolgozunk. Ez így teljesen kivitelezhetetlen, igaz?


Volt valaki ilyen helyzetben, talált alternatívát, megoldást?


Köszi



2022. nov. 30. 12:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Alapból a körzetes gyerekeket kötelező felvenniük. A kívülről érkezők csak akkor juthatnak be, ha marad üres hely.


A másik problémára: nyilván az első pár évben nem fog tudni egyedül közlekedni tömegközlekedéssel. Tehát vagy fel kell deríteni, hogy nincs-e más hasonló gyerek a faluban, akit esetleg autóval visznek-hoznak, és akkor betársulni hozzájuk (akár benzinpénz hozzájárulással), vagy nagymama, bébiszitter, egyéb megoldás..?

2022. nov. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Hol dolgozol?

15 km-re lakunk megyeszékhelytől, és direkt oda irattam be őket iskolába, mivel ott dolgozok és így könnyen elviszem őket. Irodától 5 perc autóval (legyen negyed óra dugóban.) Pont itt lenne nehezebb, mert 7 előtt ugye max ügyelet van iskolában, lent az aulában tanár nélkül. Mire beérünk a városba, ezzel már nincs gond.


De ha itt helyben dolgoznék, reggel is meg délután is elég gáz lenne hozni vinni, akkor biztos nem hordanám be.

2022. nov. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mivel konkrétumokat nem írsz, így nehéz eldönteni, hogy mennyire kivitelezhető. Háyra jártok dolgozni? Meddig? Van-e segítség? Egyáltalán felveszik a körzeten kívüli gyerekeket?
2022. nov. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Elviekben mindent meg lehet oldani. Kérdés, ti meg akarjátok/tudjátok-e oldani.

Ezt nektek kell mérlegelni, és amire aktuális lesz, úgy alakítani az életeteket, beleértve a munkabeosztást is (ha szükséges, munkahelyváltást beiktatni), hogy meg lehessen valósítani.


Szokták mondani, nincs lehetetlen, csak tehetetlen. Ha komolyan gondolod, hogy jobb oktatást szánsz a gyerekednek, akkor mindent megtesztek, hogy Miskolcra járhasson.

2022. nov. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Sajnos, nem sajnos helyben dolgozom a községben, ahol élünk, és a férjem is 1 km-re.


Igen, esetleg a nagymama jöhetne szóba, de szerintem ez nagy teher lenne és nem szeretnék senkire sem ekkora terhet rakni.

2022. nov. 30. 13:11
 6/25 A kérdező kommentje:
A munkahelyemet nagyon szeretem, nyugdíjig csinálnám. 😂 Azonban ha úgy adódik, lehet bevállalom a váltást. Első a gyerek. 🤗
2022. nov. 30. 13:12
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
Mi elköltöztünk, és a lányom iskolát váltott, a munkahelyem a régi. Én egyszerűen megbeszéltem a főnökömmel, hogy a házat én zárom, elkísérem a lányom suliba, és utána megyek be dolgozni. Beérek amikor beérek, kicsit tovább dolgozom emiatt. A lányom maradt napköziben, és a férjem ment érte hazafelé. Mi így oldottuk meg. A munkahelyem bő 1 órára van. Nálatok azt a 20 percet szerintem meg lehet oldani, vagy átmész 6 órásba, és lesz reggel-délután több időd fuvarozni a gyerkőcöt. Én se mással vitetném a gyereket az biztos, pláne éveken át, áh..
2022. nov. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
10%

Nálunk sok "külsős" gyerek jár ide. (Buda. Jó környék.)

A szülők LEGÁLIS trükkje: "TELEPÜLÉSI LAKCÍMKÁRTYA" [link]

2022. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet másra bízni, az év minden tanítási napján reggel és délután is. Óriási teher.


Arra is gondolni kell, hogyha délig van csak tanítás (nagyon sokszor van ilyen, előtte pár nappal szólnak csak), vagy anyák napja van, vagy szülői értekezlet, fogadóóra, azokra is el kell hogy juss. Nálunk mindig minden ilyen esemény fél 5-kor van.


Valamint számít az is, hogy iskolaotthonos vagy napközis rendszerű a tanítás abban az iskolában? Mi a házirendje a sulinak? Pl. nálunk fél 8-nál hamarabb nem örülnek a gyerekeknek, ugyanis a tanárhiány miatt senki nem vigyáz rájuk, az aulában gyülekeznek felügyelet nélkül. Ugyanez van délután is (nálunk egész napos tanítás van), 4-kor mindenkit engednek isten hírével, utána aki marad, egy teremben vigyáz rájuk egy tanár.

És ez egy megyeszékhelyi suli.

2022. nov. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
29%
8, ez kimondottan jó csokos, babavárós családoknak, ahol előírás a lakcím...
2022. nov. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!