Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Gyenge iskolában legyen jó...

Gyenge iskolában legyen jó tanuló, vagy erős suliban rossz, ha a jövőt nézve a 2.suli alapozna biztosabbat de az önbecsülésromlás mennyit vetne latba?

Figyelt kérdés

Csak fiktív kérdés mèg nem aktuális.

De vannak gimik főiskolák szakiskolák és igy tovább, mindegyikre esélyes a fenti feltételekkel.

Gyengébnlb sulit könnyebben bírna, önbecsúlése rendben lenne, csak rengeteget jelent illetve tobbet jelent a barátok környezet is ebben a korban ami lehúznà pl a cigizésbe lógàsba.


A hajtósabb suliban eminensek közt lenne, de ott néha meg is kell kemenyen izzadni a kudarcélmények is garantáltak önbecsülésben vissza is vetheti, de kisebb eséllyel züllik el és alapozottabb lenne a jövője és értelmiségi perspektívákat is meglátna.


Viszont az önbizalomromlás ha önmagában nem hisz, nem tudom hova vezetne.


(A gyerek igényei egyaránt az hogy szeret autot szerelni is de pl a kémia biologia orvostudomány is nagyon leköti, a kérdés fiktivitása miatt most egyéb tényezőket ne nézzünk)



2023. aug. 22. 16:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
Erős iskolában is vannak lehúzós emberek, sőt még katolikus iskolákban is láttam már drogost meg tinimamit.
2023. aug. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
96%
Az elit sulik pont ugyanannyira alkalmasak züllésre, mint a gyengébb iskolák. Anyuci-apuci pénzén keménydrogot toló gyerkőcök nem szakközépbe járnak.
2023. aug. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Erősebb sulikban versenyszfèra van. Nem az egyes bukás a menő meg a lógás. Azokat kivetik.

Teljesen másfelé húz.

2023. aug. 22. 16:17
 4/32 anonim ***** válasza:
91%
Na te se jártál ilyenbe. Én igen. Férjem is. Messziről kerülni fogjuk a gyerekeknél.
2023. aug. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%

Versenyszféra 😂😂😂😂😂😂 tudod, mi az?

Sírok komolyan.

2023. aug. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Én jártam mindkettőbe.
2023. aug. 22. 16:24
 7/32 anonim ***** válasza:
96%

Oda menjen, ahova felveszik. Ha jol ertem, most kozepiskolarol beszelgetunk, tehat ha a gyerek mar most nem olyan jo tanulo, legalabbis a felvetelit nem tudja megirni jol, akkor nyilvan az erosebb sulik kiesnek egyebkent is.


De ha hajlamos ra, tarsasag szempontjabol meg a legelitebb suliban is meg fogja talalni azokat, akikkel lehet zulleni.

Mert ilyen mindenhol van, ezt nem lehet kikerulni.


Szoval oda menjen, ahova felveszik. Jelentkezzetek tobb helyre.

2023. aug. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
87%

😂 egy tinit se érdekel hogyan tanul a másik, milyen jegyei vannak..max az amerikai filmekben 😂

Hidd el ennek semmi köze ahhoz, ha megtalálják egymásban azt az 1 dolgot amire tudnak alapozni egy barátságot.


Én nem tartom helyesnek ha egy szülő verseny paripát akar a gyerekéből nevelni.

2023. aug. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Én egy gyengébb osztályban voltam osztályelső. Onnan mentem 8 osztályos gimibe, ahol egy jobb átlagos voltam, de azért nem gyenge... Egyéb okok miatt megbántam, hogy 8 osztályosba mentem, de azok nem a követelmények voltak.
2023. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek ismerete nélkül pláne nem lehet erre jó választ adni.

Ha a saját családi példánkból indulok ki: ugyanabba az erősebb gimnáziumba jártunk. A nővérem szerintem ugyan bármilyen suliban hajtott volna, de a többi jó tanuló még jobban motiválta, emellett lehetősége is volt tanulni. Az én önbecsülésemnek nem tett jót, hogy néhány tárgyból a rossz tanulók közé tartoztam, de idővel nagyrészt sikerült behoznom a lemaradást. Gyengébb suliban viszont zavart volna, ha a többi gyerek miatt nem tanulhatok rendesen. Az öcsém valószínűleg egy gyengébb suliban is az energiaminimumra törekedett volna azokból a tárgyakból, amik nem érdeklik. Azt nem tudom, hogy mennyire züllött volna el (jó suliban is el lehet), de így legalább a tanulástól nem szokott teljesen el, így amikor lett célja, volt miből kiindulnia. Szóval kettejüknél biztosan az erősebb suli volt a jobb és talán nálam is.

2023. aug. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!