Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolaváltás esetén milyen...

Iskolaváltás esetén milyen szempontok szerint dönt a kiszemelt iskola a tanuló átvételéről?

Figyelt kérdés
2023. jan. 19. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

1. van e hely

2. milyen az illető tanulmányi eredménye

3. voltak e fegyelmi ügyei

2023. jan. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Altalanos iskolaban ezt neztek nekem:

- magatartas

- szorgalom

- tanulmanyi eredmenyek

- megrovasok (tanari figyelmeztetes stb, de ez nalunk beleszamitott a magatartas jegybe)

Es igen, hogy van-e egyaltalan hely az osztalyban.

2023. jan. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
4%

BTM, SNI eleve kizárt.

Egyébként benne van elvileg az iskola Pedagógiai programjában, hogy miket néznek. De van amelyik igazgatónak nem számít, csak átveszi. Nyilván a szülőnek meg kell indokolni, hogy miért akar váltani. Nem érdemes azt mondani, hogy a mostani iskolában gondok vannak. Olyasmit kell mondani, hogy tetszik az iskola pedagógiai programja, könnyebb a bejárás, mert a szülők munkahelye ehhez az iskolához közelebb van, ilyesmi.

Amikor a lányomat átvették, akkor nem nézték a bizijét, de kicsit hízelegtem az igazgatónőnek, hogy milyen szuper ez az iskola, és mennyi jót hallottam róla.

De ha biztosra akarsz menni, érdemes valami ismerőshöz bejelentkezni, és csináltatni ideiglenes lakcímkártyát. Ha körzetes az iskola, akkor nem utasíthatja el a gyereket.

2023. jan. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Van e hely. Van e valamilyen kódja. Van e protekció.
2023. jan. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Miért 8 %? Teljesen biztosak lehettek benne, hogy ez a módja.
2023. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
92%

1. Magatartás

2. Megnézik hogy a gyerek milyen szinten van magyarból, matekból és idegen nyelvből. Ha nem üti meg a szintet akkor helyhiányra hivatkozva elutasítják.

3. Személyes benyomás.


Engem anno nyolcadik osztályban így vettek át egy hatévfolyamos gimibe.

2023. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!