Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyit fizetsz gyermeked...

Mennyit fizetsz gyermeked magántanárának?

Figyelt kérdés

Nem, nem akarok más pénztárcájában turkálni, ezért kérdezem egy anonim oldalon😉

Ha válaszolsz, írd le légyszi,

-hogy gyermeked általános vagy középiskolás-e

-pedagógus jár hozzá vagy diák, egyáltalán ki jár kihez, vagy esetleg online

-mennyi időre vonatkozik az ár

-Budapest/megyeszékhely/ város/ falu stb.

-ha van valami speckó helyzet, ami befolyásolta az árat, azt is!

Nagyon köszönöm, ha válaszolsz!



2023. szept. 12. 12:58
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

#20! Pont alsóban a legfontosabb a megfelelő módszer, amiről neked laikusként gondolom, fogalmad sincs. Valószínűleg azok a rossz tanárok most pont azokat a hibákat próbáljak javítani, amiket te covid alatt okoztál.

Ha szerinted az alsós tananyag nudli, akkor valami más országban élhettek, vagy gyereked sincs, mert mennyiségre bőven több, mint kellene annak a korosztálynak. (A szükségességébe most nem menjünk bele.)

2023. szept. 15. 18:13
 22/34 anonim ***** válasza:
80%
20as. Egy egyetemistát ezerszer könnyeb tanítani, mint egy gyereket.
2023. szept. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
Hello. Én is nagy dillemába vagyok. Egyrészt azért mert járok én is magán zenetanárhoz. Másrészt mert én is oktatok. Elég pofátlan árakat látok. Pl. nem ritka a netto 10-15 ezer / 60 perc. Szerintem a reális ár valahol 4-6 ezer között van óránként. Persze lehet kertelni, hogy jajj sok sok év oktatási tapasztalatom van meg pedagógus vagyok stb... De a 10 ezer forint / 60 perc már olyan annyira magas, hogy ez már kb. ügyvédi óradíj.
2023. szept. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

#23! Én most emeltem 5000forintra, 60 percért, úgy, hogy házhoz megyek. Ezen ment a hiszti. Nem gondolom, hogy irreális lenne. Egy takarítónő se dolgozik kevesebbért, és nem gondolom, hogy az én munkám nem érne annyit, csak azért, mert nem fizikai munka.

Ráadásul pont olyanok, akikhez jár bejárónőtől kezdve babysitterig (kisebb tesóhoz) minden. Nem hiszem, hogy az a 4ezer forint különbség vágta volna földhöz.

Más meg azzal jött, hogy nem fér bele anyagilag, de ha másfél órát tartanék ugyanannyiért, az érdekes, beleférne.

Szóval csak hülyének néznek, úgy érzem. Köszönöm a megerősítéseket.

2023. szept. 25. 19:17
 25/34 anonim ***** válasza:

Eddig 1000ért jártál ki hozzá? Istenem balek voltál??


Egyébként igen, 5000/órával átlagos árad van, ha nagyon keres talál olcsóbbat, így nem lesz annyi tanítványod. Viszont másfél óra 5000ért már picit jobb, mint átlagos ár, nyilván így kellene neki.

Nem mondjuk másnak, hogy szerintem nem ér ennyit a munkád, ezért tért ki udvariasan, ez normális.


Mindenki olyat akar, ami jó áron van, àtlagos árral kicsit más..a boltban te is csak azt veszed meg normál áron, ami valóban kell, és inkább keresel helyettesítő terméket olcsóbban, vagy az akciót, nem?:) ha gazdagok, tartsd nyugodtan ezt az árat, esélyes, hogy a megszokottnál akarnak maradni.


A mi takarítónőnk 2500 ért dolgozik, és a környéken kb mindenki. 2500-3000ért takarít.

2023. szept. 26. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim válasza:
Jól mondja a 25-ös. 23-as vagyok. Szerintem tartsd ki az 5000 Ft-os óradíjat. Házhoz mész? Szerintem semmi panasz nem lehet rád! Viszont abban igaza van a 25-ösnek, hogy te sem veszel meg akármit a boltba. Ha úgy nézzük, Te vagy jelen esetben az "árucikk". Szellemi tevékenységet végzel, tudást adsz át. Ha valaki nem akar ennyit kifizetni, tovább mész és kész... Hidd el totál tele lesz a naptárad tanítványokkal :D . Szerintem az 5 ezer egy reális ár. Biztos, hogy 2-3 ezerért is oktat valaki, de azért már legyünk őszinték nem éri meg! Tehát a piac ilyen. Valaki elfogadja az árat valaki nem.. Ezen nem tudsz változtatni. Ez van és kész:/. Ne magadban keresd a hibát! Tartsd ki az árat és akinek nem tetszik keressen olcsóbbat.
2023. szept. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

#25! Dehogy ezerért! Annyi volt az emelés, azért írtam, hogy havi 4000, mert annyival többet kellett volna fizetnie havonta, azon bukott ki.

Tudom, hogy azért mondta. Azért mondom, hogy akkor viszlát, mert én meg tudom, hogy ér annyit🤷🏼‍♀️

Van egy ilyen történetem. Tesómnak egy ismerőse nagyon szerette volna, hogy járjak a gyerekéhez, de nem tudtam, mert akkor is teltház volt. Egyszer, amikor lett üresedés üzentem neki, hogy van. Azonnal kapott az alkalmon, és jött az ár... Közölte, hogy "jó drága vagy". Én akkor picivel az átlag alatt dolgoztam, de 3x annyit kértem, mint a bácsi, aki addig hozzájuk járt.(A bácsi kért irreálisan keveset, de a semmiért az is sok volt szerintem.) Mondtam neki, hogy, nézd, a gyereked bukásra áll abból a 2 tantárgyból, amiből tanár jár hozzá. Döntsd el, hogy azt a kevés pénzt továbbra is dobálod ki az ablakon vagy fizetsz többet és minőséget kapsz. Elfogadta. 2évvel később az egyik tárgyból négyessel, a másikból ötössel zárta az általánost. Gimiben már nem jártam hozzá. Az egyik tantárgyból dicsérettel érettségizett. Rám hivatkozott. Azt mondta az anyukájának, én ezt úgy a fejébe vertem még általánosban, ha akarná se tudná elfelejteni. Kis túlzással, abból élt középiskolában, amit még velem tanult abban a 2 évben. Kb.aranyba foglalták a nevem🤣

Szóval tudom, hogy "megérem a pénzem". Nem félek attól, hogy nem lesz tanítványom, csak egyszerűen még nem fordult elő ilyen soha. Mindig ódákat zengtek rólam, ők ajánlanak másoknak és most hirtelen többeknél is azzal szembesültem, hogy amúgy szerintük nem sokat ér a munkám.

Nem az anyagi veszteség zavar, mert tudom, hogy lesz más, aki megfizet. Tudom, hogy itt ők veszítettek. Csak megdöbbentő volt és rosszul is esett.

2023. szept. 26. 10:52
 28/34 A kérdező kommentje:

#26! Köszönöm neked is.

Azt nem írtam, hogy én pesti vagyok, azokat az árakat néztem. Nagyon ritka az alacsonyabb ár, 4000 a minimum. De ők szinte mindig diákok, vagy 45 percet adnak érte, tehát ugyanúgy 5000 lenne a 60perc.

Már lezárult a dolog. Egyik közölte, hogy neki az sok, annyiért nem kéri. Elengedtem, menjen Isten hírével.(Nem fog mást találni, mert elég sok feltétele van, de szerintem nem is keres. A gyerek nagyon hozzám ragaszkodott.)

A másik más helyzet, mert ők többen vannak. A kedvezmény mértékével nem volt elégedett, ő alkuba kezdett. Megegyeztünk végül, de nem érzem úgy, hogy megérdemelte volna. Mindegy, belefér azért.

A harmadik eddig másfél órát kért, így lecsökkentette 1 órára. Őt megértem. Ott nem arról van szó, hogy nem elégedett velem, csak több gyerek van és rengeteg különböző magántanár, gondolom, ők is emeltek. Plusz magániskolába járnak. Nekik ez már összességében sok, nem fér most bele ennyi. Teljesen korrekt, ezzel nincs bajom.

Persze, tudom, nem is akarok változtatni, csak fura volt most így hirtelen ennyi, azért jártam utána, hogy most én őrültem meg vagy ők 🤣 Lesz elég tanítványom így is, úgy is, csak hirdetnem kell újra. Már nagyon rég nem tettem.

2023. szept. 26. 11:17
 29/34 anonim ***** válasza:

Hajrá a hirdetéshez, átlag ár, lesz rá jelentkező, de most a tanárfelmondásosdival(itt bpn) nagyon megnőtt a konkurencia.


Amire lenne kereslet, az a gimnáziumi felvételi előkészítő, harmadikosoknak is(típusfeladatok egyszerűsített gyakorlása), ilyen nincs jelenleg Bpn, mindenki csak negyediktől kezdi, aki ilyennel foglalkozik. Kiscsoportban csinálhatnád fejenként 3500ért/60 perc, én be is nevezném a gyereket, úgy óránként tök sokat keresnél és eleve a jobbakat kellene tanítanod, nem a problémásakat, nem kellene 10 féleképpen elmondani ugyanazt, hogy egyszer megértse. 3-5 gyerekkel nagyon megéri.


Illetve csinálhatnál napközis háziíró csoportot, leraknák a szülők nálad a gyerekeket és két óra múlva kész házival mennek el.


Én ilyeneknek örülnék a legjobban.

2023. szept. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

#29! Köszönöm az ötleteket. Nekem voltak tanítványaim hatosztályos és nyolcosztályos felvételi előkészítőre is. Most is volt két kis barát egyszerre, de ez a csoportos dolog azért nem megy még, mert én járok hozzájuk. Inkább egyéni van, max.párban, illetve egyszer voltak hárman, ahol az egyik anyuka bevállalta, hogy náluk legyenek.

Jelenleg nem tudok otthon fogadni, meg annak az adózása is más, de később az lesz a megoldás, mert babavállalás előtt vagyok, nem fogok tudni ilyen rugalmasan elszaladgálni.

A "napközivel" az a baj, hogyha a szülő el tudja hozni, akkor már haza is vihetné. Amennyivel többet tudnék kis csoportban adni a napközinél, azt a szülő is meg tudja adni, ha otthon van, nem fog érte fizetni. A napköziben ellenőrzésre sincs kapacitás. Az természetesen működne 3-4 gyereknél, de azt meg tudja tenni a szülő is. Ha viszont a gyereknek nem megy a házi, az azért van, mert nem érti az órai anyagot, annak megértetése viszont nem megy úgy, hogy mind a négyen mást nem értenek, mert máshol tartanak, esetleg a problémás tantárgy is különböző.

2023. szept. 26. 12:22
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!