Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyit fizetsz gyermeked...

Mennyit fizetsz gyermeked magántanárának?

Figyelt kérdés

Nem, nem akarok más pénztárcájában turkálni, ezért kérdezem egy anonim oldalon😉

Ha válaszolsz, írd le légyszi,

-hogy gyermeked általános vagy középiskolás-e

-pedagógus jár hozzá vagy diák, egyáltalán ki jár kihez, vagy esetleg online

-mennyi időre vonatkozik az ár

-Budapest/megyeszékhely/ város/ falu stb.

-ha van valami speckó helyzet, ami befolyásolta az árat, azt is!

Nagyon köszönöm, ha válaszolsz!



2023. szept. 12. 12:58
1 2 3 4
 31/34 anonim válasza:

Hello ismét. 23/26-os vagyok. Hát figyelj én azt vettem észre, hogy az emberek nagy részének nincsen pénzze. Se a fiataloknak, se a 30-40 éves korosztálynak se a nyugdíjhoz közel állóknak. Emiatt ne csodálkozz, hogy az 5000 Ft áron elcsodálkoznak. Őszintén mit kapsz 5 ezerért a boltban?


Egy jobb minőségű kenyér 700-800 Forintot súrolja. Veszel hozzá egy kis kolbászt, szalonnát, 2-3 szem paradicsomot és el is ment az 5 ezer forint. Visszatérve. Drága minden ez tény! Viszont a legtöbb ember tehet róla, hogy nincsen pénzze. Nézd meg egyszer a boltban, hogy kinek mi van a kosarában. 60-70%-a a kosár tartalomnak gyakran felesleges, egészségtelen étel. Plusz ott van.még a dohányzás, meg italozás is. Az sem két fillér.


Budapesten szerintem az említett 5000 Ft / 60 perc reális! Ne aggódj lesz tanítványod :D . Plusz az időd is véges. A csoportos órák tartása tényleg jó ötlet. Viszont ebben is van egy két bökkenő.... A legtöbbször a szülő problémázik a csoportos oktatás ellen, hogy neki privát óra kell. Mert, hogy a gyereke nem érti a matekot.... Vagy megbukott történelemből. Stb.


A csoportos órák ellen sokszor tiltakozás megy, bezzeg a nyelvstúdiók csoportos oktatását annyira nem kritizálják. De ha csoportos érettségi kurzust hírdetsz mondjuk 5 főre kedvezményesebb óra díjért, mint a privát órák óradíjja, akkor már a szülőknek felhabzik a szája, hogy mered elkérni a tanfolyam árát 2 részletben :D ....

2023. szept. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Akinek nem megy, azt nem szabad csoportosan oktatni, de gimnáziumi felvételi alapozóra csak a legjobb képességűek fognak menni, ott senki nem problémázik. Ez van nyelvnél is, béna gyerekre nem költenek egy rakás pénzt, plusz azt 11 éves kortól tartják(ha nem csak mondókáznak), addigra már tudnak rendesen tanulni kiscsoportban. Előre senki sem fizet szívesen tanfolyamot, ha értésen van a hangsúly, mateknál például, nem tudja mit kap érte, de mondjuk egy jó hírű nyelvsuli megteheti, van presztízse, nem félsz, hogy kókler lesz ott.
2023. szept. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
#32! Na, ez a másik probléma. Én senkitől nem kérek előre pénzt, de undorító, ahogy néhányan visszaélnek ezzel. Például szemrebbenés nélkül lemond 4 órából hármat. Az nekem hatalmas kár, mert arra az időre nincs más gyerekem. Természetesen azzal semmi gond nincs, amikor beteg a gyerek vagy valami kötött program van a suliban, akkor mennek kirándulni vagy ilyesmi. Ezeket beleszámítom, mindig lesz ilyen, ez normális. De azzal nem tudok mit kezdeni, amikor valaki úgy kezeli a fix idős különórát, hogy akkor kéri,ha nincs jobb dolguk, vagy épp másnap dolgozat.
2023. szept. 27. 11:51
 34/34 anonim válasza:

23/26/31 Vagyok. Hát pedig a legtöbb tanfolyamot előre kell kifizetni. Általában 1 alkalom ingyenes és utána ki kell fizetni X alkalmat előre. De ez nem csak nyelviskolánál van így, hanem mondjuk egy gyorstalpaló érettségi kurzusnál is. És lehet most mondani, hogy milyen fura elkérni előre a pénzt.


Velem előfordult már, hogy leoktattam valakit (akit ismertem) és nem volt hajlandó a 2 órás tanórát kifizetni. Konkrétan könyörögnöm kellett. Én ezt le szoktam írni vagy szóban elmondom a leendő tanítványaimnak vagy a szüleinek, hogy miért is kérem előre 1-2 nappal a pénzt. Általában meg szokták érteni. Igen hatalmas kárt okoznak azok akik lemondják az időpontot, főleg ha sok tanítványa van az embernek.

2023. szept. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!